לילך

15/10/2015
 
 

הי שר-אל,

קודם כל רציתי להודות על הפרויקט המדהים שלך/ם. אהבתי את הגישה, המסר היוזמה והארגון.

השתתפתי לפני כמה שנים בקורס שלכם, וחוץ מזה ששיגעתי את המשפחה והחברים ללמוד קצת מילים לא הצלחתי הרבה להעביר את זה הלאה, אבל כן שיניתי להם את צורת החשיבה על חרשים וחרשות.

בכל אופן, רציתי לשתף אותך- אתמול יצאתי מהלימודים באוניברסיטה וראיתי משהי חרשת ועיוורת שעמדה בחוסר אונים במסדרון. אנשים חלפו על פניה והיא נסתה לשוא לתקשר עם משהו. לא יודעת כמה זמן היא עמדה ככה.. בזכות שפת הסימנים יכלתי לתקשר אתה- היא הרגישה עם ידה את מה שאני מסמנת ויכלתי לעזור לה להגיע לאוטובוס, לעלות על הקו הנכון ולבקש ממשהו שיגיד לה מתי לרדת. היא אמרה שלמדה שם בעבר וחשבה שתזכור איך להתמצא אבל שכחה.

בפעם אחרת, עמדתי בתחנת אוטובוס. עמדו שם אנשים שהסבירו שמסלולי הקווים משתנים עקב עבודות בכביש. אדם חרש שעבר שם ניסה להבין ולתקשר אתם. כשהנסיון נכשל הוא ניסה לקחת מהם את הדף שהחזיקו כדי לקרא בעצמו. אבל הם נבהלו ממנו ולא הבינו מה הוא רוצה. לפני שהם התחילו לברוח, התערבתי וסימנתי לו- מה אני יכולה לעזור?וכו, ויכלתי לתרגם בינו לבין האנשים ולהיפך ולהסביר לו את שינויי הקווים ולהסביר להם שהוא רק לא שומע והוא מנסה להבין מה השינויים.

במקרים אלו ואחרים כ"כ שמחתי שהייתי שם במקום ובזמן הנכון ושידעתי שפת סימנים. זה הרבה בזכותכם- תודה על הקורס שנתן לי לחוות לראשונה קשר עם אדם חירש, שהעשיר לי את אוצר המילים ושעזר לי לתרגל את השפה.

היה חשוב לי שתדעו שכל קורס כזה נושא פירות ועובר הלאה הרבה אחרי שהקורס נגמר...

תמשיכו בעבודה החשובה הזו!

לילך

הדפס
עבור לתוכן העמוד