"קיץ נגיש" ביישוב נירית

12/09/2018
 
 

בתאריך 7.8.18 התקיים יום נגישות חווייתי לילדי היישוב נירית

היום התחיל במפגש פתיחה שבו הילדים עברו שיעור שעסק בשונות הקיימת בין בני אדם: ההבדל בין השונות החיצונית הנראית לעין ובין השונות הפנימית שהיא האופי הפנימי של האדם, מחשבותיו, דעותיו ותכונותיו. כמו כן, נחשפו הילדים למושג 'נגישות' ולסוגי המוגבלויות הקיימות.

 

הילדים מנסים לזהות את טעם הגלידה בטעימה עיוורת
הילדים מנסים לזהות את טעם הגלידה בטעימה עיוורת


לאחר מפגש הפתיחה הילדים עברו בין תחנות התנסות חווייתיות, בהן פגשו שלושה מדריכים. תחנת מוגבלות בראייה בהדרכתה של מדריכה עיוורת ששיתפה בסיפורה האישי, וחשפה את הילדים להתמודדויות ולאתגרים אתם היא מתמודדת, בתחנה זו התנסו הילדים במוגבלות בראייה באמצעות כיסויי עיניים כאשר היו צריכים לזהות את טעם הגלידה שקיבלו תוך שימוש ביתר החושים.

תחנה נוספת ביום זה עסקה במוגבלות בשמיעה, הילדים פגשו מדריכה חירשת שהגיעה עם מתורגמנית לשפת הסימנים. המדריכה אפשרה לתלמידים להרגיש מה זה אומר להיות אדם עם מוגבלות בשמיעה באמצעות אוזניות המגבילות את השמיעה והפעלת משחקי תקשורת שונים.

בהמשך לחוויה וההתנסות סיפרה המדריכה לילדים את הסיפור האישי שלה.

הילדים שיחקו משחקי תקשורת עם אוזניות מגבילות שמיעה על האוזניים
הילדים שיחקו משחקי תקשורת עם אוזניות מגבילות שמיעה על האוזניים


תחנה שלישית שהתקיימה ביום זה היא תחנת מוגבלות בניידות אשר עסקה במוגבלויות פיזיות בידיים וברגליים. הילדים פגשו מדריך המתנייד בכיסא גלגלים אשר חשף בפניהם את הרקע שלו וסיפור חייו, הילדים התנסו בנסיעה על כיסא גלגלים וכן בביצוע משימות פשוטות עם הידיים כאשר על ידיהם כפפות שמגבילות את התנועה ומדמות מוגבלות מוטורית.

היה יום משמעותי מאוד אשר חשף את הילדים לעולם הנגישות בכלל ולנושא הנגישות החברתית בפרט. התחנות השונות עוררו אצל הילדים הרבה עניין וסקרנות ולימדו אותם על כבוד הדדי, רגישות וסובלנות. בנוסף, למדו כיצד ניתן לתת עזרה לאחר בעת הצורך.

הילדים מנסים לכתוב ולצייר עם כפפות מגבילות על הידיים
הילדים מנסים לכתוב ולצייר עם כפפות מגבילות על הידיים

הדפס
עבור לתוכן העמוד