פרויקט "מוצרים נגישים" בשיתוף עם המחלקות למינהל עסקים ולכלכלה ומינהל במכללת רופין

17/08/2014
 
 
לוגו מכללת רופין

במסגרת הקורס "משחק עסקים ממוחשב" בהנחיית ד"ר   ליאמא דוידוביץ, רו"ח   ארז רוזנבליט   ומר   גדי חייט , תלמידי שנה ג' במחלקות למנהל עסקים ולכלכלה ומינהל נדרשו לבחור, להמציא ולשווק מוצרים בענף מוצרים משלימים לבעלי חיים ובשוק מוצרים לתינוקות, תוך כדי שהם מיישמים עקרונות של עיצוב אוניברסאלי .

הפרויקט החל בהרצאה של עמותת "נגישות ישראל", אשר סקרה בפני הסטודנטים את עולם הנגישות ומושגי היסוד, כגון נגישות מתו"ס (מבנים, תשתיות וסביבה) ונגישות השירות, נערכה היכרות עם המוגבלויות השונות, משמעותן וסטטיסטיקות עדכניות, וניתנו דגשים על עיצוב אוניברסאלי ומוצרים נגישים בעולם העסקי. לאחר מכן נדרשו הסטודנטים לחשוב, לתכנן ולהתאים את המוצרים שהמציאו לאנשים עם מוגבלויות, וליצור סרטוני תדמית תחת הכותרת "לראות את האחר בגובה העיניים – גם אנחנו יכולים ". בסוף הקורס נערכה תחרות, בה הציגו המשתתפים את התוצרים שלהם, אשר זכו לתגובות וביקורות נלהבות, עדות   לתהליך הלמידה המשמעותי והייחודי שעברו.

ד"ר ליאמא דוידוביץ, ראש החוג לכלכלה וחשבונאות   - " שמחתי מאוד לראות שהן המוצרים והן אופן השיווק היו נגישים לאנשים עם מוגבלויות. למשל - מיטת תינוק מונגשת לנכה בכסא גלגלים, אפליקציה שנועדה לעקוב אחר בריאות סוסים מרחוק שמונגשת ללקויי שמיעה, בגדי ילדים שנתלו נמוך ושימוש בכתב ברייל בתווית הבגדים ועוד. בנוסף, הכינו הסטודנטים סרטונים שיווקיים מונגשים לאנשים עם לקות שמיעה או ראייה. בעיקר שמחתי לשמוע במהלך ההסבר שניתן לנו, את השימוש שנעשה במושגים הלקוחים מעולם הנגישות (והם לא ידעו שאני רכזת הנגישות...). אני מאוד מקווה ששיתוף הפעולה המבורך הזה יתקיים גם בשנה"ל הבאה. אני רואה בכך הזדמנות להטמיע את המודעות לנושא בקרב הסטודנטים, סגל המרצים והסגל המנהלי, ומעבר לזה, אין לי ספק שהנושא נחרט בתודעה של אותם סטודנטים, מנהלי עסקים לעתיד, שמסיימים השנה את לימודיהם ויוצאים לשוק העבודה. "

אנו מעוניינים להודות לכל אשר פעלו למען קיומו המוצלח של הפרויקט: מנחי הקורס - ד"ר ליאמא דוידוביץ, רו"ח   ארז רוזנבליט   ומר   גדי חייט , מיה שניידר וכל הסטודנטים למינהל עסקים ולכלכלה ומינהל שהשתתפו, השקיעו ותרמו להמשך קידום הנגישות.

מוצרים לתינוקות

 

מוצרים לבעלי חיים

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד