אנדרטת אסון השריפה בכרמל 2011

5/04/2013
 
 

בעקבות אסון השריפה התלבטו ביחס להקמת אנדרטה ליד המקום שבו נשרף אוטובוס הסוהרים. התוצאה לא נגישה וחלק מהורי וקרובי הנספים לא יכולים להתקרב אליה.

 

סמוך לטקס יום השנה לאסון המתלוננת כתבה:

"שביל הגישה לאנדרטה לזכר הנספים בשריפה בכרמל אינו סלול אלא שביל כורכר מלא אבנים מתגלגלות. בלתי ניתן לגשת עם כסא גלגלים, או עגלת תינוקות או גם מי שהולך עם קביים (כמוני). גם אנשים מבוגרים התלוננו שאינם יכולים ללכת בשביל הזה".

 

במרץ 2012 מתקיים דיון בוועדת הפנים של הכנסת בנושא הקמת אנדרטה נוספת בשמורת הר מירון ליד בית ג'אן. האנדרטה הנוספת תהיה במימון פרטי (עמותה) ודנו בוועדה גם בנגישות הפרויקט. בהודעה לעיתונות אין איזכור של האנדרטה הקיימת בכרמל, שהיא נשוא התלונה.
 
לצערנו היו (ואולי עוד יש) הרבה בעיות סביב הקמת האנדרטה הזאת. פנינו לאגף ההנצחה במשרד הבטחון, ליועץ נגישות של המשרד ולחבר כנסת כדי להבטיח הנגשה של האתר לפי החוק.
 
במרץ 2013 הגיעה תלונה על אנדרטה אחרת ובמסגרת הטיפול בה ניסינו לברר שוב את עמדת יחידת ההנצחה ביחס לאנדרטה בכרמל. התשובה שקיבלנו מראש "תחום אנדרטאות" הייתה חד-משמעית:
"באשר לאתר הנצחה לניספי אסון הכרמל - האתר נבנה על ידינו על פי תוכניות שנעשו ע"י מתכנן נוף שהוא גם יועץ נגישות ולמיטב הבנתי האתר נגיש".
 

מידע נוסף וקישורים

 


 

 

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד