הפנינג נגישות לילדי עובדי בנק הפועלים במסגרת פרויקט הקיץ של הבנק

25/07/2017
 
 
המשתתפים משחקים כדורסל בכיסאות גלגלים
המשתתפים משחקים כדורסל בכיסאות גלגלים

1300 הילדים המשתתפים בפרויקט, בני 15-18, התנדבו במועדוני קשישים, בתי תמחוי ומתנ"סים וקיבלו הדרכה מעמותת "נגישות ישראל" על שילוב אנשים עם מוגבלות בקהילה

1,300 נערים ונערות בגילאי 15-18, ילדי העובדים של בנק הפועלים, השתתפו בפרויקט "נוער קיץ" שמקיים הבנק כמדי קיץ.

המשתתפים בפרויקט לוקחים חלק בפעילות התנדבותית בקרב שותפים קהילתיים של הבנק ברחבי הארץ, בהם מועדוני קשישים, מתנ"סים, מועדונים של נערים ומבוגרים בעלי צרכים מיוחדים, בתי אבות, בתי תמחוי, צער בעלי חיים ועוד.

על פי נתוני בנק הפועלים מפרויקט זה בשנים קודמות, כ-30% מהמשתתפים ממשיכים להתנדב במקומות אלה במהלך השנה, ואף מצרפים לפעילות את חבריהם.

הפנינג נגישות - לחוות ולהבין

פרויקט "נוער קיץ" כלל השנה גם מפגש חווייתי של יום אחד בקמפוס פועלים - מרכז ההדרכה של הבנק. הפעילות השנה התקיימה בשיתוף עמותת "נגישות ישראל", ובמהלכה שמעו בני הנוער הרצאה בנושא נגישות ואנשים עם מוגבלות, בה נחשפו למוגבלויות השונות ומשמעותן, מושגי יסוד מעולם הנגישות וכיצד ניתן לייצר נגישות בסביבתנו.

בהמשך עברו בני הנוער בין תחנות התנסות חווייתיות, ובכל תחנה נחשפו לאדם עם מוגבלות שפרש בפניהם את סיפורו האישי – על האתגרים וההצלחות. כל תחנה כללה התנסות המדמה את המוגבלות, על מנת לחוות ולשמוע ממקור ראשון על המוגבלויות השונות.

בני הנוער נחשפו למוגבלות בראייה, שמיעה, ניידות ומוגבלות תקשורתית. במהלך היום התנסו גם בכדורסל על כסאות גלגלים, טעימות עיוורות של גלידה, סדנא בשפת סימנים, מסלול מכשולים על כסאות גלגלים ועוד.

יובל וגנר, מייסד ונשיא עמותת נגישות ישראל: "עתיד הנגישות בישראל במידה רבה תלוי במודעות לנושא הנגישות ואנשים עם מוגבלות בקרב בני הנוער היום. מדובר בהשקעה אסטרטגית רבת השפעה. הנוער של היום מייצר אפקט אדיר של שיפור הנגישות.

העמותה רואה בחשיבות רבה את ההשקעה והמיקוד ביצירת מודעות לנגישות, שוויון ושילוב של אנשים עם מוגבלות בחברה בקרב הנוער של היום כשגרירים וסוכני שינוי.

 

המשתתפים עברו מסלול מכשולים בכיסאות גלגלים
המשתתפים עברו מסלול מכשולים בכיסאות גלגלים

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד