סיום פרויקט 'מעגלי נגישות' במכללת כנרת

'מעגלי נגישות' הינו פרויקט ייחודי שמקיימת 'נגישות ישראל' בשיתוף מכללת כנרת, המכשיר סטודנטים להדריך בפעילויות העמותה בבתי ספר יסודיים ועל-יסודיים
15/06/2016
 
 
סטודנטים במכללת כנרת מדריכים בפעילות העמותה בבי&qu

עמותת נגישות ישראל פתחה זאת הפעם השנייה, את פרויקט "מעגלי נגישות" במכללת כנרת, כהמשך ישיר לקורס רכזי נגישות שעברו השנה (שנת הלימודים תשע"ו) 18 סטודנטים ממכללת כנרת.

'מעגלי נגישות' הינו פרויקט ייחודי שמקיימת 'נגישות ישראל' בשיתוף מכללת כנרת, במסגרתה עוברים 18 סטודנטים הכשרה מקצועית על עולם התוכן של נגישות ואנשים עם מוגבלות, ומוכשרים להעביר את פעילויות העמותה בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים באיזור המכללה, בשיתוף העמותה.

הסטודנטים השתתפו בליווי תחנות ההתנסות בבתי הספר העל יסודיים - שחף, נופרים ואורט במעלה. כהמשך לפעילות הבית ספרית, הסטודנטים עבדו עם התלמידים על פרויקטים המשכיים למען העלאת המודעות בקרב אוכלוסיות שונות ביישוב. בין הפרויקטים התלמידים הכינו- סטיקרים על עולם הנגישות, צילומים של הפרעות סדר בנגישות ביישובם, סקרי נגישות ביישוב, צילום וידאו בשפת הסמנים ועוד עבודות נהדרות.

בנוסף, הסטודנטים הוכשרו להעביר בבתי הספר היסודיים שיעור על שונות, דימיון ועזרה ולזולת, וכן העבירו שיעור בבתי הספר רעות טבריה וכנרת ע"ש נעמי שמר, ולאחר מכן ליוו את תחנות ההתנסות.

 

הפרויקט 'מעגלי נגישות' והפעילויות בבתי הספר התקיימו תודות לתרומתה של מכללת כנרת.
עמותת נגישות ישראל מודה למכללת כנרת מקרב לב על עזרתה בקידום הנגישות והעלאת הנגישות בקרב תלמידים ומורים בבתי הספר.

סטודנטיות של מכללת כנרת מדריכים בפעילות העמותה בבית ספר

הדפס
עבור לתוכן העמוד