נגישות ישראל העבירה הכשרה בנושא נגישות ושילוב למורי בית ספר ויצמן בבית יהושע

16/02/2021
 
 

בתאריך ה15.2.21 מורי ביה"ס ויצמן בבית יהושע עברו הכשרה בנושא נגישות ושילוב בחינוך כחלק מתוכנית שהחלה ביום שיא לתלמידי ביה"ס. התוכנית התקיימה הודות לתרומת קרן קסירר ולהשתתפות מועצה אזורית חוף השרון.

במסגרת ההכשרה המורים עברו הרצאה בנושא נגישות, בה למדו על המוגבלויות השונות, המשמעות של היות תלמיד עם מוגבלות במערכת החינוך והאופן בו ניתן לשלב תלמידים והורים הן בלימודים והן מבחינה חברתית.

צילום מסך מההדרכה שהתקיימה בזום


בתום ההרצאה המורים פגשו שלוש נשים עם מוגבלות, ששיתפו אותן בהתנסות שלהן כנשים עם מוגבלות מול מערכת החינוך.

שירלי, מדריכה עם מוגבלות בראיה שיתפה בתחושות של היות תלמידה עיוורת בסביבה רואה האתגרים, ההצלחות והאופן שבו הצליחה להתגבר על המכשולים ולהפוך לאשת חינוך בעצמה.

עדה, מדריכה עם מוגבלות בניידות, ששיתפה באתגרים שחווה הורה עם מוגבלות, וכיצד היא הצליחה להתגבר על המכשולים ולקחת חלק בחיי בית הספר של ילדיה.

דינה, מדריכה עם מוגבלות בשמיעה, שיתפה בחוויותיה כתלמידה עם מוגבלות בשמיעה בסביבה שומעת, כיצד הצליחה ללמוד בכתה רגילה ומה יכול היה לסייע לה מבחינה חברתית.

משובי המורים בתום הפעילות מלמדים על משמעות וחשיבות האירוע:

"התרשמתי מאוד! היה מעניין ומסקרן ואין ספק שלמדתי שכמה שאני יודעת, אני לא יודעת כלום. וכמה חשוב לראות את הילדים בעלי המוגבלות ולתת לכל אחד את המענה המתאים עבורו."

"שיחה חשובה ביותר לכל איש חינוך"

"המפגש היה מלמד מענין מרגש ועם הרבה נקודות למחשבה לגבי היותי מורה והמשמעות וההשפעה שלי עבור כל אחד מהתלמידים היא חשובה . לוקחת איתי הרבה נקודות למחשבה צמיחה ועשייה ממפגש זה . תודה רבה לכולכן ריגשתן אותי מאד."

"מרגש מאד היה לשמוע את האנשים ששיתפו, המפגש הסביר בצורה ברורה מאד את החשיבות שלנו בהבנת המוגבלויות השונות."

"הרצאה ופעילות מרתקת ומעניינת , מאוד עניינית ותואמת את הצרכים שלנו כמורות ומחנכות. עבורי היתה זו תזכורת חשובה להתנהלות בכיתה מול התלמידים עם הצרכים המיוחדים, האורחות שדיברו היו מעוררות השראה ודמויות לחיקוי. לדעתי הרצאה מסוג זה חייבת להינתן בכל מוסד חינוכי."

הדפס
עבור לתוכן העמוד