מעצבים נגישות - עמותת נגישות ישראל קיימה יום עיון ייחודי למעצבי מוצר בחברת כתר

25/08/2021
 
 

כתר, סמל ישראלי, חברה אשר מוצריה קיימים כמעט בכל בית בישראל החליטה להתחיל תהליך של למידה בקרב מעצבי המוצר בחברה כדי להיות חברה של כולם, לכולם כך שגם לקוחות עם מוגבלות יוכלו להשתמש בכל מוצר של כתר בקלות, בנוחות ובהנאה.

 

היום התחיל בהרצאה של יובל וגנר, מייסד ויו"ר עמותת נגישות ישראל אשר שיתף את המעצבים בסיפורו הפציעה האישי שלו, הקמת העמותה וחזון העמותה, והכניס אותם לעולם של נגישות בכלל ונגישות מוצרים בפרט.

המעצבים התנסו במוצרי כתר כאשר על ידיהם כפפות מגבילות תנועה
המעצבים התנסו בשימוש במוצרי כתר כאשר על ידיהם כפפות מגבילות תנועה


היום המשיך עם דנה יחיא-שווקמן, דנה הינה מעצבת תעשייתית אשר תחום המחקר וההתמחות שלה הינו עיצוב מכליל אשר הציגה את עקרונות הגישה של עיצוב מכליל ומדוע לאמץ גישה זו, דרך המחשות ודוגמאות של מוצרים שונים.

לאחר מכן בליווי של יובל, דנה ונציגות מחלקת ייעוץ לנגישות בעמותה, התנסו המעצבים בעצמם במוצרי כתר כאשר הם עם כיסויי עיניים לדמות מוגבלות בראייה, יושבים בכיסאות גלגלים ועוטים כפפות המגבילות את המוטוריקה בכפות הידיים, והתבקשו מתוך החוויה לנסות להבין ולחשוב מחוץ לקופסה איך ניתן להפוך אותם למוצר מכליל.

אנו מאמינים כי ההשתלמות הייתה רק הצעד הראשון לקראת שיתוף פעולה פורה ומיוחד שיאפשר גם לאנשים עם מוגבלות להשתמש וליהנות מעולם המוצרים של חברת כתר.

המעצבים התנסו בשימוש במוצרי כתר כאשר על ידיהם כפפות מגבילות תנועה
המעצבים התנסו בשימוש במוצרי כתר כאשר על ידיהם כפפות מגבילות תנועה

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד