מרפאת ריפוי בעיסוק של קופת חולים כללית לא נגישה
27/09/2007
 
 
הגדל
הגיעה תלונה אנונימית על המרפאה ברחוב אסתר המלכה 4, תל-אביב. הטיפול במבוגרים נעשה בקומה שנייה ללא מעלית. באופן טבעי, בין הלקוחות יש גם מוגבלי ניידות.
באתר האינטרנט של ה"כללית" המידע על חוסר הנגישות מופיע ללא ניסיון טיוח. זה לא מפחית מחומרת המצב. אגב, בחיפוש אחר באותו אתר עולה "ריפוי בעיסוק ילדים" באותה מרפאה, אך בקומה א' עם נגישות מלאה.
באתר של אונ' חיפה אפשר לראות את תחומי הפעילות של המרפאה ומגבלות נגישות לאו דווקא לנכים: "שיקום אורטופדי (כולל בעיות מפרקים), שיקום נוירולוגי, שיקום כף יד (כולל סדים), טיפול בכוויות וצלקות, גריאטריה... המכון ממוקם בקרבת כיכר דיזינגוף. תחבורה ציבורית מגוונת ונוחה, קשיי חניה למכוניות פרטיות...".
תוך ימים ספורים קיבלנו את התשובה הבאה מהאחראי על בינוי ב"כללית":
"...המרפאה הנ''ל הייתה בתוכניות לתוספת מעלית ואפילו הוגשה בקשה להיתר ב 2004 לעירית ת''א. לצערי הנושא לא התקדם מול העירייה בגלל שהמעלית חרגה מקו בנין ורצו חתימות שכנים שלא ניתן היה להשיג...". מהמשך תשובתו אפשר להבין שתקציב ההנגשה עבר למרפאה אחרת. לא ידוע לנו מה היו המניעים להתנגדות השכנים, לכאורה.
אנחנו ממשיכים לעקוב וללחוץ.

באופן כללי, נגישות במרפאות היא בעיה ידועה ומרגיזה. ל"כללית" יש תוכנית רב-שנתית להנגשה או העברה של מרפאות, אך היא מתנהלת בקצב כזה שרבים מהלקוחות היום לא יזכו לקבל שירות במרפאה נגישה בימי חייהם... חוק השוויון מטפל בנושא, אך גם בו לוח הזמנים ארוך והתקנות טרם נחתמו.
 
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד