נגישות ישראל צפון ערכה ארוחת חושים למנהלים בקופ"ח הכללית

ב- 9.8 קיימה נ.י.צ. ארוחת חושים למנהלים חברי ההנהלה המורחבת של מחוז חיפה והגליל המערבי של קופ"ח הכללית
12/08/2015
 
 
המשתתפים אכלו מנה עיקרית כשעל ידיהם כפפות קשיחות

מנהלי נגישות ישראל צפון-נ.י.צ. ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי וגיורא לב נפגשו עם מנהלי מחוז חיפה והגליל המערבי של קופת חולים כללית. הפגישה התקיימה במסגרת ישיבה של ועדת נגישות בראשותן של הגב' יונה לוין- המנהלת האדמיניסטרטיבית וריקי קיסר- רכזת רפואה עצמאית ויחידות מחוזיות במחוז חיפה והגליל המערבי. 

בישיבה הוצגו החזון והמטרות של עמותת נגישות ישראל ושלוחתה הצפונית נגישות ישראל צפון-נ.י.צ. - הפעילויות בנושאי מידע נגישות, סקירות נגישות, קידום הנגשה פיזית והנגשת שירות ברשויות ובארגונים וכן את הגברת המודעות בקרב קהלים שונים לנושאי הנגישות וקבלת השונה.

אחד המיזמים עליו הוחלט באותו מפגש – קרם עור וגידים וביום א' 9.8.15 קיימה נ.י.צ. ארוחת חושים (ארוחת נגישות ( Access Meal למנהלים חברי ההנהלה המורחבת של מחוז חיפה והגליל המערבי.

בתחילת הארוחה, שנערכה בבניין הנהלת המחוז ברחוב המגינים בחיפה, הוכנסו המשתתפים לאולם כשעיניהם מכוסות. את המנה הראשונה, חומוס, פיתה וחמוצים, אכלו בחשיכה עם כיסוי עיניים ולאחר מכן השלימה את החוויה מתנדבת נ.י.צ. לילי גולדוויין שסיפרה את סיפור חייה המרגש והתמודדותה עם כבדות ראיה שהולכת ומחמירה בעקבות מחלה. 

הארוחה המשיכה תוך שילוב בין התנסות חווייתית לסיפורי החיים. לקראת המנה העיקרית, פשטידה, סלט ותפוחי אדמה, המשתתפים עטו כפפות קשיחות על ידיהם, במטרה להתנסות בפעילות יומיומית תחת מגבלה פיזית. בצמוד למנה זו סיפרו גיורא ורויטל את סיפור חייהם המרתק: את התמודדותם עם מוגבלות פיזית, התניידות בכיסא גלגלים בעולם שאינו מותאם ברובו, את סיפורה של עמותת נגישות ישראל ופעילותם הענפה במסגרת נ.י.צ..

את מנת הקינוח נאלצו הסועדים לבחור עם אוזניים אטומות באוזניות כשברקע מוסיקת רקע חזקה, מצב אשר המחיש את קשיי התקשורת וההבנה החווה אדם עם לקות שמיעה במצבים יומיומיים. את חווית הקינוח השלימה סמדר הרוש, מתנדבת נ.י.צ., כאשר סיפרה על התהליך בו "יצאה מהארון" והפנימה את לקות השמיעה עימה נולדה. סמדר ריתקה את המנהלים בתיאור דרך התמודדותה עם הקושי לתקשר בכל מעגלי החיים והנגשת לקותה.

החוויה האישית ובנוסף לה ארבעת סיפורי החיים המרגשים של אנשים המתמודדים באומץ עם נכותם ולא מוותרים על זכותם לחיות חיים שלמים ומלאים למרות הקשיים, ריגשה מאוד את השומעים.

מנהל המחוז אינג' שלמה פרי נשא מילות ברכה על משמעותו הרבה של המיזם. מרגשים במיוחד היו דברי התודה של יונה לוין וריקי קרמר-קיסר.

 

"רויטל יקרה, אני מרגישה כמו אחרי לידה... חששתי שלא יהיה שיתוף פעולה אבל היה בעיני פשוט מושלם וזה בזכותכם! הבאתם מלבד הלב הענק שלכם, הבאתם גם מקצועיות וניסיון!! 
קיבלתי הרבה טלפונים של אנשים שעדיין לא התאוששו מהחוויה.
תודה ליונה לוין שמאמינה גדולה בנגישות והרימה את הכפפה ותודה ענקית לכם !!!
בברכה, 
ריקי קיסר | רכזת רפואה עצמאית ויחידות מחוזיות| מחוז חיפה וגליל מערבי "

 

"רויטל יקרה, ברצוני להודות לך ולכל חברייך בנגישות ישראל צפון על חוויה מדהימה שהעברתם הבוקר להנהלת המחוז.
התכנים שנבחרו על ידכם, הסיפורים האישיים שהבאתם , עבודתם של צוות הסיוע - והעיקר המובילות שלך ושל גיורא - הפכו את הבוקר הזה לבוקר מלמד וחווייתי אשר ללא ספק גייס את כל חברי הנהלת המחוז לקידום הנושא.
עבודה רבה לפנינו. אני תקווה כי יחד אתכם נוכל להנגיש את השירותים הרפואיים במחוז חיפה וגליל מערבי לתועלת כולם.
אנא העבירי לשאר החברים בעמותת נגישות ישראל את תודתנו.
בברכה,
יונה לוין | מנהלת אדמיניסטרטיבית | מחוז חיפה וגליל מערבי".

 

 

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד