השתלמות נגישות חווייתית למורי ביה"ס קדימה בקריית ביאליק

26/01/2021
 
 

השבוע הסתיימה תוכנית הכשרה "נגישות ושילוב מקרוב ומרחוק" בת שלושה מפגשים למורי ביה"ס קדימה בקריית ביאליק, שביצעה עמותת נגישות ישראל בתמיכת אגף החינוך בעירייה ובסבסוד תרומת גלוברנדס.

במפגש הראשון המשתתפים עברו הרצאת מבוא לנגישות בשירותי החינוך, בה למדו על מושגי יסוד מעולם הנגישות, חובת הנגישות הפרטנית, החקיקה בנושא נגישות ושילוב וכיצד מייצרים נגישות חברתית

במפגש השני, שהובל על ידי ד"ר רויטל שורץ סבירסקי, מנהלת נגישות ישראל צפון (נ.י.צ) והמשנה לראש עיריית קריית ביאליק, המשתתפים עברו פאנל נגישות חווייתי שבו פגשו ארבעה אנשים עם מוגבלויות שונות (ראיה, שמיעה, ניידות ומוגבלות תקשורתית), שפרשו בפניהם את חוויותיהם האישיות והדרך האופטימאלית למימוש הנגישות והשילוב עבורם. בכל מפגש המשתתפים התנסו בצורה חווייתית במוגבלויות השונות.

בתום המפגש יוסי חלואני, מנהל ביה"ס שיתף בתחושותיו: "אין עליכם! ערב מרגש מלמד ומקרב. פשוט תודה על שנתתם לנו להיות שם עבורכם להקשבה, ותודה על דרך בהעברת המסר."


צילום מסך של המפגש בזום


במפגש השלישי והאחרון, המשתתפים עברו סדנה בנושא למידה נגישה מרחוק, שעסקה באתגרים ובפתרונות הקיימים לייעול תהליך ההוראה מרחוק לתלמידים עם מוגבלויות שונות. במהלך הסדנה המשתתפים שיתפו באתגרים האישיים שהם חווים, וקיבלו כלים בסיסיים להעברת שיעור נגיש

בתום המפגש האחרון, יובל וגנר, מייסד ונשיא העמותה שיתף את המורים בתחושותיו:

"בכל העולם כל נושאי החיים –הצרכנות, השירותים, הרפואה והחינוך הופכים ליותר ויותר פרטניים.... בתחום הנגישות המתקדמת ובוודאי הטכנולוגית אנחנו רואים שהמשמעות של הפרטניות, המשמעות של להסתכל על כל ילד וילד והתאמת החינוך כולו מתעצמת ומקבלת משמעות הרבה יותר עמוקה וחינוכית. יהיה מעניין לראות איך כל זה בסוף יאפשר לילדים עם מוגבלות להיות יותר משולבים מצד אחד וגם להצליח יותר ללמוד יחד עם הכתה מצד שני. אתם אלה שבסוף גורמים לזה להצליח. בסוף, כמו שבארגונים זה תלוי מי המנהל, ברמת הכתה זה תלוי מי המורה. וכל מורה או מנהל שמחליט שהוא רוצה לייצר הצלחה אין לי ספק שיש פה פוטנציאל אדיר, שיכול לייצר הצלחה לתלמידים. הצלחה לתלמידים זה הצלחה לכם, זה הצלחה למשפחה שלו ולחברים שלו..."

יובל וגנר בירך את המשתתפים
יובל וגנר שיתף את המורים בתחושותיו


גם מנהל בית הספר סיכם את התוכנית: "תודה על הזכות שניתנה לנו לחוות השתלמות כה מכילה מלמדת ומאפשרת, השתלמות שנגעה בכל אחד באופן אישי, השתלמות שאציע אותה לכל מקביליי בזכות! לילה טוב"

עמותת נגישות ישראל מודה לצוות בית הספר קדימה על האירוח ועל עבודת הקודש המשלבת כל ימות השנה! ולעיריית קיריית ביאליק, על התמיכה ארוכת השנים בקיום פעילויות נגישות לתלמידי ומורי העיר.

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד