חיפה - מחיקת חניות נכים לטובת מיזם רכבי השכרה

18/11/2020
 
 

במקומות מרכזיים בחיפה סומנו ב- 2017 חניות "ירוקות" עבור רכבי car2go על חשבון חניות נכים; לפחות ברוב המקרים לא סומנו חניות נכים חלופיות בסביבה הקרובה; אנחנו מתקשים לקבל תשובות ענייניות מעיריית חיפה. בסוף 2020 השירות הופסק

 

התלונה הראשונה הגיעה בספטמבר 2017. המתלונן הזכיר 4 חניות נכים שהוסבו לחניות של car2go ברחוב מחניים, ליד סניף של בנק איגוד. המתלונן פנה ל"פניות הציבור" של העירייה, לרכזת הנגישות ולראש העיר וקיבל מחלק מהם תשובות והבטחות מעורפלות ללא שינוי המצב בשטח עד למועד כתיבת שורות אלה. 

 

באוקטובר 2017 שודרה תוכנית עם ראש העיר דאז מר יונה יהב ועסקו בה, בין השאר, במיזם השכרת הרכב. לא הייתה שם התייחסות לחניות הנכים, אך ראש העיר הודה שהעירייה קיצרה הליכים כדי לקדם את המיזם, ואח"כ יבוצע "מקצה שיפורים". באותו שידור ראש העיר הקשיב לתלונת תושב על סימון 4 חניות למיזם ליד בית כנסת בצורה שלא השאירה חניות חופשיות לידו. נותר לנו לשער שמחיקת חניות הנכים בוצעה בהליך מקוצר, כלומר ללא דיון מסודר בוועדת תימרור. טרם קיבלנו תשובה בנושא.

 

בנובמבר 2017 מתפרסמת עתירה מנהלית נגד המיזם בנושאים שלא קשורים בנגישות. ארגוני-נכים מקומיים ביקשו להצטרף "כידידי בית המשפט" כדי להעיד על אי-עמידה בתנאי תקנות השכרת רכב לפי חוק השוויון ועל היותן של חניות הפרויקט בלתי מתאימות לאנשים עם מוגבלויות.

 

בסוף דצמבר מגיעה תשובה נוספת מהעירייה, עדיין ללא פירוט ההחלטות בוועדות התימרור, אך עם הבטחה להחזיר חניה שהוסרה בגמר השיפוץ. אנחנו טוענים שגם בזמן שיפוץ צריך לשמר נגישות לאנשים עם מוגבלויות, כולל חניות נכים.

 

בינואר 2018 המתלונן פנה לחברת הכנסת קארין אלהרר.

 

בסוף 2020 פג תוקפו של ההסכם בין העירייה לחברה. הנוגעים בדבר לא מיהרו למחוק את החניות ולהסיר את התמרורים.

 


 

מידע נוסף וקישורים

 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד