הפנינג נגישות חוויתי בבי"ס נופי ארבל בקיבוץ גינוסר

14/03/2021
 
 

ביום שלישי 9.3.21 קיימה עמותת נגישות ישראל הפנינג חוויתי בבית ספר נופי ארבל הנמצא על שפת הכינרת בקיבוץ גינוסר, בנושא חינוך לנגישות. התכנית סובסדה הודות לתרומת כלל ביטוח.

הפעילות הועברה לכיתות ב'-ג' ונמשכה כשעה וחצי לכל סבב.

התלמידים פגשו בשלוש נשים עם מוגבלות, אשר סיפרו את סיפורן האישי וכיצד הן מתמודדות בחיי היום יום עם מוגבלותן. מטרת מפגש זה היא שבירת הסטיגמות המוכרות ויצירת מודעות והבנה לערך ה"שוויון".

שושי, מדריכה למוגבלות פיזית שיתפה את הילדים באתגרים העומדים בפניה בפעולות השגרתיות. לאחר מכן, הילדים התנסו בעצמם בפעולות פשוטות, כמו הגעה עם כיסא גלגלים ממקום אחד למשנהו, שימוש בכפפות שמדמות מוגבלות בידיים וניסיון לקשור שרוכים או לסגור את הריצ'רץ' בז'קט.

התלמידים ניסו לשרוך שרוכים עם כפפות מגבילות על הידיים
התלמידים ניסו לשרוך שרוכים עם כפפות מגבילות על הידייםורדה, מדריכה למוגבלות ראייה שיתפה את הילדים כיצד מתמודדים עם ליקוי בראייה ומה המשמעות של אדם שאינו רואה.

לאחר מכן הילדים קשרו מטפחות לעיניהם והתנסו בשיטוט במרחב, הילדים שיתפו בתחושות שחוו במהלך ההתנסות. בנוסף הילדים מיששו חפצים והיה עליהם לנחש מה מונח לפניהם.

התלמידים התנסו בשיטוט במרחב עם כיסוי על העיניים
התלמידים התנסו בשיטוט במרחב עם כיסוי על העינייםהילה, מדריכה למוגבלות בשמיעה, שיתפה את הילדים על התמודדות כאדם חירש, הילה בעזרת המתורגמנית שליוותה אותה, הציגה את שפת הסימנים, שפת התקשורת העיקרית של אדם חירש.

לאחר מכן ניתנה לילדים משימה להציג בפני חבריהם לכיתה פירות וירקות מתוך כרטיסיות בלי לדבר, אלא רק על ידי שימוש בתנועות ידיים. בנוסף, הילדים שמו אוזניות אוטמות וחוו את התחושה של אדם חירש בסביבה.


תגובת המורה המארגנת את הפעילות
:


תודה לכם על פעילות חשובה וערכית, בהחלט נשמח להיפגש בעתיד”.
 

התלמידים ניסו להעביר מידע לחבריהם בעזרת תנועות ידיים בלבד
התלמידים ניסו להעביר מידע לחבריהם בעזרת תנועות ידיים בלבד

הדפס
עבור לתוכן העמוד