"קיץ נגיש" לילדי עובדים בחברת ווסטרן דיגיטל

16/09/2018
 
 

בתאריכים 8.7.18 ו- 15.8.18 התקיימו ימי נגישות בחברת ווסטרן דיגיטל שבכפר סבא, בימים אלה השתתפו ילדי עובדים בגילאי 4-12 אשר ראו, שמעו והרגישו נגישות

בכל אחד מן הימים, הילדים עברו בין שלוש תחנות התנסות שבכל אחת מהן הם פגשו מדריך עם מוגבלות שסיפר את סיפורו האישי ולאחר מכן התנסו הילדים בדרכים מגוונות בכל מוגבלות בצורה פעילה וחווייתית.

 

הילדים ניסו לזהות חפצים וטעם גלידה ללא חוש הראייה
הילדים ניסו לזהות חפצים וטעם גלידה ללא חוש הראייה

 


אחד המפגשים הוקדש לנושא המוגבלות בראייה ובו הילדים פגשו מדריכה עיוורת אשר סיפרה על המוגבלות שלה ועל הדרכים שלה להתמודדות עם המוגבלות ביום יום. בנוסף לכך הילדים קיבלו כיסויי עיניים והיו צריכים לזהות את טעם הגלידה שקיבלו מבלי לראות תוך שימוש בחוש המישוש, הריח והטעם.

 

התנסות נוספת בתחנה זו הייתה ניסיון של הילדים לזהות את החפץ שקיבלו לידיהם מבלי שיוכלו לראות. המדריכה הדגימה לילדים איך ניתן להוביל אדם עיוור או להציע עזרה לאדם עיוור.

 

מפגש אחר עסק בנושא של מוגבלויות בשמיעה, את המפגש הדריך אדם חירש ואתו הגיע מתורגמן לשפת הסימנים. במהלך המפגש הילדים שיחקו משחקי תקשורת שונים כמו "טלפון שבור" וכן משחקים נוספים הממחישים את האופן שבו ניתן לתקשר עם אדם חירש.

 

הילדים גילו עניין רב בשפת הסימנים ולמדו מספר מילים בשפה, כמו כן קיבלו הילדים דף איות בשפת הסימנים ולמדו לאיית את שמם.

הילדים שיחקו משחקי תקשורת עם מדריך חירש
הילדים שיחקו משחקי תקשורת עם מדריך חירשמפגש נוסף היה בנושא של מוגבלות בניידות ומוגבלויות פיזיות. המדריך סיפר לילדים את סיפורו האישי, הילדים שאלו שאלות רבות וגילו סקרנות בנושא. לאחר מכן, הילדים התנסו בנסיעה בכיסא גלגלים וכן במוגבלות מוטורית בידיים, כאשר שמו על ידיהם כפפות המגבילות את תנועת האצבעות והיו צריכים לצייר, לצבוע ולשחק במשחקים נגישים.


המפגשים עם המדריכים היו מרתקים, מרגשים והותאמו לכל קבוצה על פי גיל הילדים. המדריכים סיפרו כי הילדים שיתפו פעולה ושאלו שאלות רבות אשר העידו על הסקרנות והעניין שהמפגשים עוררו בהם.

הילדים ניסו לכתוב ולצייר עם כפפות מגבילות על הידיים
הילדים ניסו לכתוב ולצייר עם כפפות מגבילות על הידיים

הדפס
עבור לתוכן העמוד