שפעת? איזו מכה! – חופית כהן סיגאוי
7/01/2007
 
 
הגדל

שפעת? איזו מכה! – חופית כהן סיגאוי

אני יושבת כאן ומקלידה מילים אלה בעודי מתאוששת ממחלת השפעת שפקדה את משפחתנו הקטנה השבוע. מי הביא את האורחת הבלתי רצויה הביתה? אין לדעת. אולי בננו הקטן הביא איזה וירוס תמים מהגן? ואולי בעלי ממקום העבודה? או אולי אני מהסופר השכונתי? מה שכן, אנחנו יודעים שהיא כאן והיא לא הולכת בזמן הקרוב.

כבעלת ניסיון מסוים בתחום אני אשמח לתת לכם כמה טיפים איך לעבור את העונש הזה בשלום עד כמה שאפשר:

א.אין תרופה לשפעת אז אל תציקו לרופא או רופאת המשפחה לרשום לכם אנטיביוטיקה. היו תחת מעקב של רופא המשפחה לבל תתפתח דלקת ריאות בעקבות השפעת. תינוקות, קשישים וחוליים כרוניים הם בקבוצה סיכון גבוהה יותר לפתח דלקת ריאות.

ב. מעלות חום גופכם או של ילדכם יעלו לגבהים מפתיעים דווקא בשעות הערב והלילה. אז, אנא ודאו שיש בית משכי כאבים ומורדי חום בצורת כדורים, נרות או סירופ. אני ממליצה להניח  גם מגבת לחה על המצח. הדבר מוריד את החום וגם מקל על כאב הראש הבלתי נסבל הנלווה לחום.

ג. שתו הרבה!!! לא קפה ולא קולה אלא מים. הגוף מתייבש במהירות ואם לא תיצמדו לבקבוק מים אתם עלולים להיצמד לאינפוזיה של נוזלים בבית החולים הקרוב למקום מגורכם. מיץ תפוזים סחוט טבעי מאוד הקל על כאב הגרון שלי.

ד. נכון שלא ממש בא לאכול. אז תאכלו מעט. דברי אוכל שמנוניים וכבדים עשו לי באופן אישי הרגשה של בחילה לכן אני ממליצה לאכול משהוא קל כל כמה שעות. הגוף זקוק לאנרגיה כדי להילחם בוירוס ורעב יחליש את כוחו לאין שיעור.

ה. אל תהיו גיבורים. אם הילדים שמחים ובריאים שילחו אותם למסגרות הרגילות שלהם קריא גן, בית ספר או מטפלת. שפעת זו לא קייטנה או נופש. השתדלו לנוח במשך היום כדי שתהיו חזקים וערניים לקבל את פניי ילדכם כשישבו הביתה.

ו. זה לא הזמן לעבוד בגינה או לצבוע את חדר הילדים. אתם זקוקים למנוחה אז אל תתביישו לבקש עזרה מהסובבים גם בעניין הכלים בכיור או הכביסה על החבל. הגינה המבולגנת תחכה לכם בסבלנות עד שתחלימו.

אלה התובנות שרציתי לשתף את כולכם לגבי התמודדות עם השפעת. לא נעים אבל לא נורא.

חורף נעים ובריאות לכולכם.

חופית

 

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד