מפגש ראשון

 
 

שלום לכולם! שמי לאורה המרשלג ואני גאה לספר לכם שאני משתתפת בחוג דרמה עם אנשים עם מוגבלויות וללא מוגבלויות, החוג מתקיים כחלק מפרויקט של 'המרחב לחיים עצמאים' אצלנו בגליל, והוא חלק בלתי נפרד של 'נגישות ישראל'.

רואיינו על ידי נגה ועופר שהם המפעילים של התוכנית שלנו ולכולנו מטרה משותפת אחת: לעשות, לעבוד, ליהנות, ולהביא את עצמינו למקום טוב יותר.

ומי אנחנו? סטודנטים לחינוך ב'מכללה אקדמית תל חי' אשר לומדים כבר שנה שלישית, החוג שלנו מתקיים אף הוא במכללה פעם בשבוע בכל יום שלישי .

ישנו מדריך תיאטרון מדהים אשר מרכז עבורנו את הפעילויות ומלמד אותנו דרמה. בקבוצתנו אנו 15 משתתפים שנהנים מכל רגע של עשייה משותפת. ומה אנחנו עושים? אז אני אספר לכם על המפגשים שלנו מידי פעם, מה אנחנו עושים ואיך מתרחשות הפעילויות.

היום הגענו לכיתה לאחר שחיכינו אחד לשני מההסעות בכניסה למכללה, ירדנו יחד לכיתה שם חיכה לנו המדריך שלנו עמיעד עם כיסאות בשורה. שיחקנו כיסאות מוסיקליים והיה לנו ממש נחמד ובעיקר כיף!

אחר מתחלקים לסוגות או שלשות ומתחילים לעבוד על קטע מסוים עם הנחייה ברורה של עמיעד, למשל שמים 2 כיסאות צמודים זה לזה כמו במטוס, ומתנהלת טיסה ל....לונדון כאשר אחד צריך לשכנע את ההוא שישב ליד החלון לתת לו את מקומו, כמובן הדיאלוגים הם מתרחשים באופן 'ספונטני' מבלי לתכנן אותם מראש, מה שנקרה בשפה מקצועית 'אימפרוביזציה'.

אחר כך שמנו את הכיסאות בשורה כאשר ישבים 2 אנשים בתור להיכנס לרופא ובהנחיה של עמיעד אחד צריך לשכנע את השניים המחכים שהוא ממהר וצריך להיכנס לפניהם...

בעיקר העבודה המשותפת והפתיחות של כולנו מביא אותנו לתוצאות מצוינות , עמיעד הוא איש אמיתי אשר יודע לעבוד עם אנשים באשר הם, וזה מאוד נחמד שהעבודה זורמת בטבעיות בין כולנו. יש המון תרגילים שדורשים אינטראקציה מלאה בינינו וזה בהחלט עובד טוב. בכיתה שלנו יש במה קטנה ואנחנו עובדים על הבמה כל הזמן , מציגים , משחקים, כן אנחנו שחקנים!!!

להתראות עד לסיפור הבאה...

באהבה רבה לאורה.

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד