הפגנת הנכים בקריית הממשלה בחיפה

10/05/2006
 
 

הפגנה ליד קרית הממשלה בחיפה על רקע בעיות נגישות.

 

הבוקר בשעה 1130 החלה ההפגנה בקרית הממשלה בחיפה. בהפגנה השתתפו כ-30 נכים, חלקם הגדול מתנייעים על כסאות. בין המפגינים היו גם נכים שהגיעו ממרכז הארץ. בשלב הראשון התארגנו על המדרכה מול היכל המשפט והנפנו שלטים וחלק מהמפגינים אף הדביקו על חולצותיהם, דברי מחאה שהוכנו על ידי בני אור חבר הנהלת מטה המאבק.
לאחר שהגיע צוות הטלוויזיה של HOT וראיין חלק מהנכים, התחלנו בחציית שדרות פל ים חלקנו רגלית וחלק על עגלות הנכים. חסמנו את נתיב הנסיעה בכוון מזרח, ונוצר פקק תנועה גדול ולאחר מספר דקות הגיעה ניידת משטרה, אך השוטרים היו חסרי אונים מול הנכים/ות שחסמו את ציר התנועה.
אחר כך הגיעו עוד מספר ניידות עם קציני משטרה, שגילו אפוק רב, ולאחר כרבע שעה, הצליחו בדרכי נועם להעלות אותנו אל המדרכה. הנהגים התקועים והצבור החולף גילו אורך רוח והזדהות עם מאבקנו.
כל ההפגנה צולמה ע"י צוות HOT שכלל את הכתבת עינת בן חורין והצלם ציון,שאף הם גילו אמפטיה רבה, משום שנחשפו לראשונה לנושא התשלום בחניונים והן לבעיות הנגישות אי בצוע אבני שפה מונמכות במעברי החציה. עם תום ההפגנה, אחד מקציני הסיור רפ"ק אפרים,
שוחח איתנו ארוכות, זימן את קציני הבטחון של היכל המשפט ובניין "הטיל", ועשה ככל יכולתו, לפתור את מצוקותינו באופן מיידי. אך כמובן שהנושא אינו בסמכות הקב"טים, אלא מול סמנכ"לי הלוגיסטיקה של משרדי הממשלה השונים. אני רוצה להודות בראש וראשונה לחיים רייזלר שארגן ועמל ללא ליאות בימים האחרונים, לרוני שכטר ובני אור ממטה המאבק שעזרו
תמכו וגייסו להפגנה קבוצת נכים גדולה.
כמו כן תודה גדולה לשוטרי משטרת חיפה
ולסיום תודה ענקית לעינת והכתבת,וציון
הצלם משידורי HOT שסיקרו את ההפגנה.

היום בשעה שש ורבע בחדשות ערוץ 3 בכבלים
באזור חיפה  נתניה חדרה וחלק מהקריות,
יהייה סיקור נרחב של ההפגנה.

חיים רייזלר עושה מאמץ, שנתן זהבי יעלה
את הנושא מחר בערוץ 3 בתכנית שמשודרת
בכל רחבי הארץ.

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד