סיפורי הצלחה

מעקף למדרכה שנחסמה על ידי ממ"ד

מדרכה עוקפת ממ"ד
בשביל הכניסה למכללת רמת גן, ליד "גן 67" שפועל במתחם, הקימו במלחמת "חרבות ברזל" מרחב מוגן שחסם לחלוטין את המדרכה והולכי רגל נאלצו לעקוף אותו דרך הכביש. בעקבות פנייתנו לעירייה נסללה מדרכה מסביב למרחב המוגן. תודה למתלוננת ותודה לרכז הנגישות על התגובה המהירה!
לפרטים...
1/03/2024

הנגשת מעבר חציה בראשון לציון

מעבר החצייה לפני התיקון
מעבר חציה ברחובות רוטנברג ומוצקין שופץ לפני כמה שנים ונותר ללא הנמכות בשני הקצוות. פנינו לרכזת הנגישות ולבעלי תפקידים אחרים והעניין סודר תוך ימים ספורים.
לפרטים...
1/08/2022

הנגשת נקודת שיטור קהילתי בקרית חיים

שיטור קהילתי קרית חיים
"נקודת" השיטור הקהילתי (משמר אזרחי) קיימת בקרית חיים מאז שנות השמונים של המאה העשרים (בערך) במבנה לא נגיש. בשנת 2010 התניעו שיפוץ. לחץ מתמשך של מתנדבת "נגישות ישראל צפון" תרם להנגשת ה"נקודה" באפריל 2019.
לפרטים...
30/04/2019

שיפורי נגישות בנמל תל אביב

שולחן נגיש בנמל תל אביב
הגיעה תלונה על היעדר שולחנות פיקניק נגישים ופיזור לא נכון של חניות נכים. יו"ר "נגישות ישראל" פנה להנהלת המתחם ובתגובה הוצבו שולחנות נגישים. אנחנו ממשיכים לפעול להנגשה מלאה של המתחם.
לפרטים...
1/05/2021

מעקף לעמוד חשמל שחסם מדרכה בחולון

דוד אלעזר 10, חולון
בנובמבר 2017 הגיעה תלונה לפיה חברת החשמל הרחיבה בסיס של עמוד חשמל וגרמה בכך לחסימה קבועה של המדרכה לכיסאות גלגלים ולעגלות ילדים. עיריית חולון נרתמה לתיקון המצב על ידי הרחבת המדרכה על חשבון הכביש. יש לקחים כלליים מהאירוע. בהמשך טופל עמוד אחר שחסם מדרכה.
לפרטים..
17/09/2021

הנגשת מרפאה יועצת של הכללית בתל אביב

הנגשת הכניסה למרפאה
בסוף 2019 ובתחילת 2020 הגיעו תלונות על מרפאה של ה"כללית" שיש בה, בין השאר, אורתופד, אך הגישה אליה באמצעות מדרגות בלבד. בהמשך לפנייתנו הכניסה למרפאה הונגשה!
לפרטים...
8/06/2020

שיפורי נגישות במשטרת זבולון

משטרת זבולון 2012
בזכות עקשנותה של מתנדבת נבנו שירותי נכים ושיפוע במבנה הוותיק של משטרת זבולון בקרית חיים.
לפרטים...
27/01/2012

שיפוץ והוספת מעליות במרכז המסחרי שוהם

במרכז המסחרי שוהם הייתה מעלית אחת בלבד אל מפלסי המרפאות. בין 2012 ל- 2019 היו תלונות על תקלות והשבתות ממושכות שלה. בלחץ "נגישות ישראל" בוצע שיפוץ של המעלית והוספה של מעלית חדשה באותו אגף.
לפרטים...
31/10/2019

הפעלת מעלית מושבתת בגן ילדים בפתח תקוה

פתח תקוה
גן ילדים של החינוך העצמאי נמצא בקומה שנייה במבנה של עיריית פתח תקוה. המעלית לא הופעלה עקב חילוקי דעות בין העירייה למפעילי הגן. בהמשך לפנייתנו לעירייה ובהתערבות ראש העיר, המעלית הופעלה לשביעות רצונם של הורים לילד עם מוגבלות.
לפרטים...
25/10/2019

מרכז מסחרי קרסו באבן יהודה

שולחנות על פס הולכה במרכז קרסו
ב- 2019 נפתח מרכז מסחרי בשם "קרסו" באבן יהודה ואפשר היה לצפות שיהיה נגיש לפי חוק. בפועל התגלו בעיות ובהמשך לפנייתנו, לפחות חלקן תוקנו.
לפרטים...
14/09/2019

פתיחת כניסה נגישה במרפאה של ה"מאוחדת"

מאוחדת
הגיעה תלונה על סגירת השער הנגיש למרפאה של ה"מאוחדת" במעלות-תרשיחא. הייתה בעיה של שיפוץ ושילוט ומרחק גדול בין השער הראשי לאחורי. בעקבות פנייתנו הוחלט בהנהלת המרפאה לפתוח את שני השערים בכל שעות הפעילות.
לפרטים...
6/12/2018

סוכה חוסמת מדרכה בקרית אתא

סוכה חוסמת מדרכה בקרית אתא
למחרת יום כיפור תשע"ט הגיעה תמונה של שלד סוכה שחוסם מדרכה לכל רוחבה בצמוד למסעדה בקרית אתא. פעולה מהירה של מנהלת "נגישות ישראל צפון" (נ.י.צ.) ומדור התלונות מול העירייה גרמה להזזת הסוכה לכיוון הכביש.
לפרטים...
23/09/2018

קיצור תור לכבדת שמיעה המסתייעת במתורגמנית

בית חולים
פנתה אל העמותה כבדת שמיעה שהוזמנה לבדיקה מרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי וביקשה שנסייע לה לקצר את ההמתנה בתור לאור היותה מלווה במתורגמנית. פנייתנו לממונה על הנגישות בבית החולים נענתה בהבנה ובשיתוף פעולה מלא.
לפרטים...
30/04/2018

תרגום לשפת סימנים למטופל בבית חולים שניידר

בית חולים
פנה אל העמותה בחור כבד שמיעה שהוזמן לבדיקת התקנת שתל במרכז שניידר לרפואת ילדים שבפתח תקווה, בטענה שביה"ח אינו מוכן לממן מתורגמן הנחוץ לו למהלך הבדיקה.
פנייתנו לבית החולים נענתה בחיוב ויחד עם רכזת הנגישות של המרכז הוסדר לפונה מתורגמן לצורך הבדיקה.
לפרטים...
30/04/2018

פטור מהמתנה בתור בפאב-מסעדה

הגיעה תלונה על סירוב לקדם בתור לפאב-מסעדה אדם עם מוגבלות שיש לו תעודת נכה עם כיתוב מפורש בנושא הפטור מהתור. בעקבות פנייתנו הנהלת העסק קבעה נהלים חדשים לקידום בעלי תעודה מתאימה בתור.
לפרטים...
15/04/2018

חניות נכים ליד גן מיוחד בפתח תקוה

חניות נכים חדשות ליד גן בפ"ת
בספטמבר 2017 הגיעה תלונה על היעדר חניות נכים ליד גן של אקי"ם. המצב הכביד מאד על הורים שמביאים את ילדיהם לגן, במיוחד בגשם וכו'. כתבנו לעירייה ואחרי מספר תזכורות סומנו חניות נכים במרץ 2018.
לפרטים...
2/04/2018

הגבלת שימוש במעלית בביתן הלנה רובינשטיין

אילוסטרציה באדיבות WEBSTOCKPRO
התקבלה בעמותה תלונה על מוזיאון "ביתן הלנה רובינשטיין" שלא אפשר למוגבלת ניידות להשתמש במעלית, בטענה כי המעלית מיועדת אך ורק למבקרים עם מוגבלות המתניידים עם כיסא גלגלים. בעקבות פנייתנו העובדים ב"ביתן הלנה רובינשטיין" קיבלו הוראה לאפשר לכל מי שמתקשה לעלות במדרגות להשתמש במעלית.
לפרטים...
9/02/2018

חניית נכים ליד מרפאה בכפר חסידים

ליד מרפאה של "המאוחדת" בוטלה חניית נכים בלי לסמן חניה חלופית. פנינו למועצה האזורית זבולון ולוועד המוניציפלי של כפר חסידים וכעבור זמן קצר בוצע סימון של חניית נכים חדשה.
לפרטים...
16/06/2017

שירותי נכים בקניון הסיטי אשדוד

קניון הסיטי אשדוד
הגיעה תלונה על מצב מחפיר של שירותי הנכים ב"קניון הסיטי" באשדוד (בבעלות "נצבא", צמוד לתחנה המרכזית). המתלונן פנה ישירות לאחראים במקום, קיבל הבטחות אך דבר לא נעשה. בעקבות פנייתנו השירותים תוקנו לשביעות רצונו.
לפרטים...
14/03/2017

חניה ונגישות לעובדת "המשקם" באור יהודה

אור יהודה
הגיעה אלינו פנייה מהנהלת מפעל "המשקם" באור יהודה, לפיה הם לא מצליחים לשכנע לסמן חניה ולהנמיך מדרכה עבור עובדת "המשקם" שמשתמשת בכיסא גלגלים. פנייה של נציג העמותה זירזה את התהליך בעירייה והפעולות המבוקשות התבצעו.
לפרטים...
12/07/2016

הזזת תמרור שחסם מדרכה בחיפה

תמרור חוסם מדרכה
בפסח תשע"ו הגיעה תלונה על תמרור חניה לנכים שחוסם מדרכה סמוך לטיילת חוף דדו בחיפה. פנינו לרכזת הנגישות ולאגף הדרכים בעירייה והתמרור הוזז תוך ימים ספורים.
כל הכבוד על הזריזות!
לפרטים...
10/05/2016

מניעת חסימת חניות נכים ליד היכל הספורט רוממה בחיפה

חסימת המעבר
ליד היכל הספורט "רוממה" בחיפה יש חניות נכים שחלקן מופרדות באמצעות שיפוע רחב. על השיפוע נהגו לחנות כלי-רכב ובכך גם לחסום מעבר מהכביש אל ההיכל וגם פתיחת דלת / מעלון מהחניות הצמודות. פנייה של מנהלי "נגישות ישראל צפון" לממלאת מקום ראש העיר בתחילת 2016 פתרה את הבעיה.
לפרטים...
15/04/2016

התעמרות נהג "מטרונית" בנוסעים עם מוגבלויות

ה"מטרונית"
בתחילת פברואר 2016 הגיעה תלונה על התנהגות לא ראויה של נהג "מטרונית" במפרץ חיפה כלפי נוסעים עם מוגבלויות ואחרים שניסו לעזור להם. "דן בצפון" הגיבו מיד, תיחקרו את האירוע וטיפלו בנהג הסורר.
לפרטים...
2/02/2016

הנגשת שירות BOXIT

תא מונגש BOXIT
ה- BOXIT הוא שירות לאיסוף חבילות בשירות עצמי באופן דומה לכספומט: במקום שטרות כסף מוציאים מהמכונה חבילה שהוזמנה (למשל) באינטרנט. בעקבות פנייתנו מתמודדים בחברה עם סוגיות נגישות.
לפרטים...
6/01/2016

בהמשך לפניית העמותה, מנגישים את לשכת הגיוס בטבריה

בהמתנה מחוץ ללשכת הגיוס טבריה
הגיעו תלונות על מצב הנגישות בלשכת הגיוס בטבריה. גם מבקר המדינה העיר על כך. בינואר 2016 מגיעה הבטחה בשם ראש אכ"א להנגשת הלשכה.

לפרטים...
8/01/2016

בהתערבות העמותה: פטור מתשלום לעוד בעלי תג נכה בקרית הממשלה בת"א

אילוסטרציה באדיבות WEBSTOCKPRO
העמותה טיפלה בתלונתו של שמאי מקרקעין בעל תג נכה, שבקרית הממשלה סירבו לתת לו פטור מתשלום עבור חניה כי הוא לא "מקבל שירות". עזרנו לו להוכיח שההתנהלות הזאת סותרת את החוק ואת הוראות החשב הכללי. הנוגעים בדבר השתכנעו והנוהל יתוקן.
לפרטים...
24/09/2015

קאנטרי טבעון - התקנת מעלון לבריכה

באדיבות אנטולי מדווינסקי
"קאנטרי טבעון" נפתח אחרי מסלול ייסורים די ארוך בדצמבר 2013. מהר מאד התברר שנעשו שם "קיצורי דרך" והיו בעיות נגישות שמנעו כניסת תושבים עם מוגבלויות. באפריל 2015 נחנך המעלון להכנסת מתרחצים עם מוגבלות בניידות למים ולפני-כן תוקנו חלק מהפגמים האחרים.
לפרטים...
19/04/2015

היכל התרבות יבנה - מקום למשתמשים בכיסא גלגלים

אילוסטרציה באדיבות WEBSTOCKPRO
משתמשת בכיסא גלגלים ביקשה לרכוש כרטיסים למופעים באפריל 2015. יש באולם מקומות מתאימים, אך השורות נמסרו בשלמותן למפיקים והתשובה הראשונית הייתה שאין מקום. בעקבות פנייתנו נמצא המקום (כנראה בתיאום בין הנהלת האולם למפיקים) והכרטיסים נרכשו לשביעות רצון הפונה.
לפרטים...
31/03/2015

סימון חניה לנכה בעפולה

במהלך 2014 המתלוננת ביקשה סימון חניה ליד ביתה כבעלת תג נכה. זה הסתדר רק אחרי התערבותנו. תודה לדובר העירייה ולכל מי שסייע בהנחייה ובביצוע.
4/01/2015

הנגשת כניסה לבית ספר בחיפה

הכניסה לאולם לפני ההנגשה
באוקטובר 2014 הגיעה פנייה בנוגע למדרגות בכניסה לבית ספר רמב"ם בחיפה. מדרגות אלה הן מכשול להורים עם מוגבלויות שמגיעים לאירועים ולפגישות. פנינו לרכזת הנגישות של העירייה, אדר' עידית ערמון-קמחי, והנושא טופל תוך חודש.
לפרטים...
22/12/2014

בעקבות פניית נגישות ישראל, חודשו הרמפות במתחם התחנה בנווה צדק

מתחם התחנה
במתחם התחנה העתיקה, שנחנך ב- 2010, הותקנו רמפות ניידות בכניסות לחנויות. הרמפות נשחקו ונעלמו והתחילו להתקבל אצלנו תלונות רבות. בעקבות פנייתנו, מנהל התחנה רכש והתקין רמפות חדשות. תודה למנהל "התחנה" ולחברת "א. פתרונות נגישות" על הביצוע המהיר.
10/07/2011

שירותי נכים בעיריית כרמיאל

שירותי נכים עיריית כרמיאל 2012
בתחילת 2012 הוסבו שירותי הנכים בבניין העירייה למחסנים של כלי ניקוי. בעקבות פנייתנו מתחילים להתאים אותם מחדש לשימוש המקורי. בנובמבר 2014 הסיפור חזר על עצמו...
לפרטים...
29/02/2012

הזזת חנית נכים במרכז אביזהר רמת בית הכרם

ירושלים
במרכז אביזהר סומנה חניית נכים, אך במקום מרוחק מהכניסה הנגישה. עיריית ירושלים נענתה לבקשתנו והזיזה את הסימון למקום הנכון.
לפרטים...
10/02/2014

הוקמה מעלית במועצה המקומית טבעון

אחרי מאבק ממושך ומתוקשר, כולל מכתבים רבים, השתתפות בוועדות ועוד, הושלמה הקמת המעלית בדצמבר 2013. תודה לראש המועצה, דוד אריאלי, על המאמצים שהשקיע בהנגשת בניין המועצה.
למעוניינים בהשתשלות העניינים - לחצו על הקישור...
27/12/2013

כיתת שמע לתלמיד עם לקות שמיעה

תלמיד שהצטייד בכל האישורים הדרושים נתקל בסירוב להתאים עבורו כיתת-שמע. בעקבות פנייתנו הנושא נשקל מחדש וכיתת השמע מובטחת.
לפרטים...
9/08/2013

התרת נסיעה עם קלנועית ברכבת

רכבת ישראל
לפני כמה שנים התירו נסיעת קלנועית ברכבת ישראל בתנאים מסוימים. לאחרונה נוסף באופן חד-צדדי תנאי נוסף - שלקלנועית יהיו 3 גלגלים בלבד! בעלת קלנועית בצפון הייתה צריכה להגיע לשדה התעופה והחלופה לרכבת היא הסעה מיוחדת בעלות של מאות שקלים. בפעולה אינטנסיבית מול יועץ הנגישות של משרד התחבורה הושגה הסכמה לנסיעה הספציפית עם קלנועית בת 4 גלגלים.
לפרטים...
3/10/2013

הנגשת מסעדת רנה בכרמיאל

כרמיאל
מסעדה בכרמיאל החליפה בעלים ובשיפוץ נוספה מרפסת לא נגישה. לסועדים בכיסא גלגלים נותרה האפשרות לשבת רק בתוך המסעדה. איריס צין התלוננה על כך בסוף יולי 2013 ב"פייסבוק" ואצלנו. פנינו לעירייה ותוך פחות מחודש מרפסת המסעדה הונגשה! כל הכבוד לאיריס על האכפתיות ועל המעקב הצמוד וכל הכבוד לעירייה על הפעולה המהירה.
לפרטים...
22/08/2013

בלחץ מתנדבת נ.י.צ. הותקן מעקה במדרגות לבית של מוגבל ניידות

בתי אחיזה חדשים בדרך לביתו של אייל סבג
אייל סבג נזקק למעקה במדרגות המוליכות לביתו בשטח משותף בחיפה. התערבות אהובה שרון, מתנדבת "נגישות ישראל צפון", זירזה את התקנת המעקה על ידי העירייה.
תודה רבה לאהובה ולראש העיר שדחפו לביצוע מהיר!
לפרטים...
28/06/2013

בעקבות פניית העמותה - תוקן סימון חניה לנכה

עכו
תושב עכו, בעל רכב עם תג נכה, ביקש וקיבל סימון מקום חניה ליד ביתו. הסימון לא היה תקין ופניותיו ישירות לעירייה לא נענו. פנינו לעירייה בערוצים שונים ובתחילת מאי 2013 התיקון בוצע.
לפרטים...
2/05/2013

בעקבות פניית העמותה, טקסי יום השואה יונגשו ללקויי שמיעה

ל"נגישות ישראל" נודע שבטקס המרכזי של יום השואה (2013) בהר הרצל לא היו כתוביות או תרגום לשפת סימנים לטובת לקויי שמיעה. העמותה פנתה לשר החינוך, הרב שי פירון, והוא הצהיר מיד שיחרים כל טקס רשמי שלא יונגש ללקויי שמיעה. הוא גרם למארגני טקס אחר למצוא מתורגמנית לשפת סימנים באותו יום כתנאי להשתתפותו.
לפרטים...
11/04/2013

חסימת מעבר למרכז השיקום בתל השומר

בית חולים ע"ש שיבא בתל השומר
בבית החולים ע"ש שיבא בתל השומר נמצא אחד ממרכזי השיקום החשובים בארץ. לאחרונה מתבצעות עבודות בנייה במלונית הסמוכה ונוצר קושי בכניסה למרכז שגרם למטופלים להפסיק להגיע. בעקבות פנייתנו נבנה פרוזדור זמני שיספק גישה נגישה ובטוחה גם במהלך העבודות.
לפרטים...
16/03/2013

שירותי נכים בשופרסל סניף צומת קרית אתא

שופרסל
מתנדבת של "נגישות ישראל צפון" שמה לב לחסרונם של שירותי נכים במצב שמיש בסניף הזה. היא פנתה למנהל הסניף ואנחנו העברנו את הסיפור להנהלת הרשת. תוך כחודשיים, בתחילת 2013, נבנו שירותי נכים תקניים.
לפרטים...
28/02/2013

שביל גישה לכפר תקווה

כפר תקווה
ב- 2010 הגיעה תלונה על היעדר שביל גישה להולכי-רגל למוסד כפר תקווה. דיירי המקום נאלצו ללכת כ- 500 מטר על כביש או על שוליים לא סלולים.
בתחילת 2013 אנחנו מתבשרים על סלילת השביל.
לפרטים...
25/01/2013

תיקון מעלון במרכז הירידים

הגיעה תלונה על בעיית תחזוקה ועל אילתורים (לכאורה) במעלון בביתן שהיה פתוח לאירוע מסחרי. יו"ר "נגישות ישראל" פנה לאנשים המתאימים במרכז הירידים והמעלון נבדק וטופל תוך זמן קצר ביותר.
לפרטים...
31/01/2013

חניית נכים בקורסי נהיגה של משרד התחבורה

במכללת "סלע" בכרמיאל מתקיימים קורסי נהיגה מטעם משרד התחבורה. השער לרכב נעול וגם רכבים עם תג נכה נאלצו לחנות רחוק. פנינו למשרד התחבורה ויש הסדר חלקי.
לפרטים...
2/12/2012

בעקבות פנייה לנגישות ישראל - הוסר מעקה שחסם גישה לתחנת אוטובוס בב"ש

רחבת היערכות חסומה לפני תיקון
בבאר שבע הנגישו תחנות אוטובוס, כולל סימון "רחבת היערכות" לכיסא גלגלים כריבוע כחול. בתחנה ליד בית ספר חסמו את הריבוע בגדר (מעקה) והנגישות בוטלה. בעקבות פנייתנו העירייה פירקה את קטע המעקה והתחנה נגישה.
לפרטים...
21/09/2012

הפסקת גביית דמי חניה מנכים בחניון בראשון לציון

לכאורה לא צריך להגדיר את השיכנוע לכבד את החוק כ"הצלחה". בכל זאת, לאור ריבוי התלונות בנושא, יש כאן קרן אור...
לפרטים...
5/08/2012

מרכז חלוקת דואר בחדרה

מרכז חלוקת דואר בחדרה
מישהו החליט עבור שכונת בית אליעזר שהדיירים לא ראויים לחלוקת דואר לבתים. בנוסף, מרכז החלוקה איננו נגיש למשתמשים בכיסא גלגלים.
בספטמבר 2008 בוצעה ההנגשה של מתחם תיבות הדואר עצמו, נותר רק להנגיש את הגישה אליו (באחריות העירייה).
לפרטים...
28/09/2008

הנגשת "קפה-קפה" קרית חיים

קפה קפה
בבית הקפה הייתה בעיית נגישות בעיקר בשירותי הנכים. בזכות פעילות נמרצת של הנהלת נ.י.צ. ומכרים משותפים ב"קהילה נגישה קרית ביאליק" העניין הסתדר. יש עדיין בעיה עם דלת שנפתחת פנימה ועלולה להקשות על משתמשים בכיסאות ממונעים, הנושא בטיפול.
לפרטים...
9/04/2012

סיפור הצלחה - תלונת נגישות היכל נוקיה

היכל נוקיה
בשיפוצים האחרונים בהיכל נוקיה סימנו מקומות מיוחדים למשתמשים בכיסאות גלגלים אך לא למוגבלי ניידות אחרים שלא מסוגלים לטפס ליציע. אוהדת "מכבי ת"א" נפצעה ונזקקה למקום נגיש. בהתערבות בכיר בהנהלת "מכבי ת"א" העניין סודר.
לפרטים...
4/04/2012
  1. לעמוד הבא
עבור לתוכן העמוד