תפיסת חניות נכים על ידי תיירים ברכב שכור
1/09/2009
 
 

לפי התלונות, יש בנתניה תופעה של תיירים שמגיעים מחו"ל עם תו נכה וחונים בחניות נכים (כולל חניות נכה ליד ביתו). העירייה לא אוכפת את העבירה והתושבים הנכים סובלים. המתלוננת כותבת:

"יש לנו חנייה המוקצית למכונית הנכים של אחותי.  עבור מקום חנייה זה שילמנו אגרה לעיריה וקיבלנו תמרור עם מספר המכונית. לא פעם ולא פעמיים, חנו אחרים בחנייה זו.  כאשר מדובר היה בחנייה של מכונית רגילה היו מקרים שנרשם לה דו"ח והיא נגררה.  אבל היו מקרים שמכונית אחרת עם תוית נכה, ובמיוחד מכוניות שכורות על ידי תיירים עם תוית נכה של האיחוד האירופאי, חנו במקום. במקרים אלו השוטרים אמרו שיש להם זכות חנייה במקום חרף העובדה שעל התמרור רשום המספר של המכונית שלנו ... במיוחד שהמכוניות לא היו מיועדות לנכים אלא בדרך כלל מכוניות קטנות שכורות ... ".

לצערנו אין עדיין הכרה הדדית של תו/תג נכה בין ישראל למדינות אחרות. לכן גם קשה לבדוק תו נכה מחו"ל. בכל מקרה אין להשלים עם תפיסת חניות נכה (עם מספר). ראו הודעה רשמית מאתר משרד התיירות:

Is there a temporary parking permit for disabled tourists?

No, unfortunately there isn’t. Please use the ordinary parking meters or parking lots.

אנחנו בעד הכנסת אורחים, אך עד הגבול של זילזול בחוק ופגיעה ממשית בניידותם של נכים. לכן כתבנו לראש עיריית נתניה וביקשנו להגביר את האכיפה, כולל גרירה. בספטמבר 2009 קיבלנו את התשובה הבאה מראש מינהל תפעול בעיריית נתניה:

"...לגבי תיירים שיש ברשותם תו נכה בינלאומי, התייר הנכה מגיע לרשות החניה , מציג את התעודה + התמונה המעידה שאכן הינו נכה + דרכון , ומקבל תו זמני לרכב השכור על מנת שיוכל לחנות בכחול לבן בלבד!"

כאמור, התשובה הזאת לא מקובלת עלינו לאור המצב בשטח ולאור היעדר הכרה הדדית בתג נכה.

 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד