אורן בליצבאו

 
 
אורן בליצבאו

בליצבלאו נולד וגדל בנהריה. בצבא שרת בליצבלאו כלוחם בפלוגת חיל ההנדסה של חטיבת הצנחנים. מאוחר יותר, כקצין מודיעין של גדוד חרב (הגדוד הדרוזי). ב-1997 הוא ביצע את עבודת המטה להקמת תשתית איסוף מודיעיני באוגדת עזה באמצעות טכנולוגיות מתקדמות, ומאוחר יותר מונה לקצין המודיעין של החטיבה הדרומית ולקח חלק משמעותי באירועי האינתיפאדה השנייה בתחילת שנת 2000. הוא בעל תואר ראשון בממשל, פוליטיקה ואסטרטגיה ובעל תואר שני בביטחון לאומי ובלוחמה בטרור.
בליצבלאו מתגורר כיום עם רעייתו ושתי בנותיו בהרצליה ומשרת בקבע. הוא מייצג את בית הלוחם תל אביב ומתאמן בפאראטריאתלון בהדרכת יריב כרמלי ובשחייה בהדרכת מיקי חליקה.

ב-18 בינואר 2005 נפצע בליצבלאו על ידי מחבל מתאבד, במוצב אורחן שברצועת עזה, פגיעת הדף קשה באיברים הפנימיים, מלווה בשרפה בכל הגוף, פגיעה בשמיעה ואבדן ראייה. כשמונה חודשים לאחר שנפצע קשה החל ללמוד במכללה הבין-זרועית לפיקוד ולמטה.

באליפות אירופה בפאראטריאתלון שנערכה באילת באפריל 2012 זכה בליצבלאו ביחד עם המלווה שלו והמאמן שלו, יריב כרמלי, במדליית ארד בפאראטריאתלון בקטגוריית העיוורים. באוקטובר אותה שנה, הוא סיים במקום שביעי באליפות העולם בקטגוריית העיוורים ביחד עם המלווה רז קרמן.

בספטמבר 2014 זכה במדליית ארד במסגרת סבב הגביע העולמי במדריד.

באליפות אירופה בפאראטריאתלון שנערכה באלניה שבטורקיה ביוני 2013 זכה בליצבלאו ביחד עם המלווה שלו אור ברגר במדליית כסף בקטגוריית העיוורים.

באליפות העולם בפאראטריאתלון שנערכה בלונדון שבבריטניה בספטמבר אותה שנה הוא סיים במקום חמישי ביחד עם אור ברגר.

בתחרות שנערכה במנאוס ברזיל ב-11 באוקטובר 2014 סיים בליצבלאו במקום הראשון בתחרות פאראטריאתלון למרחק ספרינט במסגרת הסבב העולמי. בתחרות זו הוא נעזר באיש הברזל גלעד רותם.


ב-13 בפברואר 2014 זכה בליצבלאו בתואר ספורטאי השנה של הוועד הפאראלימפי.

ביום העצמאות 2015 נבחר בליצבלאו לגיבור ישראלי וקיבל עיטור ע״י הרמטכ״ל גדי איזנקוט.

הדפס
עבור לתוכן העמוד