שמחה לוסטיג ז"ל

12/02/2018
 
 
שמחה לוסטינג ז"ל

שמחה לוסטיג ז"ל נולד בשנת 1937 בתל אביב. בילדותו היה חניך ומדריך בצופים. לוסטיג ז"ל סיים את לימודיו התיכוניים בתיכון עירוני א'. הוא היה חבר הגרעין המייסד של קיבוץ גונן ברמת הגולן מטעם תנועת הצופים ושירת בגדוד 88 של הנחל המוצנח. בחודש מרץ 1957, במהלך פעילות מבצעית בגבול מצרים, בשטח שבין הנגב המערבי לרצועת עזה, נפצע קשה מפגיעת כדור בגב ונותר משותק בגפיו התחתונות. ששה חודשים היה מאושפז בבית חולים, מתוכם חודשיים בחוסר הכרה. לאחר מכן עבר תקופת התאוששות והחלמה.

בתקופת השיקום החל לעסוק בספורט נכים. לוסטיג ז"ל עסק בתחומי ספורט שונים. הוא היה חבר בבית הלוחם בתל אביב, השתתף באולימפיאדות הנכים בשנים 1960 ו-1964 והיה אלוף ישראל בטניס שולחן לנכים. כמו כן עסק בנהיגה בסירות מרוץ.

בשנת 1959 נפטר אביו ועסק היהלומנות המשפחתי הועבר לידיו. לצד פיתוח העסק היה לוסטיג ז"ל מעורב בפעילות ציבורית בתחום היהלומנות ושימש משנה לנשיא בורסת היהלומים הישראלית וחבר נשיאות התאחדות תעשייני היהלומים בישראל. בין השנים 2003-2006 שימש בהתנדבות כיו"ר מכון היהלומים בישראל. בשנת 2008 העניקה לו הבורסה תואר "יקיר תעשיית היהלומים".

לוסטיג ז"ל לקח חלק גם בפעילות ציבורית להרחבת אפשרויות התעסוקה של נכים, בין היתר בתחום היהלומנות והיה חבר בוועד המנהל של עמותת נגישות ישראל. לוסטיג ז"ל היה נשוי לנעמי ואב לשתי בנות, תמר ודפנה. הוא הובא לקבורה בשנת 2009 בכפר שמריהו, מקום מגוריו.

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד