"גן חברים" גן מדליק
27/09/2006
 
 
הגדל

     "גן חברים" גן מדליק! מאת: חופית כהן-סיגאוי

 החגים בפתח ואנחנו מחפשים מקומות בילוי עם ילדינו. מקומות נגישים ונחמדים אך לא פחות חשוב – זמינים לכל כיס. אז יש לי מקום כזה. "גן חברים" שנמצא בתוך פארק רעננה המקסים.

"גן חברים" הוא גן שעשועים לילדים מוגבלים, אבל גם להורים מוגבלים שיש להם ילדים בריאים לכל דבר. הגן נמצא במרכזו של הפארק רחב הידיים והיפה. אומנם, ישנן חניות נכים בשפע אבל, הכניסות אל הפארק מרוחקות מהגן עצמו (400 מטר להערכתי מכל שער). נכה, ההולך בכוחות עצמו, ילך כברת דרך אך בתוך פארק נקי ומטופח. ההליכה נוחה, על שביל מרוצף (אך לא תמיד מישורי).

ניתן לזהות את "גן חברים" בקלות. מעליו תלוי אוהל בצבע כחול המצל על הילדים מפני קרני השמש. ריצפת הגן, היא מעיין משטח גומי המקל מאוד על ההתנהלות בכסא גלגלים או קביים. בגן, מבחר מתקנים כגון: קרוסלה, נדנדות בגדלים שונים, חבלי תפוס, סולמות, גשרים ומגלשות. המתקנים עשויים עץ, בטיחותיים ורחבים. המתקנים נוחים וניתן לעלות עליהם גם עם כסא גלגלים.

בסמוך מאוד ישנם חדרי שירותים אך איני יודעת לומר בוודאות אם הם נגישים לנכים. בפארק ישנן אטרקציות נוספות כגון: פינת חי, אגם יפיפה, בית קפה, מבוך לילדים מגרשים למשחקי כדור, פינת מנגל ורכבת ילדים. הרכבת עושה סיבוב מעגלי בכל רחבי הפארק ואפשר לעלות ולרדת כמה שרוצים.

והגענו לשאלת הכסף. הכניסה לפארק לנכה בעל תו או תעודה היא חינם. מבוגר (בריא) 15₪, ילד עד גיל 13 10 ₪ וילד עד גיל 3 חינם. לתושבי רעננה הכניסה חינם.

אז, תמצאו לכם שעה פנויה ולכו למקום המקסים הזה. תשאפו אויר צח ורק תסתכלו על הילדים המתרוצצים בשמחה.

שנה טובה וגמר חתימה טובה!

 

 

לשאלות והערות:

Hofitc1@netvision.net.il

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד