מכון דיאליזה בבאר שבע

23/03/2013
 
 
הגדל

למכון "נפרומור" ברח' חיים יחיל 3 מגיעים חולי דיאליזה כמה פעמים בשבוע ברכב הסעות מהערים השכנות וברכבים פרטיים. רכב ההסעות הוריד את החולים בחניה סמוכה, אך ביולי 2009 הוצב שם מחסום (של חברה אחרת שהחניה משמשת אותה) והחולים (חלקם גם מוגבלי ניידות) נאלצים לעבור דרך מדרגות במסלול ארוך.

המתלוננים שלחו ביולי 2009 עצומה לראש העיר, למבקר המדינה ולגורמים אחרים בדרישה להסדיר גישה לרכב ההסעות אל כניסת המכון.

המצב המשפטי לא היה ברור. כנראה שבעלי המגרש לא מעוניינים בתנועה תכופה של כלי-רכב זרים. בעסקים מהסוג המצוי במגרש יש כיום דרישה לרמת אבטחה גבוהה. ב"נפרומור" היו אמורים לצפות מראש (לכאורה) שיהיו בעיות במעבר דרך שטח פרטי.

בבירור טלפוני בסוף יולי 2009 נמסר לנו מלשכת מנכ"ל "נפרומור" שהותקנה רמפה בכניסה, וזה פותר את הבעיה של משתמשים בכיסאות גלגלים שמגיעים ברכב שמסיע אותם ולא צריך לחנות במקום. אחת המטופלות טוענת בתגובה שהרמפה לא מתאימה למתקשים בהליכה שלא משתמשים בכיסא גלגלים.

בנובמבר 2010 התלונה מתחדשת:

"...בשבוע האחרון הוחלט ע"י [סוכנות] "מרצדס" לסגור שוב את החנייה ולא ניתן כלל להיכנס לא עם אמבולנסים ולא לרכבים גדולים. אני צריכה לחנות רחוק ולקחת את בעלי עם כסא גלגלים דבר אשר ממש ממש לא קל...".

בינואר 2011 קיבלנו כמה תמונות להמחשת התלונה. בתמונה הבאה אפשר לראות את המחסום (מצולם מתוך המגרש של "מרצדס"). רכב ההסעות בתמונה הוא של חברה שמתמחה בהסעת חולים.

מחסום בחניה של נפרומור

בתמונות הבאות ניתן לראות חניות נכים מאד לא תקניות. אין תמרורים, הסימון על הכביש דהוי ולא נכון הרוחב לא תקני ולא מתאים לרכב עם מעלית-צד (ואן). האבנים המעוגלות עלולות לגרום נזק לרכב.

חניות נכים לא תקניות ליד נפרומור ומרצדס

בתמונה לעיל ניתן לראון מדרגות חירום ללא מעקה - סכנת נפשות במקרה שריפה או רעידת אדמה. יש גם גדר זמנית שמשמשת בד"כ באתרי בנייה.

חניות נכים לא תקניות ליד נפרומור ומרצדס

בתמונה להלן רואים מדרגה שהשקיעו בה לא מעט. לא ברור מדוע לא יצקו שם שיפוע (כבש) פשוט במקום משטח הברזל, ויש מקום לכבש תקני לפי התמונה.

מדרגה מוזרה בדרך לנפרומור

במרץ 2011 נשלח מכתב ממהנדס עיריית באר שבע למנהל סוכנות "מרצדס" ובו דרישה חד-משמעית לפרק את המחסום ולהימנע מכל חלוקה של מגרש החניה. לפי המכתב, המעשים של סוכנות "מרצדס" היו מנוגדים להיתר. אנחנו עוקבים אחרי הביצוע.

 

באמצע 2013 התלונה מתחדשת שוב. יש טענה לקיום ירידי מכירות של "מרצדס" וחברת ה"טרייד-אין" שעובדת איתה. בזמן היריד הגישה הקרובה ל"נפרומור" נחסמת.


 

מידע נוסף וקישורים

 

*. מכוני "נפרומור" נמצאים בבעלות חלקית של "שירותי בריאות כללית".

 

 

 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד