תכנית "שווה לכולם" בבית ספר גולדווטר אילת

7/03/2016
 
 
תלמידים מנסים לפתור קופסאות חשיבה

בתאריך ה- 6.3.16 עמותת "נגישות ישראל" קיימה את תכנית "שווה לכולם" לשכבת כתות י' בבית הספר גולדווטר באילת, בזכות תרומת קרן כלל ביטוח לפעילות.

תגובות התלמידים-

" המדריך החירש הכי נגע בי, למדתי ממנו שחירשים הם לא אילמים והם לא אנשים שצוחקים אליהם. הוא אמר לנו שאין לו בעיה להיות חירש ושהבעיה שלו זה שהחברה לא נגישה אליו. לא לדבר אליהם כאילו הם לא מבינים."

"בתחנה הקוגניטיבית המדריך הראה לי שהוא כמו כולם, לא הרגשתי שהוא שונה. אמרתי לו שכיף לראות שהוא בן אדם שהסתגל לחיים עם המוגבלות שיש לו, ואני לוקח ממנו השראה."

"כשהייתי בתחנה הקוגניטיבית למדתי עד כמה יכול להיות קשה לאדם עם מוגבלות שכלית ועד כמה הם עוברים כדי להגיע למקום שהם נמצאים בו היום, ועד כמה שזה לא ברור שאנחנו לוקחים אותם כמובן מאליו. שאולי הבן אדם הזה עובר משהו הרבה יותר קשה ממה שאני עובר ופשוט אנחנו לא שמים לב, ואנחנו מדברים אליהם לא יפה כי אנחנו יודעים שהם בעצם החלשים בחברה. אבל אין להם את הכלים להחזיר לנו. הם כל יום מתמודדים עם המוגבלות שלהם, אם זה להיות עיוור ,חירש או עם מוגבלות בנייידות. אז כן החברה לחצה להם ולא נתנה להם שום אפשרות. אבל הם המשיכו קדימה ולא ממש היה אכפת להם מה כולם אמרו . וזה מה שאנחנו צריכים ללמוד- שאתה צריך לכבד את עצמך ואז להבין שיש לך קול וסביבה גדולה ושאתה לא צריך יותר מזה."

תגובתה של גלית, ראש השכבה: "אני רוצה להודות לכל הצוות שליווה אותנו היום ואני רוצה להודות לתלמידים שהפכו את היום הזה לכזה מיוחד. ראיתי תלמידים שהגיבו בהמון רגישות, ראיתי תלמידים שקיבלו הלם מהכנות של המדריכים, שזה האורחים שלנו מנגישות דיברו. אם יש מישהו שמעוניין ורוצה לקחת את זה צעד אחד קדימה ורוצה לתת מעצמו למען הנושא של נגישות ורגישות – אנו נקדם זאת יחד.

 

תלמידים הולכים בטור עם כיסוי על עיניהם  גרפיטי נגיש - תלמידים עוטים כפפות קשיחות ומנסים לכתוב

הדפס
עבור לתוכן העמוד