פרוייקט ההיסטוריה החברתית של הנכותפרוייקט ההיסטוריה החברתית של הנכות
The Disability History Project is a community history project and we welcome your participation. This is an opportunity for disabled people to reclaim our history and determine how we want to define ourselves and our struggles.

לא רק צימוד נכויותלא רק צימוד נכויות
האתר עוסק בעיקר בכלים וטכנולוגיות מסייעות לבעלי מוגבלויות או צרכים מיוחדים. מטרתם היא לעורר את הדיון על הנגישות בישראל, לקדם את הנגישות, ולעשות את הסביבה בה אנו חיים לנעימה ונוחה יותר לכולנו.

משחקים מיוחדים ברשת
אתר זה נבנה כדי לתת מענה מונגש ומותאם לאנשים עם צרכים מיוחדים המשתמשים במחשב כמקור לפעילות של הנאה, בידור, פנאי ואף למידה. באתר ניתן למצוא קישורים שנאספו בקפידה מהאתרים המובילים בארץ ובעולם בתחום של משחקים ופעילויות מחשב לאנשים עם צרכים מיוחדים

כמוני - קהילה נפגעי חוט שדרה
פורומים ומידע מסייע לנפגעי חוט שדרה

ספר חוקים, פטיש שופטים ומאזני צדקביטוח לאומי - זכויות אנשים עם מוגבלות
האתר הרשמי של הביטוח הלאומי - החלק המיועד לזכויות אנשים עם מוגבלות

העמותה לילדים בסיכון - המרכז לטיפול וחקר באוטיזםהעמותה לילדים בסיכון - המרכז לטיפול וחקר באוטיזם
העמותה לילדים בסיכון הוקמה בשנת 1990, כדי לסייע לילדים בסיכון נוירופסיכיאטרי ופסיכוסוציאלי ולמשפחותיהם בקהילה. מאז הקמתה, התפתחו שני מרכזי פעילות:
המרכז לטיפול וחקר באוטיזם.
מרכז חוסן ע”ש כהן האריס – העוסק בייזום, פיתוח, ייעוץ, הכשרה, מחקר וחיזוי בתחום היערכות ופיתוח חוסן אישי, משפחתי, קהילתי וארגוני. כמו כן, המרכז משמש בית ספר להדרכה בתחומי עיסוקו.

צעד קדימה - העמותה לחינוך ושיקום באמצעות גישת החינוך המדריך - פסועמותת "צעד קדימה"
"צעד קדימה" היא התארגנות של הורים ואנשי מקצוע הפועלת לחינוך ושיקום ילדים, בני נוער ומבוגרים עם שיתוק-מוחי (CP).

לימפי - להיות ספורטאילימפי - האתר לילדים עם מוגבלות שמתעניינים בספורט פראלימפי
האתר נוצר במסגרת פרויקט גמר לתואר ראשון בטכנולוגיות למידה - המכון הטכנולוגי חולון על ידי הסטודנטיות המדהימות: מוריה ברוס צור וציפי בבאי.
באתר תוכלו למצוא: הכוונה לספורט המתאים לכם - מכניסים את סוג המוגבלות שלכם ומקבלים רשימת ענפי ספורט מתאימים, סרטוני השראה קצרים וטיפים של הספורטאים: נדב לוי, קרולין טביב וענבל פיזרו, טיפים לשילוב בכיתה גם לספורטאים וגם למורים ועוד

עבור לתוכן העמוד