"עזור לי לעזור לך" בתרומת פיליפ מוריס

 
 
הרצאת הפתיחה: מבוא לנגישות

מטרת הפרויקט

לספק לעובדי רשויות מקומיות כלים לזיהוי ומתן סיוע לתושבים עם מוגבלות.


תיאור התוכנית

"עזור לי עזור לך" מציעה לעובדי רשויות מקומיות את האפשרות להבין את הצרכים והקשיים של אנשים עם מוגבלות בשירות המוצע להם. כל סמינר מתחיל בהרצאה שפורשת בפני עובדי הרשויות המקומיות מבוא לעולם הנגישות ואנשים עם מוגבלות. חלק זה מאפשר לנותני השירות להבין מהי נגישות, לזהות את סוגי המוגבלויות השונים ולהבין מה אנשים עם מוגבלות חווים יום יום עקב החוסר בנגישות.

החלק העיקרי של הפעילות הינו התנסות חווייתית, שבמהלכה פוגשים המשתתפים אנשים עם מוגבלות שחושפים בפניהם את סיפורם האישי- החוויות, האתגרים והקשיים עימם מתמודדים אנשים עם מוגבלות בחיי היום יום ובעת קבלת שירות ברשות. בהמשך חווים המשתתפים 'מהי המשמעות להיות אדם עם מוגבלות?' באמצעות התנסות חווייתיות הכוללות חציית מכשולים שונים בדרך לעירייה, כניסה למשרד בעיניים מכוסות, תקשורת עם נציג שירות ללא היכולת לשמוע וכו'. ההתנסות מאפשרת למשתתפים לשבור את 'קיר הזכוכית', להכיר את האדם מאחורי המוגבלות, לחוות וכן לקבל כלים אופרטיביים שיסייעו להם במפגש ובעת מתן שירות לתושבים עם מוגבלות.

לסיום המשתתפים לסיכום שבו הם משתפים ומעבדים את חוויות היום. המשתתפים מקבלים טיפים וכלים פרקטיים למתן שירות נגיש ומכובד לאנשים עם מוגבלות.

 

העובדים נכנסים למשרדים בהליכה עיוורת עם כיסוי על העיניים  העובדים עוברים מסלול מכשולים עם כיסאות גלגלים
העובדים מתנסים בהליכה עיוורת ובמסלול מכשולים על כיסאות גלגלים

 


השפעות התוכנית

"עזור לי לעזור לך" הינה תכנית שנותנת לעובדי רשויות מקומיות כלים שיסייעו להם במתן שירות נגיש לאנשים ותושבים עם מוגבלות. הידע, המפגש עם האנשים עם המוגבלות וההתנסות החווייתית יסייעו לעובדי הרשות לתת שירות נגיש באופן שוויוני, מכבד ובאופן שמאפשר לתושב המקבל את השירות לפעול בעצמאות מרבית בישוב בו הוא מתגורר.

נס ציונה:
"הסמינר היה מרגש מאוד, הציף הרבה רגשות ואיפשר התנסות בחוויה. ההזדמנות לשמוע את הסיפור של האנשים עם המוגבלות וההתנסות העצמית חשפו אותנו בדרך הישירה ביותר לעולמם של אנשים עם מוגבלות, ההתנסות חזקה מאלף מילים."

שוהם:
"פותח עיניים אמיתי! לא חשבתי שכשעיניי יהיו מכוסות אוכל לראות דברים יותר טוב."

באר שבע:
"חובה לכל עובד החשוף לאנשים עם מוגבלות."

דוקטור רויטל שורץ סבירסקי- חברת מועצה בקריית ביאליק ומנהלת נגישות ישראל צפון:
"הפרויקט בכללותו ובפרט החלק החווייתי הינו בעל השפעה ענקית על עובדי הרשות. אין לי ספק שלחוויה הכוח לשנות סטראוטיפים ודעות קדומות ולהביא לשיפור מידי ברמת הרגישות והנגישות בשירות שנותנים משתתפי התכנית".


למידע נוסף צרו קשר >>  

 

העובדים מתנסים במוגבלות בשמיעה באמצעות אוזניות אוטמות קול  עובדת מנסה לכתוב עם כפפות קשיחות על הידיים
העובדים מתנסים וחווים מוגבלות בשמיעה ומוגבלות בידיים

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד