נכות ונשיאות - טור אישי
16/02/2006
 
 
הגדל

ישבתי וחשבתי על מה לכתוב הפעם והחלטתי לספר על סרט טלוויזיה שראיתי לפני כמה ימים ב-YES ואני ממליצה עליו בחום. הסרט נקרא "מעיינות חמים" (2005) ומככבים בו קנת ברנה וסינתיה ניקסון (סקס והעיר הגדולה).
הסרט מספר את סיפורו של נשיא ארה"ב לשעבר, פרנקלין דלנו רוזוולט, אשר חלה במחלת הפוליו בשנות השלושים של חייו. באותם ימים, שנות העשרים של המאה הקודמת, לא ידעו הרבה על המחלה וגורמיה. רוזוולט, היה אז בתחילתה של קריירה פוליטית זוהרת, היו לו אישה וילדים וגם מאהבת. המחלה הכתה בו במשפחתו כרעם ביום בהיר. מאדם גאה, מתנשא ונמרץ הפך עד מהרה לאדם התלוי בסובבים אותו.
רוזלווט נטש את משפחתו ופרש לחיי בדידות קשים כדי לא להיות נטל על אישתו. אלינור רוזוולט, עמדה לצד בעלה. עוז רוחה ופעילותה בתחומים רבים ידועים עד עצם היום הזה בהיסטוריה של ארה"ב. במהלך חיי הפרישות שכפה על עצמו, חיפש רוזוולט פתרונות שונים כיצד להטיב עם מצבו. הוא ניסה מכות חשמל ועוד כהנה וכהנה "תרופות" של אותה תקופה. באחד הימים הגיע אליו מכתב מידיד אשר סיפר לו על חוותו בג'ורג'יה. בחווה, ברכות של מעיינות חמים. הידיד הפליג וסיפר על נפלאותיהם של המים הטבעיים וכיצד ילד צעיר שחלה בשיתוק, החל ללכת על רגליו לאחר טבילה במים. מעיינות אלה, אינם שונים מברכות חמת גדר אצלנו בארץ בהם המים עתירי מגנזיום.
רוזוולט, ביאושו החליט לנסות את "נפלאות" המים. הוא נסע לחווה וטבל בברכות מספר פעמים ביום. היום ידוע כי, למעיינות החמים אין השפעה ישירה על מחלת הפוליו אבל הפעילות הפיזותרפיסטית אשר ביצע רוזוולט יום יום במים שיפרה מאוד את יכולתו המוטורית. אט אט החלו אנשים בכל ארה"ב לשמוע על המקום ורבים באו למצוא מזור ושיפור למצבם. רוזוולט, רכש את החוה ופרש את חסותו על המקום.
לאחר מספר שנים, חזר רוזוולט ללכת על רגליו בעזרת מקל ושאר עזרים. הוא חזר אל הזירה הפוליטית ונבחר לנשיאות ארה"ב. הוא כיהן כנשיא שלוש קדנציות רצופות דבר שלא היה עד כה. אנשים העריצו אותו וחלקם אף לא ידעו כלל על נכותו.
אני ממליצה לצפות בסרט זה מכיוון, שניתן ללמוד ממנו כי על ידי נחישות ותמיכה אפשר להגיע גם לכס הנשיאות. משפט ידוע של רוזוולט היה "אין לנו לפחד אלא מהפחד עצמו".

ברגע שרוזוולט התגבר על הפחד מפני התמודדות עם המגבלה הוא החל לחזור אל חיק המשפחה ואל החיים הפוליטיים. 
"אפשר 'לרוץ' לנשיאות גם אם אינך יכול ללכת". משפט מקסים לא? תהנו.
להלן קישור לאתר הסרט - לחצו כאן. 

נשמח לתגובות הגולשים לטור... (לחצו על הוסף תגובה)

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד