לא עוצרים לרגע – דצמבר של הדרכות שירות מקוונות

31/12/2020
 
 

עמותת נגישות ישראל ממשיכה להוביל מגוון הדרכות באופן מקוון גם בתקופת הקורונה למגוון חברות, ארגונים ומוסדות שונים.

בין ההדרכות שהתקיימו בדצמבר:

בתאריך 6.12 התקיימה הדרכת שירות לחברת קנט ביטוח חקלאי, בה עברו המשתתפים הרצאת היכרות עם עולם הנגישות ועברו תחנות היכרות עם המוגבלויות השונות, בניהן מוגבלות פיסית, נפשית ובשמיעה. בתחנות קיבלו ידע אודות כל אחת מהמוגבלויות, שמעו את סיפורם האישי של מדריכי העמותה המתמודדים עם המוגבלויות, על האתגרים וההצלחות היומיומיות ושאלו שאלות. והתנסו במוגבלויות השונות באמצעות סימולטורים המדמים את האתגרים שחווים אנשים עם מוגבלות.

הרצאה בזום לעובדי בנק מרכנתיל
ב-10.12
קיימה העמותה הרצאה מעוררת השראה לעובדי בנק מרכנתיל


בתאריך ה
7.12 קיימה העמותה הדרכת שירות לעובדי חברת הפניקס ביטוח. בהדרכה הכירו המשתתפים את מושג הנגישות, שמעו את סיפורים האישי, של שניים ממדריכי העמותה על הקשיים וההצלחות שלהם בחיים עם מוגבלות נפשית ומוגבלות בשמיעה.

ב-8.12 התקיימו הדרכות מתן שירות נגיש לעובדי חברת משען, המספקת דיור מוגן לגיל השלישי. בהדרכה המשתתפים למדו על היבטי השירות הנגיש לאנשים עם מוגבלות בדגש על הגיל השלישי, וקיבלו כלים לתקשורת ומתן עזרה.

ב 9.12 נערכה הדרכת שירות לעובדי אסותא שעסקה במתן שירות רפואי ומנהלי נגיש לאנשים עם מוגבלות. המשתתפים חוו בעצמם את התחושות של אנשים עם מוגבלות באמצעות סימולטור, בו הם נתבקשו לאתר תרופה מהמדף עם מוגבלויות ראיה שונות.

ובנוסף ב-10.12 קיימה העמותה הרצאה מעוררת השראה לעובדי בנק מרכנתיל. שבה עדי גפן, מדריכת העמותה שמתמודדת עם מוגבלות נפשית, שיתפה באתגרים והתמודדות האישית שלה, וכיצד הצליחה להתגבר על הקשיים.

ב-13-17 בחברת טבע התקיימו מספר הרצאות מעוררות השראה של מדריכות העמותה עדי ושרון. כל אחת סיפרה על ההשלמה עם המגבלה, האתגרים ההתמודדויות וההצלחות היומיומיות. שרון סיפרה על ההתמודדויות מול איבוד הראייה עד לכדי עיוורון ועדי שיתפה במורכבות שבחיים עם מוגבלות בלתי נראית.

עדי גפן, מדריכה בנגישות ישראל, מעבירה הרצאה בזום
עדי גפן, מדריכה בנגישות ישראל, מעבירה הרצאה בזום


הרצאה מעוררת השראה נוספת של שרון נעשתה לבנק לאומי בתאריך 15.12

ב- 15.12 התקיימה הדרכת מתן שירות נגיש לעובדי חברת משען, המספקת דיור מוגן לגיל השלישי. בהדרכה המשתתפים למדו על היבטי השירות הנגיש לאנשים עם מוגבלות בדגש על הגיל השלישי, וקיבלו כלים לתקשורת ומתן עזרה.

ב 17.12 קיימה העמותה הרצאה מעוררת השראה לסוכנות היהודית בה השתתפו כ-50 איש. בה עדי גפן, מדריכת העמותה שמתמודדת עם מוגבלות נפשית, שיתפה באתגרים וההתמודדות האישית שלה בחיי היומיום. עוד שיתפה כיצד הצליחה להתגבר על הקשיים ולבחור לשלוט בחייה ולצאת ממצבי משבר.

 

ב- 20-24.12 התקיימו 6 הדרכות שירות מקוונות לחברות: פליינג קרו, הפניקס ביטוח, משען ואסותא:  

ההדרכות התחילו בהרצאה בנושא שירות נגיש, כיצד לתת את השירות הטוב ביותר לכלל האוכלוסיות ובכך להגדיל את טווח הלקוחות. לאחר ההרצאה פגשו המשתתפים אנשים עם מוגבלויות, במפגש קיבלו ידע אודות המגבלה של אותו אדם, שמעו את סיפורו האישי והתנסו במוגבלות באמצעות סימולטור של העמותה.

הרצאה בזום לסוכנות היהודית
הרצאה בזום לסוכנות היהודית


ב- 24.12 ד"ר רויטל שורץ סבירסקי העבירה הרצאה מעוררת השראה לסוכנות היהודית, בהרצאה מרתקת הראתה רויטל שוב ושוב איך מוגבלות לא שווה מגבלה וכשיש רצון, נחישות ואמביציה אפשר לעשות הכול . אפשר להיות ד"ר לביולוגיה, סגנית ראש עיר (קריית ביאליק), מנהלת מתנדבים ועוד. המשתתפים היו מרותקים מעוררי הערכה והשראה.


ב-27.12
וב-28.12 התקיימו הדרכות שירות לנותני שירות לציבור בעיריית ערד. תחילה הייתה הרצאה על נגישות השירות, בה קיבלו ידע אודות המוגבלויות השונות, החוקים להם מחויבים

העובדים כשמגיע לקוח עם מוגבלות וכלים כיצד לתת את השירות הנגיש הטוב ביותר. לאחר ההרצאה נפגשו המשתתפים עם מדריכי העמותה, עם מוגבלויות בראיה, שמיעה, פיסית ובלתי ניראת. הם סיפרו על ההתמודדויות שלהם כאשר נפגשים עם נותן שירות ציבורי ונתנו כלים פרקטיים למתן שירות טוב יותר עבורם ועבור אנשים עם מוגבלויות שונות.

 

ב- 29.12 התקיימה הדרכת שירות במסגרת קורס להכשרת עובדים חדשים של המוקד הטלפוני בחברת החשמל. במהלך ההדרכה למדו המשתתפים כיצד לתת שירות טלפוני נגיש לסוגי המוגבלויות השונות. התנסו בסימולטור שהעמותה יצרה ופגשו מדריכים מהעמותה שסיפרו את סיפורם והסבירו מהו שירות נגיש עבורם. ההדרכה הייתה מוצלחת, משתתפי הקורס שיתפו פעולה ונהנו מאוד.

 

הדרכת מורים מקוונת למורי בית ספר אדם וסביבה בגעש
הדרכת מורים מקוונת למורי בית ספר אדם וסביבה בגעש


בתאריך
29.12 נערכה הדרכת מורים מקוונת למורי בית ספר אדם וסביבה בגעש. בהדרכה עברו המורים הרצאת מבוא לנגישות בה קיבלו מידע אודות תקנות הנגישות לבתי ספר, נגישות השירות להם מחויבים כשמגיעים תלמידים עם מוגבלויות ונגישות חברתית מהי. בנוסף קיבלו כלים פרקטיים לשילוב תלמיד עם מוגבלות בכיתתם התנסו במוגבלויות שונות בסימולטור מיוחד שהעמותה יצרה ופגשו שלושה ממדריכי העמותה שהם אנשים עם מוגבלויות בעצמם.

ב- 30.12 הייתה הדרכת שירות למוקדני הטלפון, צ'אט ואפליקציית תן ביס. בהדרכה למדו המשתתפים איך לתת תמיכה תכנית דרך חלופות תקשורת וקיבלו דגשים לכיצד לתת שירות נגיש. לאחר ההרצאה פגשו במדריכי העמותה שסיפרו את סיפורם ונתנו דגשים על מהו שירות נגיש עבורם. מדריכי העמותה אותם פגשו בהדרכה מתמודדים עם מוגבלות נפשית ומוגבלות בשמיעה.

ביום רביעי ה 30.12 התקיימה הדרכת שירות לסקבור. ההדרכה נעשתה למנהלי ואחראי משמרת של שליחי תן ביס. ההדרכה הייתה מיוחדת והתמקדה במפגש בין השליח ללקוח בבית הלקוח, קיבלו ידע אודות המוגבלויות השונות, נראות ובלתי נראות, דגשים כיצד לתת שירות נגיש וטוב וחשיבות הסבלנות לה זקוקים אנשים רבים. במהלך ההדרכה פגשו המשתתפים מדריכי עמותה עם מוגבלות ראייה ומוגבלות בשמיעה שסיפרו על התמודדויות שלהם בהקשר המשלוחים ונתנו כלים על מנת שירות נגיש עבורם.

הדפס
עבור לתוכן העמוד