לומדים נגישות במכללת שנקר

11/12/2018
 
 

ב-21.11 סטודנטים מהמחלקה לעיצוב פנים במכללת שנקר למדו מהי נגישות ביום מרגש, חווייתי ולא שגרתי שקיימה עמותת נגישות ישראל במכללה

הסטודנטים עברו 3 שעות של נגישות, שנפתחו בהרצאת מבוא, והמשיכו במפגשים חווייתיים עם אנשים עם מוגבלות, שכללו מעבר בתחנות המייצגות מוגבלויות שונות
ראיה, ניידות ושמיעה.

הסטודנטיות פגשו מדריך חירש והתנסו במוגבלות בשמיעה
הסטודנטיות פגשו מדריך חירש והתנסו במוגבלות בשמיעה (צילום: אחיקם בן יוסף)


בכל תחנה המדריכים סיפרו לסטודנטים על חייהם עם המוגבלות, על התמודדותם כסטודנטים עם מוגבלות באקדמיה וכיצד נושא עיצוב הפנים מתחבר לחייהם. כמו כן, הסטודנטים התנסו בכל תחנה במוגבלויות השונות:

בתחנת מוגבלות בניידות עברו מסלול מכשולים על כסאות גלגלים והתנסות בכפפות המדמות מוגבלות בידיים. בתחנת ראיה נכנסו לכתה והתנסו בהליכה עם מקל נחייה כאשר עיניהם מכוסות, ובתחנת שמיעה חוו ירידה בשמיעה באמצעות אוזניות, ותקשרו האחד עם השני ללא שמיעה.

סטודנטיות מנסות לשרוך שרוכים עם כפפות מגבילות על הידיים
הסטודנטיות התנסו במוגבלות בידיים וניסו לשרוך שרוכים עם כפפות מגבילות (צילום: אחיקם בן יוסף)


בתום האירוע התקיימה שיחת סיכום, הסטודנטים שאלו שאלות רבות וביקשו מהמדריכים להישאר עוד ולספר עוד.

את תחושותיהם סיכמה אפרת, מרצה במחלקה, במכתב תודה שכתבה לעמותה:

 

"אנחנו רוצים להודות לך ולצוות המנחים הנפלאים על יום פעילות מקצועי, מלמד, מרגש ומעורר מחשבה רבה עבורנו כמתכננים אודות משמעות הנגישות ושילוב אנשים עם מוגבלויות במרחב בו אנו פועלים באופן מכבד ושוויוני. כל אחד מהמנחים שהגיע, העניק באופן ייחודי, מוחשי ומדויק את נקודת המבט שלו אודות המוגבלות הספציפית והראה לנו שהשמיים הם לגמרי לא הגבול. שיתוף הפעולה, ההתמסרות וההקשבה של הסטודנטים העידו על דיוק ותרומתה הרבה של הפעילות עבורם..."

 

הסטודנטים עברו מסלול מכשולים עם כיסאות גלגלים
הסטודנטים עברו מסלול מכשולים עם כיסאות גלגלים (צילום: אחיקם בן יוסף)

הדפס
עבור לתוכן העמוד