הפנינג "יוצרים נגישות" בשישה בתי ספר במועצה אזורית חוף אשקלון

27/07/2021
 
 

בחודש יולי, קיימה עמותת נגישות ישראל הפנינג בנושא אומנות ונגישות בשישה בתי ספר בדרום הארץ, במועצה אזורית חוף אשקלון. הפעילות סובסדה הודות לתרומת קרן קסירר.

הפעילות הועברה לכיתות א'-ו' במסגרת בתי הספר של החופש הגדול.

הילדים פגשו במדריכים עם מוגבלויות שונות, ניתנה להם אפשרות לשאול שאלות ולמפגש עם האחר, ואף התנסות חווייתית בנושא אומנות ונגישות באותה מוגבלות.


במוגבלות פיזית, הילדים פגשו במדריך עם מוגבלות פיזית בידיים וברגליים. המדריך שיתף את סיפורו האישי, כיצד הוא מתנהל בחיי היום יום וכיצד המוגבלות הביאה אותו להיות כחלק מאגודת ציירי הפה בישראל. הילדים התנסו בעצמם בציור בעזרת הפה בלבד, והבינו עד כמה זה קשה אך אפשרי אם מתרגלים ורוצים.

הילדים התנסו בציור בעזרת הפה
הילדים התנסו בציור בעזרת הפה


במוגבלות בראייה, הילדים פגשו במדריכה עיוורת שהסבירה להם שמוזיקה היא חלק בלתי נפרד מחייה כבר מגיל צעיר. המדריכה שיתפה את הילדים כיצד למדה לנגן על פסנתר למרות שהיא איננה רואה, על למידת תווים ופיתוח תחום המוזיקה בחייה. הילדים אף התנסו בעצמם בניגון על קלידים כאשר עיניהם מכוסות.

במוגבלות בשמיעה, הילדים פגשו ולמדו על המושג אדם חירש. מהי שפת הסימנים, ולמדו לשיר את השיר שווים של רן דנקנר ועילי בוטנר בשפת הסימנים. בדרך זו הילדים הבינו שגם אדם שאינו שומע עדיין יכול לשמוע מוזיקה למרות המגבלה ושיש אפשרות להיות שותף בכל.

הילדים פגשו מדריכה עיוורת שמנגנת על קלידים
הילדים פגשו מדריכה עיוורת שמנגנת על קלידים


תגובות מהצוות שליווה את הפעילות:

"תודה על פעילות ערכית מסקרנת ומלאת תקווה, הילדים התעניינו מאוד ושאלו שאלות רבות"

" הייתה פעילות פשוט מהממת!!!!! התלמידים מאוד נהנו, חזרו נרגשים. התגובות מההורים לא מפסיקות להגיע"

" הייתה פעילות מהממת, הילדים נהנו, למדו, היו מהופנטים, כמה הפעילות הזו מעצימה וחשובה"!

הדפס
עבור לתוכן העמוד