התיירנים בערד למדו וחוו תיירות נגישה

19/09/2019
 
 

בתאריך 11.9.19 הוזמנה עמותת נגישות ישראל על ידי עיריית ערד לקיים סדנת הכשרה בנושא נגישות לתיירנים בערד

במעמד דובר העירייה וגורמים נוספים בעירייה ובהשתתפות מגוון בעלי עסקים, יזמים ונציגי עמותת תיירות ערד עברו המשתתפים סדנה שנפתחה בהרצאת מבוא אשר כללה מושגי יסוד בתחום הנגישות והתיירות הנגישה, נתונים על אוכלוסיית אנשים עם מוגבלות, מידע על סוגי המוגבלויות השונים וצרכי הנגישות שלהם וההיבטים העסקיים והחברתיים של ההנגשה.


לאחר ההרצאה התקיימו מפגשים חווייתיים עם מרצים עם מוגבלויות בראייה ושמיעה, מוגבלות פיזית ומוגבלות תקשורתית (אוטיזם). המשתתפים התנסו בעצמם במוגבלויות השונות באמצעות המחשות ועזרים שונים וקיימו שיח פתוח עם המרצים אשר חשפו בפניהם את המשמעות של "חוויה נגישה", על כל היבטיה, וענו על שאלות המשתתפים כיצד לספק חוויה כזו הלכה למעשה.


המשתתפים קיימו שיח פתוח עם מרצים עם מוגבלויות  

המשתתפים, שהגיעו מתחומים שונים ומגוונים שיתפו כי הסדנה אפשרה להם להבין את החשיבות החברתית והערכית, אך לא פחות מכך העסקית והכלכלית של תיירות נגישה והביעו מחויבות לנושא.

עמותת נגישות ישראל מברכת את עיריית ערד על מחויבותה לקידום הנגישות ועל קיום ההכשרה החשובה ובטוחה כי שיתוף הפעולה בין הגורמים ימשיך לאפשר לאנשים עם מוגבלות לחוות ולהנות מכל מה שיש לערד וסביבותיה להציע בצורה שוויונית, עצמאית ומכבדת.

הדפס
עבור לתוכן העמוד