מרפאות ובתי חולים

חניה לבעלי תג נכה בבתי חולים ומרפאות

מסתמנת החמרה הדרגתית בנגישות של נהגים עם תג נכה למוסדות רפואיים. אם פעם אפשר היה לחנות ליד כל כניסה (כמעט), כיום יש נטייה להרחיק את חניות הנכים אל מחוץ ל"קמפוס" ולאלץ את הנכים להיעזר במלווים או שירותי הסעה. יש גם סוגיה של דרישת תשלום עבור חניה לנכים, בניגוד לחוק.
לפרטים...
5/09/2022

נגישות מרפאות ובתי חולים

יש הצטברות של תלונות על מרפאות (גם פרטיות וגם של קופות החולים). לכן אנחנו פועלים מול קופות החולים להנגשה מהירה ככל האפשר של המרפאות למרות שלפי החוק יש להן זמן. יש החמרה במצב החניה לנכים בבתי חולים ומרפאות מקצועיות. ראו פירוט לפי תלונות ספציפיות.
לפרטים...
17/07/2021

בעיות נגישות בימי הקורונה

עמדת בדיקת קורונה
הקורונה היא אתגר מורכב לכולם אבל אנשים עם מוגבלויות נתקלים בבעיות נוספות. בדף הזה נרכז את התלונות והפתרונות ככל שנמצאו. המצב המיוחד חשף עמדות בעייתיות במשרד הבריאות בנושא תיעדוף אנשים עם מוגבלויות ברפואת חירום.
לפרטים...
7/10/2020

הידרותרפיה במרכז אלון, תנובות

מרכז אלון, תנובות
במקום מתבצעת הידרותרפיה במסגרת הסדר עם קופות החולים. יש תלונה עקשנית על בעיות נגישות ובטיחות ועל חוסר מקצועיות.
לפרטים...
7/04/2022

מרפאה מקצועית של הכללית ברחוב הרצל בנהריה

הכללית
הדרך הנגישה היחידה להגיע לחלק מהרופאים במרפאה ולרנטגן היא באמצעות מעלון. המעלון מושבת לסירוגין מ- 2012 והתוצאה ברורה. באוגוסט 2013 נמסר לנו שהמעלון תוקן, אך בפברואר 2015 ובדצמבר 2021 הוא שוב מושבת! יש גם בעיות נגישות אחרות.
לפרטים...
17/03/2022

מרפאת בת-ימון בבת-ים

המרפאה נותנת שרותים חיוניים ללקוחות קופות החולים. לפי התלונה יש בעיות קשות בחניה לנכים, גישה מהחניה ותנועה בתוך המרפאה. קשיי גישה למיטת הטיפולים וחוסר נכונות לסייע מנעו ביצוע בדיקה.
לפרטים...
29/07/2021

בית חולים העמק בעפולה

יש תלונות חריפות על קשיי נגישות, כולל מדרגות מהחניה למיון ועוד. יש מחלקות לא נגישות במבנים ישנים ובעיות חניה לבעלי תג נכה.
לפרטים...
28/06/2021

מרפאת צאלון (אברבנאל) בקרית חיים

המרפאה עברה שיפוץ בסביבות שנת 2000, אך השאירו בתוכה דלתות צרות מאד, בין השאר לחדרי הרופאים. לפי התלונה יש כאן גם אספקט בטיחותי: יש ארונות פתוחים צמודים לדלתות הצרות ובניסיונות תמרון עם כיסא גלגלים - המדפים נופלים.
לפרטים...
18/03/2021

בית חולים בני ציון בחיפה

ב"בני ציון" ("רוטשילד" לשעבר) יש מצוקת חניה מתגברת. המבנה הטופוגרפי של האזור מכביד על מי שינסה לחנות רחוק או להגיע בתחבורה ציבורית. מקומות החניה הקרובים ביותר לכניסה הראשית מוקצים לעובדים. חניות נכים (במספר קטן מהדרוש) מפוזרות ברחוב, ליד מרפאות החוץ וליד הכניסה. יש גם טענות בנוגע ליחס של המאבטחים למי שמגיע עם רכב נושא תג נכה.
לפרטים...
12/01/2021

חניית נכים בהדסה ירושלים

ב- 2009 הגיעה תלונה חריפה על מחסור בחניות נכים בקמפוס עין כרם. המצב קשה במיוחד עבור המשתמשים ברכב עם מעלית (ואן). אחת התשובות שהמתלונן קיבל:
"למה אתה בא לבד? תבוא עם מישהו שיוריד אותך...".
קיבלנו תשובה שעיקריה הסעה מחניון חיצוני והבטחה לשירות אדיב יותר. לדעתנו התשובה לא מספקת. בהמשך מגיעות תלונות נוספות, גם על קמפוס הר הצופים.
לפרטים...
24/11/2020

מרפאת יוספטל של הכללית בנהריה

במרפאה הזאת יש רופאים מקצועיים ואחרים, אך לקוחות עם מוגבלויות לא יכולים להגיע אליהם. לא תמיד הרופא יכול לרדת אל המטופל עם כל הציוד.
לפרטים...
6/11/2020

מרפאה של מכבי במרכז שוסטר ברמת אביב

במרפאה שברמת אביב ג' יש קשיי נגישות בולטים. אחרי מספר תזכורות קיבלנו תשובה בע"פ ובה נכונות לבדוק רעיונות להנגשה.
לפרטים...
17/01/2007

חניה לבעלי תג נכה באסף הרופא (שמיר)

ב- 2006 הגיעה תלונה על מצוקה קשה במקומות חניה לנכים ליד מרפאת הפוסט-פוליו וליד המחלקה האורטופדית הסמוכה. באופן טבעי, רבים מהמטופלים מגיעים ברכב עם תג נכה, אך לא שומרים עבורם מספיק מקומות (שקיימים בשטח).
בהמשך מגיעות תלונות נוספות ככל שמצוקת החניה מתגברת.
לפרטים...
3/05/2013

המרפאה המקצועית "לין" בחיפה

מדובר במרפאה המקצועית המרכזית של קופת חולים בחיפה, כולל חדר מיון. החל מסוף 2008 עד 2009 מתבצע באזור שיפוץ מקיף ("רכבת קלה" ותשתיות) והגישה לאנשים עם מוגבלויות נעשתה בעייתית ביותר. יש בעיות גם אחרי השיפוץ.
לפרטים...
28/02/2020

חניה לנכים בבית חולים בילינסון

בשנים האחרונות יש מצוקה גוברת בנושא. לאחרונה היא הגיעה לרמה בלתי נסבלת במהלך שיפוץ חדר המיון וסביבתו. בהמשך מסתבר שהתחילו גם לגבות כסף מנכים עבור חניה (בניגוד לחוק, לכאורה).
בית החולים הזה מסתמן כסמל לנסיגה בנגישות במקום ההתקדמות שכולם שואפים אליה. ב- 2015 מדווחים לנו על שיפור אבל ב- 2017 שוב בונים ומצוקת החניה מתחדשת.

לפרטים...
4/04/2019

יחס לנהגים עם תג נכה בבית חולים וולפסון בחולון

ב- 2009 הגיעה תלונה חריפה על יחס השומרים לנהג נכה וחולה-לב. הוא הציג תו נכה ולא התירו לו להיכנס למרות שהציג תו נכה והיה מקום פנוי. תלונות דומות הגיעו גם לעיתונות המקומית, כמו פרסום על מחסור חמור בשירותי נכים בבית החולים. בהמשך מגיעות תלונות על מצוקת חניות נכים והבחנה לא חוקית בין סוגי תג נכה.
לפרטים...
30/03/2017

מרכז רפואי של הלאומית בבת ים

מרפאה של הלאומית בבת ים
בחזית המרפאה ברחוב העצמאות 56 היה שלט: "לאומית - רפואה אישית מתקדמת". לפחות בכל הנוגע לנגישות הקידמה לא הגיעה לשם.
לפרטים...
28/03/2016

קופ"ח "לאומית" - מרפאת "באר אורה" ברמת גן

בסוף 2006 הגיעה תלונה על נגישות במרפאה. הייתה הבטחה להנגשת המבנה הישן והצעה להיעזר במרפאה אחרת בעיר שבה הנגישות טובה יותר. השיפוץ התבצע, אך בנובמבר 2011 מגיעה תלונה שהשיפוע בכניסה תלול מאד.
לפרטים...
2/11/2011

בית חולים אלישע בחיפה

"אלישע" הוא בית חולים פרטי שנותן שירותים גם בהסדר עם קופות החולים ומקיים שיתוף פעולה עם בתי חולים ציבוריים. הגיעה תלונה חריפה על היעדר חניה לנכים וקשיי נגישות במבנה שברחוב יאיר כץ. בסוף 2009 יש דיווחים על שיפור במצב הנגישות.
לפרטים...
24/07/2010

קשיי חניה לנכים ונגישות בבית חולים איכילוב

"המרכז הרפואי תל-אביב" (הידוע בשם "איכילוב") עבר סדרת שיפוצים והרחבות בשנים האחרונות. למרות זאת אין מספיק מקומות חניה לנכים ויש קשיי תנועה במבנים עצמם. יש אכיפה נמרצת דווקא נגד בעלי תג נכה שנאלצים לחנות בניגוד לפרשנות של העירייה של החוק. בתחקיר "גלובס" נמצא שמצב החניה כאן גרוע מכל בית חולים אחר בארץ. יש גם בעיות נגישות אחרות. בינואר 2012 מוגשת תביעה ייצוגית בנושא החניה לנכים. בספטמבר 2012 אלי יהודאי מאיים בשביתת רעב.
לפרטים...
13/02/2016

בית לוינשטיין ברעננה

"בית לוינשטיין" מתמחה בשיקום נפגעי ראש ועמוד שדרה. אפשר לצפות לנגישות מושלמת במקום כזה ובסביבתו, אבל המציאות אחרת. ב- 2012 מגיעה תלונה על הקטנת מספר החניות לנכים ובהמשך מתפרסמת תביעה ייצוגית.
לפרטים...
19/11/2015

מרפאת מומחים של הכללית בטבעון

בטבעון הייתה מרפאה גדולה שנשאה לוגו של "הכללית" ועבדו בה רופאים מומחים עצמאיים בהתקשרות עם קופ"ח. המרפאה לא נגישה ובתגובה הציעו ללקוחות לחפש רופאים אחרים. ב- 2013 המרפאה נסגרה.
לפרטים...

1/02/2013

מרפאה מרכזית של המאוחדת ברמת גן

המאוחדת
במרפאה ברחוב נתן ברמת גן יש הנגשה מעניינת - מעלית שמגיעה לחצאי קומות בלבד.
23/10/2015

מרפאת פינסקר של הכללית בראשון לציון

הגיעה תלונה על היעדר חניות נכים מתאימות ועל דלפקים גבוהים או חסומים. פניות שלנו ושל המתלונן במקביל והתערבות הממונה על הנגישות בעירייה השיגו הבטחה לתיקון מיידי של הבעיות. הביצוע (בעיקר בנושא החניה) נגרר חודשים ארוכים וכרוך בתזכורות לא מעטות.
לפרטים...
27/05/2015

מכון דיאליזה בבאר שבע

למכון "נפרומור" מגיעים חולי דיאליזה כמה פעמים בשבוע ברכב הסעות מהערים השכנות. הרכב הוריד את החולים בחניה סמוכה, אך ביולי 2009 הוצב שם מחסום (של סוכנות "מרצדס" הסמוכה) והחולים (חלקם גם מוגבלי ניידות) נאלצים לעבור דרך מדרגות במסלול ארוך ו/או לחנות רחוק מאד. אין חניית נכים מתאימה לואן. במרץ 2011 יצאה דרישה בכתב ממהנדס העיר לסוכנות "מרצדס" לפרק את המחסום.
לפרטים...

23/03/2013

בית חולים מאיר בכפר סבא

יש שיפוע קשה בין חניית הנכים לבין הכניסה למבנה. מתבקש סימון מקומות חניה קרוב יותר לכניסה או פתרון אחר. הנושא טופל בעקבות פנייתנו ב- 2006, אך באמצע 2009 שוב משאירים את רכבי הנכים בחוץ! בתגובה לאחד המקומונים, הנהלת בית החולים מציעה לנכים להגיע עם מלווה!
לפרטים...
28/08/2014

ביטול חניות נכים במרפאה של הכללית

למרפאת "גולדרוזן" בראשון לציון יש מגרש חניה צמוד. במגרש היו שתי חניות נכים, אך בסוף 2013 סגרו את המגרש וחניות הנכים בוטלו בפועל.
לפרטים...
20/02/2014

לשכת הבריאות נפת רמלה

לשכת הבריאות מספקת שירותים חיוניים לאוכלוסייה גדולה ברמלה ובסביבתה. חלק מהמחלקות נמצאות בקומה שנייה ללא מעלית. בעת כתיבת שורות אלה אין כוונה להנגיש את המקום.
לפרטים...
16/01/2014

מרפאת "שני" של ה"כללית" ברחוב אהוד ברמת גן

מדובר במבנה לא חדש, אך חלק מהמכשולים ניתנים להסרה בעלות זניחה.
לפרטים...
7/01/2014

יחס לבעלי תג נכה בבית החולים בנהריה

הגיעה תלונה חריפה של אדם שהסיע את אשתו הנכה ברכב שלה למיון בבית החולים. במקום לסייע לו במצב הלחוץ הזה, איימו עליו שייקחו לו את התג ודרשו תשלום עבור חניה ביציאה.
לפרטים...
10/06/2013

הנגשת שיפוע למרפאה בראשון לציון

בית אחיזה לכבש מרפאת דרור
פעיל נגישות בראשון לציון נתקל בכבש (שיפוע) מסוכן בהיעדר בית אחיזה (מעקה) לאורכו. פנייתו נענתה במהירות והתקינו בית אחיזה.
לפרטים...
15/06/2012

מרפאת "מכבי" באבן יהודה

המרפאה מוגדרת כנגישה, אבל יש קבלת קהל בחדרי רופאים בקומה שנייה ללא מעלית.
לפרטים...
3/03/2012

פתח-תקוה: הגשר מבלינסון לקניון הגדול

הרעיון של גשר להולכי-רגל שיקשר בין בי"ח בילינסון לקניון הגדול (על פני כביש פ"ת הסואן) הוא הגיוני מאד מבחינה תחבורתית. בסוף 2004 התעורר ספק אם הגשר מתוכנן להיות נגיש. כעבור מספר שבועות הגיעה תשובה שהגשר יהיה נגיש.
בנובמבר 2005 הגיעה תלונה על בניית הגשר שפוגעת בנגישות לקניון ומסכנת את הנכים. יצרנו קשר בין המתלוננת לאחראי על הבנייה באתר והובטח להסדיר את הנגישות גם בזמן הבנייה.
1/07/2007

גישה למכון דיאליזה בתל אביב

אילוסטרציה באדיבות WEBSTOCKPRO
בגבול תל-אביב חולון יש מכון דיאליזה של רשת "נפרומור" בצמוד למרכז מסחרי קטן ולכביש ראשי. הגישה מהחניה למכון הייתה מסוכנת ביותר עבור משתמשים בכיסא גלגלים.
אחרי התכתבויות רבות השתכנעו בעירייה להנמיך את המדרכה כך שהגישה בטוחה יותר כעת.
לפרטים...

19/10/2011

נגישות אתר האינטרנט של המאוחדת

מתלונן לקוי ראייה לא מצליח אפילו לעדכן פרטים אישיים באתר המתקדם של קופת חולים "מאוחדת".
לפרטים...
20/08/2011

בית חולים שיבא בתל השומר

בית החולים משתרע על שטח גדול ובאופן טבעי נדרשות חניות נכים ליד כל מבנה שמשרת ציבור. יש תלונה ספציפית דווקא על החנייה ליד בריכת השיקום. יש גם בעיות נגישות ללקויי ראייה סביב מרפאת העיניים.
לפרטים...
19/01/2011

מרפאת הרמן בקרית מוצקין

לפני כמה שנים הוסיפו שירותי נכים ושיפועים, אך הבעיה העיקרית לא נפתרה - אין גישה לחדרי הרופאים והאחיות בקומה השנייה. יש גם בעיה עם חניות הנכים והגישה מהן למרפאה. המתלונן טוען שלפעמים הרופאים והאחיות מסרבים לרדת אליו והתוצאה עלולה להיות מניעת טיפול ראוי למחלה קשה.
בינואר 2010 מתפרסם שמקימים מעלית במרפאה, אך העבודה מתקדמת בעצלתיים. בדצמבר 2010 נמסר לנו שהמעלית פועלת לשביעות רצון המתלונן.
לפרטים...
31/12/2010

בעיות נגישות במרפאה חדשה של ה"כללית" בהרצליה

ה"כללית" פתחה מרפאה חדשה ברחוב רמב"ם 1, אך יש מחסור בחניות נכים ובשירותי נכים.
לפרטים...
27/11/2010

מרפאה של קופת חולים לאומית בלוד

הגיעו תלונות דומות על מרפאה של ה"לאומית" בלוד. אין גישה לחדרי אחיות ורופאים עבור משתמשים בכיסאות גלגלים. באמצע מאי 2009 קיבלנו תשובה מעודדת ביחס למרפאה בלוד ובאפריל 2010 נמסר לנו שהיא הועברה למבנה נגיש.
לפרטים...
25/04/2010

מרפאה של קופת חולים לאומית בירכא

לפי התלונה אין גישה לחדרי אחיות ורופאים עבור משתמשים בכיסאות גלגלים. באוקטובר 2009 הגיעה הבטחה לשיפור הנגישות. במרץ 2010 דווח לנו שנבנתה רמפה ויש תוכנית להנגיש את המרפאה.
לפרטים...
22/03/2010

מכון רנטגן שמשרת קופות חולים בעכו

יש בעכו מכון רנטגן פרטי שקופות חולים בעכו שוכרות את שירותיו. יש במקום בעיות נגישות קשות. אחת הלקוחות היא "מכבי" ונציגי הקופה ערכו סיור במקום ופועלים להנגשתו. למותר לציין שמכון רנטגן, שבודק נפגעי שברים, למשל, חייב להיות נגיש.
לפרטים...
27/01/2010

מחלקת פוריות בבית חולים ביקור חולים

כדי להגיע למחלקת הפוריות ב"ביקור חולים" (ירושלים) חייבים לעבור 3 מדרגות. המתלונן שהמדרגות היו מחסום עבורו ביקש לא פעם להתקין רמפה או סידור הנגשה אחר, אך רק אחרי פנייתנו הגיעה תשובה שהרמפה הותקנה.
לפרטים...
30/11/2009

מרפאת "פטיו 638" שעובדת עם ה"כללית", אילת

התלונה הזאת היא סימפטום לבעיה שמציבה אפשרות בחירת רופאים פרטיים ומרפאות (במסגרת הביטוח של קופות החולים). המרפאות האלה מצויות לעיתים בדירות בבתים לא נגישים. בערים הגדולות זה מצמצם מאד את אפשרות הבחירה של הנכה. בישובים קטנים ומבודדים נוצרים מצבים קשים עוד יותר. עד לביצוע ההנגשה, אנחנו דורשים ביקורי-בית ללא תשלום וללא הגבלה כאשר הנכה לא מסוגל להגיע למרפאה.
לפרטים...
21/10/2009

טיפת חלב בחדרה

סניף בית אליעזר של "טיפת חלב" מופיע באתר ה"כללית" כנגיש, אך בפועל יש בו מפגעי נגישות קשים. המתלונן ואנחנו כותבים לרשויות ולצערנו הם מטילים אחריות זה על זה במקום לפתור את הבעיה.
לפרטים...
17/02/2009

לשכת בריאות בנתניה

הלשכה בנתניה צפופה מאד, עד כדי קושי להתנועע עם כיסא גלגלים בפרוזדורים ובחדרים.
לפרטים...
27/10/2008

מרפאות "מכבי" בחיפה

ב-2005 הגיעו תלונות על המרפאה בהדר ועל "מכבי טבעי" ברח' מוריה. התשובה: יש כוונה להעביר את המרפאות למבנים נגישים ו/או לשפץ. ב- 2008 הגיעה תלונה על היעדר נגישות אצל רופאים פרטיים שעובדים עם הקופה.
לפרטים...
19/07/2008

חניית נכים ליד מרפאה מרכזית בחיפה

באזור התעשיה והמסחר של חיפה (ליד הצ'ק פוסט) יש מרפאה מרכזית של מכבי. למרות השיפוצים הנרחבים מסביב, לא היו חניות נכים והשיפועים לכיסאות גלגלים נחסמו ע"י מכוניות. בעקבות פנייתנו לממונה על הנגישות בעירייה סומנו 4 חניות נכים לתפארת לצד השיפועים.
לפרטים...
10/07/2008

מרפאה ראשית של ה"מאוחדת" בחיפה

הגיעה תלונה שבסניף הראשי של קופ"ח מאוחדת (ברחוב חסן שוקרי 5) שבו שוכנים גם משרדי משרד העבודה והרווחה מסומנים רק 2 מקומות חנייה לנכים בחניון שמכיל כ-440 מקומות חנייה.
עדכון אחרון: ספטמבר 2007.
לפרטים...
9/05/2008

מרפאת ריפוי בעיסוק של קופת חולים כללית לא נגישה

הגיעה תלונה אנונימית על המרפאה ברחוב אסתר המלכה, תל-אביב. הטיפול במבוגרים נעשה בקומה שנייה ללא מעלית. באופן טבעי, בין הלקוחות יש גם מוגבלי ניידות.
לפרטים...
27/09/2007
עבור לתוכן העמוד