כל הנראה הוא רע?
1/01/2006
 
 
הגדל

"שמור על העולם ילד כי אנחנו כבר לא מצליחים!"

טור אישי מאת דדי כוחן

ימי הסיכומים מאחורנו. התקשורת הציפה את כולנו בסיכומי שנה מגוונים. רובנו נזכרנו והעלנו אירועים שחווינו במהלך השנה החולפת, אירועים ששמענו או היינו עדים להם, אירועים בחדשות או סיפורים קטנים בצידיהם. אירועים שעשו היסטוריה ואירועים ששינו את פני העולם. הכרנו את המושג "צונאמי", אסונות טבע ברחבי העולם, האיום העיראקי הוסר והאיראני התעצם. הטרור האיסלמי המשיך להכות בעולם, בסיני ובתוכנו. התנתקנו מרצועת עזה ואלימות נוער במערכת החינוך ומחוצה לה הפכה לחלק מחיינו. השחיתות בצמרת גם היא לא פסקה לרגע ומנהיגנו ממשיכים להתל בנו השכם וערב. אירועים שידענו וידעו להזכיר. ידענו אור וידענו גם חושך, אך החושך הוזכר ועל האור כמעט ולא שמענו דבר. ידענו צער וידענו גם שמחה, אך השמחה הושמטה כלא הייתה. גם השנה סיפרו כי השנה הייתה גועשת ורועשת במיוחד, שוב שמענו כי השנה ידענו סערות ופרשיות שטרם ידענו כמותן. אירועים רודפים אירועים. חומרים אחרי חומרים, אך הרוח נדמה. תקשורת המטפחת כותרות ומלבה יצרים. מדינה סוגדת לועדות חקירה וחיפוש אשמים, מתמחה בהפקת לקחים, אך משתמטת  מיישומן. חברה בבועה, רצה ודורסת מי בדרכה. חברה בתחרות ללא מתחרים. מלחמה של הישרדות שלא מותירה שרידים. חברה הממעטת להביט במראה, לבדוק ולחקור, ללמוד, להפנים ולהטמיע.
 
מדוע אין מאתרים את הטוהר והיופי, הרכות והתמימות. 
מדוע אין מעלים את האור הקיים, לא רק בקצה המנהרה, אלא עמוק בתוכנו, את השמחה והפריחה, ההישגים וההצלחות, הניצחונות והשאיפות, מעניקי החסד והעזרה, הצדקה והתרומה.  
נתינה קיימת בכל אחד מאיתנו. נתינה טהורה, ללא התניה וללא תמורה. לעיתים היא חבויה ולעיתים גלויה, אך תמיד היא שם! נתינה ואהבה – כלי המשחק שתמיד מנצחים בו.
נחזור אל הפשטות והתום. נחזור אל הערכים והדרכים הטובות. נעורר ונעודד את האחווה והחברות, הרגישות וההתייחסות. אירועים שלא נסכם, אך תמיד יסוקרו. פרשיות שתמיד יהיו נחלתנו, מצבים שנחווה ונחיה, נתחבר ונתלכד! נהיה חיוביים מתוך דרך חיים ולא מתוך סיסמאות.
נצית את האור בעיני ילדנו הקטנים ונהפכו ללהבה אחת גדולה של אור ואנרגיה, התלהבות ואהבה.

נתחבר לאורות החנוכה, שתמיד פותחים שנה חדשה עם אור ושמחה ותקווה חדשה, לחיים פשוטים, וטהורים, נכונים ושווים לכולם, מקבלים את כולם ולא מפסיקים לאהוב את כולם! 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד