החרגות בסגר השלישי עבור אנשים עם מוגבלות

ההנחיות לאנשים עם מוגבלויות יהיו דומות מאוד לאלו שהיו בסגר השני - אושר לכל אדם עם מוגבלות, שמחמת מוגבלותו נדרשת יציאתו למרחב הציבורי למרחק העולה על 1000 מטרים ממקום מגוריו, במידת הצורך יחד עם מלווה אחד
27/12/2020
 
 
החרגות בסגר השלישי עבור אנשים עם מוגבלות

יציאת אנשים עם מוגבלות למרחב הציבורי בעת סגר


בתקנות הגבלת פעילות הקובעות את ההוראות החלות על הציבור בסגר השלישי שיחל ב-27.12.20 בשעה 17:00,
נקבעה מגבלת מרחק של 1000 מטרים. ואולם נקבע, כי מותרת יציאה של אדם עם מוגבלות, שמחמת מוגבלותו נדרשת יציאתו למרחב הציבורי למרחק העולה על 1000 מטרים ממקום מגוריו, במידת הצורך יחד עם מלווה אחד
.

החובה לשמור מרחק של שני מטרים במרחב הציבורי לא חלה על אדם עם מוגבלות שיוצא למרחב הציבורי עם מלווה שדרוש לו מחמת מוגבלותו. גם כאשר מדובר בבן משפחה או אדם אחר שאינו חי באותו בית עם האדם עם המוגבלות.


רצוי לצאת עם תעודה / אישורים מתאימים כגון תעודת נכה, תעודת פטור מתור או מסמך של איש מקצוע המעיד על היותך אדם עם מוגבלות.

 

הוראות חשובות

  • מותר לצאת מעבר למגבלת המרחק על מנת לסייע לאדם שיש לו קושי או מצוקה.
  • מותר לצאת מעבר למגבלת המרחק לצורך קבלת טיפול רפואי, טיפול שיקומי פיזי או נפשי, טיפול סוציאלי חיוני או רפואה משלימה.
  • במהלך הסגר רשאים להישאר פתוחים ארגונים ותאגידים שפועלים למען אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, שזקוקות לסיוע. זאת, לשם מתן שירות חיוני שלא ניתן לספק מרחוק או באופן מקוון ולא חלה עליהם מגבלה של נוכחות עובדים.
  • החינוך המיוחד ימשיך לפעול.
  • מותר לצאת להתחסן.


הנחיות נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות להתנהלות כוחות המשטרה מול אנשים עם מוגבלות

הנחיות החירום החדשות, אשר קובעות כי מותר לצאת מהבית למרחק של 1000 מטר בלבד, מציבות קושי רב עבור אנשים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם, אשר חייבים לצאת באופן שגרתי.

הנציבות ערכה קובץ הנחיות עבור כוחות המשטרה כדי שיידעו כיצד להתנהל מול אנשים עם מוגבלות שיוצאים למרחב הציבורי מעבר להגבלת 1000 מטרים.

להנחיות נציבות שוויון לכוחות המשטרה בגרסת  WORD נגישה >>

להנחיות נציבות שוויון לכוחות המשטרה בגרסת PDF >> 

הדפס
עבור לתוכן העמוד