הדרכת נגישות מקוונת לעובדי המכללה האקדמית תל אביב יפו

11/03/2021
 
 

בתאריך ה-4.3, קיימה עמותת נגישות ישראל הדרכת שירות מקוונת לכ-130 עובדי המכללה האקדמית תל אביב יפו.


ההדרכה, שאותה עברו הסגל האקדמי והמנהלי של המכללה, כללה הרצאת פתיחה על נגישות בהשכלה הגבוהה, בה המשתתפים למדו על עולם הנגישות, המשמעות של נגישות עבור סטודנטים עם מוגבלות, החקיקה וההתאמות המחייבות, ומהו שירות נגיש בהשכלה הגבוהה.


בתום ההרצאה המשתתפים עברו התנסות חווייתית באמצעות סימולטור המדמה מוגבלות בידיים, שבמהלכה חוו את התחושות של אדם עם מוגבלות מוטורית בעת ביצוע פעולות פשוטות כמו מילוי טופס הרשמה.

צילום מסך מההדרכה שהתקיימה בזום
צילום מסך מההדרכה שהתקיימה בזום


בהמשך, המשתתפים פגשו את שירלי, אישה עם מוגבלות בראייה, ששיתפה אותם במשמעות של להיות סטודנט עיוור באקדמיה, וכיצד ניתן להפוך את תקופת הלימודים למשלבת ומכילה בצורה שוויונית. לאחר מכן המשתתפים התנסו בסימולטור המדמה מוגבלויות שונות בראיה.

בחלק האחרון של המפגש פגשו המשתתפים את ירון, ששיתף באתגרים האישיים והחברתיים של אדם המתמודד עם מוגבלות נפשית, וכיצד כל אחד מהם יכול לסייע לסטודנטים עם מוגבלות המתמודדים עם מוגבלות זו.

בתום המפגש סיכם זיו שקד, ע' דיקן הסטודנטים, את תחושותיו בעקבות ההדרכה:

"ברצוני להודות לך ולצוות נגישות ישראל על סדנה יוצאת דופן במקצועיותה ובעניין הרב שיצרה בקרב המשתתפים והמשתתפות. למדנו והשכלנו רבות ואני באופן אישי אשמח לשיתופי פעולה נוספים עמכם.

בנוסף, אני רוצה לשלוח באמצעותך תודה ענקית גם לשירלי וירון מעוררי ההשראה, ששיתפו בפתיחות מדהימה את סיפוריהם האישיים והאתגרים איתם הם מתמודדים. אין ספק שהם סייעו רבות להדגשת החשיבות של נגישות השירות לאנשים עם מוגבלויות.

תודה רבה מכולנו באקדמית!"

הדפס
עבור לתוכן העמוד