הפנינג נאמני נגישות בתיכון בליך, רמת גן

24/10/2021
 
 

ביום חמישי ה – 21.10 העבירה עמותת נגישות ישראל הפנינג תחנות התנסות חוויתית לתלמידי 15 כיתות ט' של בית הספר בליך ברמת גן.

בהדרכה עברה כל כיתה בין 4 התחנות השונות, כל תחנה התעסקה במוגבלות אחרת (מוגבלות בראייה, בשמיעה, בניידות ומוגבלות בלתי נראית). בתחנות שמעו התלמידים את סיפורם האישי של המדריכים, שאלו שאלות והתנסו בצורה חוויתית במוגבלות.

בין התחנות היו תחנת שפת סימנים, שם למדו המשתתפים היתרונות והחסרונות של חרשות או כבדות שמיעה. קיבלו טיפים כיצד יכולים לעזור ולהקל על אנשים חירשים\ כבדי שמיעה, למדו מילים בשפת הסימנים והתנסו במשחק "טלפון שבור" בו היה עליהם להעביר מילים ומסרים בעזרת קריאת שפתיים בלבד.

המשתתפים מקשיבים למדריך חירש בתחנת מוגבלות בשמיעה
המשתתפים מקשיבים למדריך חירש בתחנת שפת הסימנים


תחנה נוספת הייתה מוגבלות בניידות בה התנסו בישיבה על כיסא גלגלים ומעבר של מסלול מכשולים המדמה מדרכה. בין המכשולים היו דשא סינטטי, משטחים טקטיליים פתחי ביוב ועוד.

התנסות נוספת של מוגבלות פיזית הייתה תחנת הגרפיטי בה התלמידים עטו כפפות שדימו מוגבלות בידיים והיה עליהם לצייר על משטח הגרפיטי שהכנו להם.

המשתתפים עברו מסלול מכשולים על כיסאות גלגלים
המשתתפים עברו מסלול מכשולים על כיסאות גלגלים


במוגבלות בראייה חוו המשתתפים חוסר אוריינטציה ואת חוש הראיה עצמו "לקחנו" להם בעזרת סרטי אלבד חד פעמיים.


תחנות נוספות שהיו הן מוגבלויות בלתי נראות כדוגמת מוגבלות קוגניטיבית או נפשית. בתחנת המוגבלות הקוגניטיבית קיבלו התלמידים קופסאות מיוחדות אשר פתיחה שלהן מצריכה התעסקות רבה ותחכום על אף שהן נראות "רגילות".

המשתתפים הסתובבו בכיתה עם כיסוי על העיניים
המשתתפים חוו חוסר אוריינטציה ללא חוש הראייה

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד