הפנינג נגישות חווייתי לשכבת י' בתיכון מקיף יהוד, יהוד

15/11/2021
 
 

ביום שני ה -8.11.2021 כמדי שנה, העבירה עמותת נגישות ישראל הפנינג נגישות הכולל מפגש עם מדריכים עם מוגבלות ותחנות התנסות חווייתית לשכבת י' בתיכון מקיף יהוד שביהוד.

המשתתפים עברו בין התחנות השונות ולאחר שמיעת הסיפור האישי של המדריכים ושיחה איתם הם הוזמנו להתנסות בצורה אקטיבית במוגבלויות השונות באופנים שונים.

בין התחנות היו תחנת שפת סימנים, שם למדו המשתתפים מילים בשפת הסימנים התנסו במשחק "טלפון שבור" בו היה עליהם להעביר מילים ומסרים בעזרת קריאת שפתיים בלבד.

בתחנת שפת סימנים למדו המשתתפים מילים בשפת הסימנים והתנסו במשחק "טלפון שבור"
בתחנת שפת סימנים למדו המשתתפים מילים בשפת הסימנים והתנסו במשחק "טלפון שבור"


בתחנות במוגבלות בניידות היו לתלמידים התנסויות רבות שתי תחנות בהן התלמידים התנסו בישיבה כיסא גלגלים היו: מעבר של מסלול מכשולים המדמה מדרכה עם עליות וירידות, אשר בין המכשולים שלו היו דשא סינטטי, משטח רמפה, ועוד. התנסות נוספת בניידות הייתה בכדורסל כיסאות גלגלים עם הכיסאות המיוחדים שמותאמים למשחק ושיחה על ההבדלים בין סוגי משחקי הכדורסל.

התנסות נוספת של מוגבלות הייתה תחנת הגרפיטי בה התלמידים עטו כפפות שדימו מוגבלות בידיים והיה עליהם לעשות פעולות יומיומיות של כתיבה, קשירת שרוכים, ולהכניס כפתור למקומו.

התלמידים התנסו במעבר של מסלול מכשולים על כיסא גלגלים
התלמידים התנסו במעבר של מסלול מכשולים על כיסא גלגלים


במוגבלות בראיה חוו המשתתפים לרגע קצר איך זה מרגיש להיות במרחב כשעיניהם מכוסות.

תחנות נוספות שהיו הן מוגבלויות בלתי נראות כדוגמת מוגבלות קוגניטיבית או נפשית. בתחנת מוגבלות קוגניטיבית קיבלו התלמידים קופסאות קשות לפתיחה, התלמידים קיבלו משימה לפתוח אותה במס' שניות, דבר שממחיש את הקושי של אדם עם מוגבלות קוגניטיבית כשיש לחץ מהחברה לבצע פעולות במהירות.

בתחנת מוגבלות נפשית התלמידים פגשו במדריכה עם מוגבלות נפשית שחשפה את סיפורה האישי ואת הקשיים של מוגבלות שאינה נראית. בנוסף, התלמידים פגשו במדריך עם מוגבלות תקשורתית, ששיתף בקשיי תקש

הדפס
עבור לתוכן העמוד