הפנינג נגישות בבתי הספר עמיחי ונועם בחבל יבנה

26/07/2021
 
 

עמותת נגישות ישראל קיימה הפנינג נגישות בבתי הספר של החופש בגדול בבית ספר עמיחי שבקבוצת יבנה, ובבית ספר נועם שבנווה הרצוג.

הפעילות הועברה לכיתות א'-ו' וסובסדה הודות לתרומת קרן קסירר.

הילדים פגשו במדריכים עם מוגבלויות שונות, המפגש היווה הזדמנות לשיח פתוח ושאלות, והתנסות חווייתית של הילדים באותה מוגבלות.


במוגבלות פיזית, הילדים פגשו במדריכי עמותה עם מוגבלויות פיזיות שונות, מדריכה על כיסא גלגלים, מדריכה שמתניידת בעזרת הליכון ומדריכה עם מגבלה בידיים ומדריך עם מגבלה פיזית בידיים וברגליים. בכל אחת מהתחנות, הילדים שמעו את סיפורן האישי, סיפרו כיצד הן מבצעות פעולות שגרתיות למרות המגבלה ונתנו לילדים לחוות בעצמם.

הילדים התנסו בטיפוס מדרגות עם קביים
הילדים התנסו בטיפוס מדרגות עם קביים


במוגבלות בראייה, הילדים פגשו במדריכים עיוורים, כאשר כל מדריך הסביר שבכל פעולה שגרתית שהוא מבצע, הוא משתמש בחושים האחרים שלו על מנת לבצע את אותה פעולה. בילדים התנסו במגוון התנסויות בשימוש בחושיהם השונים, במשחק כדורת עם כיסויי עיניים, מרוץ שליחים על עיוור, השחלת חרוזים כשעיניהם מכוסות וטעימה עיוורת של גלידה.

במוגבלות בשמיעה, הילדים פגשו ולמדו על המושג אדם חירש. מהי שפת הסימנים, כיצד מתקשרים בעזרת השפה הזו, ואף למדו לשיר את השיר שווים של רן דנקנר ועילי בוטנר בשפת הסימנים.

הילדים שיחקו כדורת עם כיסויי עיניים
הילדים שיחקו כדורת עם כיסויי עיניים


תגובות מהצוות שליווה את הפעילות:

"זו הפעילות הכי חשובה בקייטנה"

"הילדים היו שקטים, קשובים ושאלו שאלות מקסימות. הפעילות עוררה בהם עניין רב"

"פעילות מבורכת"

הדפס
עבור לתוכן העמוד