עובדי חברת מגדל מגלים מעורבות חברתית בהפנינג נגישות חוויתי

8/03/2020
 
 

חברת מגדל ועמותת נגישות ישראל משתפות פעולה כבר שנים רבות לקידום הנגישות, מגדל תורמת לפעילויות בנושא נגישות לגיל השלישי בבתי-הספר בפתח תקווה, מארחת כנסים בנושא נגישות ומהווה דוגמה לחברה שלא מתפשרת בתחום זה

במסגרת חודש מעורבות חברתית שקיימה חברת מגדל, הוזמן ב-16.2 צוות מדריכי עמותת נגישות ישראל להעביר לעובדי החברה הפנינג חווייתי ומרגש שחשף אותם לעשייה של מגדל בתחום הנגישות ולמשמעות והחשיבות של נושא זה.

 

המשתתפים התנסו במסלול מכשולים בכיסאות גלגלים

המשתתפים התנסו במסלול מכשולים בכיסאות גלגלים

 

 

המשתתפים התנסו בטעימות עיוורות, במסלול מכשולים בכיסאות גלגלים ובכיסויי עיניים ומקלות נחייה, בסדנאות בנושא שפת הסימנים ולמידה על עולם המוגבלות בשמיעה ועם כפפות המדמות מוגבלות בידיים.

 

דרך התחנות והמפגשים השונים נחשפו העובדים לאתגרים השונים הניצבים בפני אנשים עם מוגבלות אך בעיקר זכו להכיר את האפשרויות והיכולות שנפתחות בפניהם כאשר יש נגישות וכשכולם בוחרים לדרך של מעורבות חברתית ומחויבות להכלה שילוב ושוויון של אנשים עם מוגבלות.

 

המשתתים נכנסים לחדר עם עיניים מכוסות

המשתתפים התנסו בהליכה עיוורת

 

 

ענת עופרי, מנהלת מעורבות חברתית בחברת מגדל סיכמה היטב את תחושות הצוות והמשתתפים לאחר האירוע:

 

"בשם 150 העובדות והעובדים של מגדל שלקחו חלק בסדנה להרגיש נגישות, אני מבקשת להודות לכם על פעילות מצוינת, מרגשת ומשמעותית, שפתחה לנו צוהר לעולם של אנשים עם מוגבלויות, ועל ההתמודדות והאתגרים איתם הם מתמודדים ביום יום.

התרשמנו מאוד מאישיותם של המפעילים כולם (כולל כלבי הנחיה שגנבו את ההצגה...)

כל אחד מהם סיפר את סיפורו האישי מתוך פתיחות אך גם אסרטיביות, והערכנו את היכולת שלהם לדבר בגלוי על המוגבלות, לא בדרך של התקרבנות אלא בדרך של העצמה."

 

עמותת נגישות ישראל מודה למגדל על עשייתה רבת השנים להעצמת אנשים עם מוגבלות והגברת המודעות לנגישות.

 

המשתתפים מנסים לכתוב עם כפפות המדמות מוגבלות בידיים

המשתתפים מנסים לכתוב עם כפפות המדמות מוגבלות בידיים

הדפס
עבור לתוכן העמוד