ארוחת חושים ונגישות בכנס בבי"ח הדסה עין כרם

13/01/2019
 
 

בחודש דצמבר 2018 קיימה עמותת נגישות ישראל ארוחת חושים בכנס ארצי של מנהלי מערך המזון בבתי-חולים ומרכזים רפואיים

כמי שהמפגש בין אוכל ונגישות הוא חלק בלתי נפרד משגרת יומם, ידעו עמית זיו, השפית של הדסה עין-כרם ומנהל המטבח אילן שמעוני שארוחת חושים היא החוויה האולטימטיבית עבורם.

 

המשתתפים נכנסו לחדר כאשר עיניהם מכוסות, התנסו בטעימות עיוורות בהן בדקנו האם החושים שלהם באמת חדים כמו שהם חשבו כשעוד השתמשו בחוש הראייה. והארוחה המפנקת שתיכננה השפית עמית זיו ממש לא עשתה להם חיים קלים. המשתתפים גם הכירו את לידיה אישה עיוורת, טבחית בדימוס שהפתיעה אותם כשחשפה בפניהם שעל הבישול היא לא וויתרה.

 

 


פאני, מרצה בכיסא גלגלים חשפה בפני המשתתפים מה זה אומר להיות מטופל בכיסא גלגלים וכיצד הם שעובדים בבית-חולים ופוגשים אנשים עם מוגבלות פיסית כל הזמן יכולים להתחשב, לעזור ולהקל.

הארוחה נחתמה בחוויה מתוקה ומרגשת כאשר שושנה, חירשת דוברת שפת הסימנים הזמינה את המשתתפים לנסות ולהזמין קינוח מבלי לשמוע כאשר הם מרכיבים אוזניות מבודדות רעש ולומדים איך לתקשר עם אדם חירש, וכמובן איך אומרים "שף" ו"מטבח" בשפת הסימנים.

הארוחה הייתה מלהיבה, מרגשת ומלמדת. עמותת נגישות ישראל מברכת את עמית זיו ואילן שמעוני מבית החולים הדסה עין-כרם על היוזמה הייחודית והחשובה ועל ארוחה בלתי-נשכחת.

המשתתפים אכלו את אחת המנות בארוחה כשעל ידיהם כפפות מגבילות
המשתתפים התנסו במוגבלות בידיים כשנאלצו לאכול את המנה העיקרית עם כפפות מגבילות


 

המשתתפים התנסו בטעימות עיוורות
המשתתפים התנסו בטעימות עיוורות

הדפס
עבור לתוכן העמוד