בפעם השנייה הקיץ, הפנינג נגישות במחנה קאמפ קימאמה

9/08/2015
 
 
המשתתפים מתנסים במסלול מכשולים על כיסאות גלגלים

בתאריך ה-30/7/15 קיימה עמותת נגישות ישראל בפעם השנייה הקיץ, הפנינג נגישות לבני הנוער במחנה קאמפ קימאמה, מחנה קיץ בינלאומי במכמורת, בו משתתפים אלפי ילדים ובני נוער בגילאי 7-17, מ-40 מדינות ברחבי העולם.

המשתתפים עברו בין תחנות שונות בהן נפגשו עם אדם עם מוגבלות אשר סיפר על חייו- ההצלחות והקשיים, וכן התנסו בחוויה המדמה את המוגבלות.

המשתתפים התנסו בכדורסל על כסאות גלגלים, עברו סדנא של טעימות עיוורות של גלידה, חוו סדנא בשפת הסימנים, והתמודדו בנסיעה במסלול מכשולים על כסאות גלגלים ועם גרפיטי נגיש- כתיבה וציור עם כפפות קשיחות המדמות מוגבלות בידיים.

גם הפעם החווייה הייתה עצומה וההתעניינות הייתה רבה.

תגובתה של שירה רביב, מנהלת הדרכה בקימאמה: "הפעילות הייתה מאוד מעניין ואחרת ממה שהילדים רגילים אליה. היא פתחה פתח לדיון על נושאים שלא בטוח היינו נוגעים בהם אלמלא הפעילות. יש משמעות מאוד עמוקה וטובה לכך שהאנשים העבירו את התחנות אכן היו אנשים עם מוגבלויות, זה העניק נופח אחר לתחנה. העובדה שהמקום בו אנחנו מתגוררים בזמן המחנה הוא מקום עם נגישות גבוהה מאוד, זה משהו שפתאום הילדים התחילו לשים לב אליו.

תגובתם של החניכים במחנה:

חניך כיתה ז- "למדתי להעריך את מה שיש לי". "למדתי קצת מהי התחושה להיות אדם עם מוגבלות".
ארז מדריך נוער- "הייתה פעילות מצוינת. הילדים ישבו בשקט והקשיבו כמו שאף פעם לא ראיתי אותם. אני חושב שזו פעילות שחייבים לעבור".

תודה רבה למועדון ספיבק על תרומתם במתן כסאות הגלגלים לתחנת הכדורסל.

בקרוב נקיים את הפעילות השלישית הקיץ, מצפים לעוד פעילות פורייה ומהנה.

   

  

 

 

 

 

 

 

 

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד