הרצאה מעוררת השראה לתלמידי בי"ס ביאליק קריית ביאליק

17/01/2021
 
 

ב-13.1 נערכה הרצאה מעוררת השראה לתלמידי כיתה ה'-ו' מבית ספר ביאליק. בהרצאה שמעו התלמידים את סיפורה המרתק של ד"ר רויטל שורץ סבירסקי, מנהלת נגישות ישראל צפון והמשנה לראש עיריית קריית ביאליק, שחלתה בפוליו בילדותה ושיתפה את התלמידים באתגרים, ההתמודדויות וההצלחות שלה, ולימדה אותם מה הם יכולים לעשות כדי לשלב בצורה טובה יותר אנשים עם מוגבלויות.

ההרצאה שילבה התנסות חווייתיות בהן התלמידים עשו משימות כמו ציור בעיניים מכוסות וכתיבת שמם בידם החלשה. התלמידים היו סקרנים וקשובים, שיתפו פעולה ושאלו את רויטל שאלות.

עינת ברקו, מנהלת בית הספר שיתפה מחוויותיה:

"מבקשת להביע את תודתי עמוקה על הרצאתה המרתקת של הגב' רויטל סבירסקי.

רויטל נפגשה עם תלמידי כיתות ה-ו בבית ספרנו וסיפרה לכולנו את סיפור חייה. סיפור השוזר בתוכו ערכים עליהם אנו מחנכים את דור העתיד של מדינת ישראל: נתינה, הכלה, התייחסות לזולת, עזרה הדדית, הכרה בשונויות של אנשים החיים סביבנו.

בנוסף לאלה היטיבה רויטל להביא בסיפורה ש"אין דבר כזה לא יכול יש לא רוצה", מוטיב עליו אנו מחנכים את תלמידנו.

הילדים הביעו את התרשמותם בשיח פתוח שקיימה רויטל בסיום ההרצאה, שאלו שאלות והביעו עניין רב וזאת גם לאחר סיום ההרצאה בשיח עם המחנכות. היו כאלה שאף הזילו דמעה של התרגשות.

בימים מאתגרים אותם אנו עוברים בעולם כולו, חשוב שנעצור לרגע...נתבונן ונעשה חושבים איזה דור של ילדים אנו רוצים לגדל במדינתנו.

לצד חינוך להישגים ומצוינות חשוב אף יותר להדגיש ולחנך את דור המנהיגים הבא של מדינת ישראל לערכים, דרך ארץ ואהבת אדם.

בהרצאתה, הביאה רויטל את כל אלה לידי ביטוי תוך דוגמא אישית ויכולת מנהיגות מופלאה.

רויטל, בדרכה הנעימה והמיוחדת הצליחה להקסים את כולנו. "

הדפס
עבור לתוכן העמוד