קיץ נגיש עם הקייטנה המטיילת

7/08/2019
 
 

במהלך חודש יולי 2019 קיימה עמותת "נגישות ישראל" סדרת אירועי "קיץ נגיש" בקייטנות בשוהם. האירועים עסקו בנושא הנגישות לאנשים עם מוגבלות והילדים נחשפו לנושא זה ופגשו אנשים מעוררי השראה עם מוגבלות אשר סיפרו להם את סיפורם האישי, הקשיים עמם התמודדו בעבר ומתמודדים כיום וכן ההצלחות בחייהם- עם ולמרות המוגבלות

כל אירוע כלל שני סבבים של הדרכה, כאשר בסבב הראשון השתתפו ילדים מבתי הספר היסודיים בשוהם במסגרת "בית הספר של הקיץ" ובסבב השני השתתפו ילדים מ"הקייטנה המטיילת".

הילדים מנסים לתקשר אחד עם השני כשעל אוזניהם אוזניות מגבילות שמיעה
הילדים ניסו לתקשר אחד עם השני כשעל אוזניהם אוזניות מגבילות שמיעה


בכל אחד מן הסבבים עברו המשתתפים בין שלוש תחנות ופגשו מדריך עם מוגבלות בראייה, מדריך עם מוגבלות בשמיעה ומדריך עם מוגבלות בניידות.

בנוסף לסיפורים המרתקים אליהם נחשפו הילדים, ניתנה להם גם האפשרות לחוות ולהתנסות בעצמם בכל אחת מן המוגבלויות, זאת באופן חווייתי על מנת להכיר מקרוב ולהבין את הקשיים עימם מתמודד המדריך.

לדוגמה בתחנת מוגבלות בראייה, הילדים קיבלו מנות של גלידה אותן היו צריכים לטעום ולזהות כאשר על עיניהם כיסויי עיניים המדמים את המוגבלות. בתחנת מוגבלות בשמיעה, היו צריכים התלמידים לתקשר עם חבריהם כאשר על אוזניהם אוזניות אשר מגבילות את השמיעה ומתוך כך ללמוד על דרכי התקשורת השונים עם אדם עם מוגבלות בשמיעה.

הילדים התנסו בטעימה עיוורת של גלידות
הילדים התנסו בטעימה עיוורת של גלידות


בתחנת מוגבלות בניידות, התלמידים התנסו בנסיעה על כסאות גלגלים לאורך שביל המדמה מכשולים בהם נתקל אדם עם מוגבלות פיזית ברחוב וכן התנסו בביצוע פעולות בסיסיות עם כפפות אשר מגבילות את תנועת האצבעות ומדמות מוגבלות מוטורית.


בכל אחת מן התחנות יכלו הילדים לשאול שאלות על החיים עם המוגבלות ובדרך זו ללמוד מהי נגישות וללמוד על האופן שבו ניתן להציע עזרה ולסייע לאנשים עם וללא מוגבלות.

הילדים עברו מסלול מכשולים על כסאות גלגלים
הילדים עברו מסלול מכשולים על כסאות גלגלים


להלן תאריכים ומיקומי ההדרכות שהתקיימו:

בתאריך 2/7, בבי"ס אבן חן השתתפו כ-200 ילדים

בתאריך 4/7, בבי"ס אבן חן השתתפו כ-200 ילדים

בתאריך 8/7, בבי"ס רבין השתתפו כ-200 ילדים

בתאריך 11/7, בבי"ס אבן חן השתתפו כ-200 ילדים

בתאריך 16/7, בבי"ס ניצנים השתתפו כ-200 ילדים

בתאריך 17/7, בבי"ס צוקים השתתפו כ-400 ילדים

בתאריך 18/7, בבי"ס אבני חושן השתתפו כ-200 ילדים


תודה רבה! לצוותי החינוך מבתי הספר השונים, לתלמידים שלמדו רבות על עולם הנגישות, התנסו ושאלו ולרוני קריין מנהלת הקייטנה המטיילת על שיתוף הפעולה.

הדפס
עבור לתוכן העמוד