יצאת נגיש! קמפיין מיוחד של עמותת נגישות ישראל בשיתוף אונ' בן גוריון באילת לקידום המודעות למתן שירות נגיש בקרב נהגי המוניות באילת

24/05/2017
 
 
נהג מונית מקבל מגנט "נגישות = רגישות"
 

יצאת נגיש! קמפיין מיוחד של עמותת נגישות ישראל בשיתוף אוניברסיטת בן גוריון באילת לקידום המודעות לשירות נגיש ורגיש לאנשים עם מוגבלות ע"י נהגי מוניות בעיר אילת.

הקמפיין התקיים בסמוך לפתיחת עונת התיירות, ביום שלישי, 23 במאי 2017, בין השעות 09:00-19:00 .


 

על מה ולמה?

הקמפיין נולד כחלק מפרויקט סיום בהכשרה מעשית של סטודנטיות לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן גוריון באילת המנחות קבוצה של אנשים עם מוגבלויות, תושבי אילת, מתוך פרויקט "שבילים בקהילה" ולאור ריבוי התלונות שמתקבלות בעמותה ונחשפות בתקשורת ע"י אנשים עם מוגבלות הזוכים לאי קבלת שירות מנהגי מוניות ובמקרה הטוב שירות גרוע, לא מכבד, לא רגיש שמקורו בעיקר כתוצאה מחוסר מודעות וידיעה כיצד לתת שירות בהסעת אדם עם מוגבלות על כל סוגיה .

.

מלבד עמותת נגישות ישראל ואוניברסיטת בן גוריון אילת, שותפים בקמפיין, עיריית אילת – האגף לשירותים חברתיים וג'וינט ישראל – מסד נכויות.


המתנדבים פושטים על העיר


כ-50 מתנדבים, בהם מתנדבי נגישות ישראל מרחב אילת והערבה אשר שילבו כוחות עם מתנדבים מארגונים שונים - עיריית אילת, יד שרה, מתנ"ס שחמון, קמפוס בן גוריון, כנפיים של קרמבו ועוד, יצאו אל מספר מוקדים ברחבי העיר לפגוש ביותר משלוש מאות נהגי מוניות ולבצע פעולות הסברה .

מטרת הקמפיין הייתה להפוך את נהגי המוניות לכאלה היודעים כיצד להעניק שירות נגיש לאנשים עם מוגבלות, במתן קדימות, העלאת כלבי נחייה לעיוורים, לפעול ביושר והגינות, לסייע בהעלאת כיסא גלגלים ועוד.

ביקשנו נגישות, סבלנות, אדיבות ורגישות. ביקשנו לפעול לפי החוק ושאנשים עם מוגבלות יוכלו לנסוע בכבוד הן במוניות רגילות והן במוניות נגישות, כל אחד לפי צרכיו.


במהלך הקמפיין התקיימו הפעילויות הבאות:

  • אנשים עם מוגבלות נראית ולא נראית, אנשים עיוורים, חירשים, מתניידים בכיסאות גלגלים ועוד, הזמינו מוניות כלקוחות סמויים ובסוף הנסיעה העניקו תעודת "יצאת נגיש" למי שנתן שירות כראוי.
  • נפרסו עמדות הסברה בשדה התעופה, בבית החולים יוספטל, בקניון מול הים ועוד.
  • חולקו חומרי הסברה בקרב נהגי מוניות ובתחנות.
  • נהג מוניות קיבלו מגנט לרכב הנושא את הסלוגן "נגישות = רגישות".


לשמחתנו רוב נהגי המוניות שיתפו פעולה הקשיבו ואפילו חייכו אל המצלמה.

 

 
נהגי מוניות מקבלים תעודת 'יצאת נגיש'

 

   
המתנדבים לפני ובזמן הפעילות בשטח

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד