סניף טבריה של יד שרה

22/04/2019
 
 

עמותת "יד שרה" פתחה בטבריה סניף בעזרת העירייה. המקום לא נגיש, מתנדבים עם מוגבלויות ולקוחות מתקשים להגיע. בעקבות לחץ תקשורתי הסניף הועבר

 

בנובמבר 2012 המתלונן (שהוא מתנדב ב"יד שרה") כותב:

"מהמדרכה לסניף יד שרה יש 4 מדרגות -ישנות ולכן לא תקינות בגובה שבניהן- כך שנזקקי יד שרה הנכים אינם יכולים לבוא ולהשאיל.

אני נעזר ... כדי להגיע מהרכב אל המדרכה ומתקשה להגיע לסניף ולעמדת השירות. פנינו כבר לראש העיר ולעוזריו ולאנשי יד שרה על מנת להסדיר את הירידה. ...

הסניף הוא קומה שניה לבית כנסת, מרוחק מהכביש כ- 10 מ', נמוך מהכביש בכמטר...".

 

המצב מונע גם ממתנדבים להגיע בביטחה (ובכלל) לסניף הזה.

 

כתבנו לדובר "יד שרה" וקיבלנו מיד את התשובה הבאה:

"זה המבנה שניתן לנו ע"י העירייה ויש להפנות את התלונה אליהם. אנחנו כמובן נשמח שישפצו את המדרכה.

אשמח אם תעביר לנו את הפנייה ונבדוק איך אנו יכולים לסייע לו/ה בכל מקרה."

 

הגישה המשתקפת מהתשובה לא מקובלת עלינו: לא צריך לקבל סניף לא נגיש אפילו בחינם ופתרונות פרטניים לא מקובלים עלינו כתחליף לפתרון כולל.

 

ב- 8.7.2015 מוקדש חלק נכבד מהתוכנית "יהיה בסדר" (גלי צה"ל) לסניף הזה של "יד שרה". המרואיין העיקרי - המתנדב נחמיה שפעיל במקום בשנים האחרונות למרות הקושי. הבשורה הטובה מפי ראש עיריית טבריה - הסניף יעבור למבנה גדול ונגיש ליד בית ספר "עמל" עד סוף קיץ 2015. שידור נוסף ("מעקב") היה ב- 22.2.2016 ומסתבר שאין שינוי במצב למרות ההבטחות של ראש העיר. הסיבה לפי העירייה - סקר חוזק מבנים במקום שאליו היה אמור הסניף לעבור. המתנדב נחמיה טוען שניתן להנגיש את הסניף הקיים במאמץ לא גדול.

 

ב- 2019 אנחנו בודקים באתר "יד שרה" ומוצאים שסניף טבריה נמצא כבר בבית ספר "עמל".


 

בנובמבר 2014 מתפרסמת ידיעה על העברת המועדון החברתי בסניף כפר סבא מחדר נגיש למקלט עם בעיות שונות, כולל היעדר נגישות. אנחנו מקווים שאין כאן מגמה להוזיל עלויות השכרת נכסים תוך התפשרות על הנגישות.

 

ביולי 2015, במסגרת אותו שידור של "יהיה בסדר", מוזכר סניף לא נגיש של "יד שרה" בבת-ים. הסניף נתרם על ידי מישהו וכרגע אין נכונות של העירייה לסייע.
 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד