ציטוטי סגל מקצועי - תד אריסון 2014-15

15/02/2015
 
 

 

בי"ס לב המושבה – נס ציונה

·         "הפעילות בנושא נגישות, היתה מעניית מאוד, המדריכה עדי היתה מאוד קשובה לילדים, הפעילה אותם באופן מקצועי ביותר, במהלך הפעילות הילדים נתבקשו (כל פעם קבוצה אחרת בתורה) להקשיב, להכיל את מה שחושבים חבריהם לכיתה ובעיקר לגלות התחשבות לאחר.המשחקים שהשתמשה בהם עדי היו נעימים, כל אחד מצא את עצמו בתוך הפעילות, והילדים שתפו פעולה איתה באופן מיטבי. עדי מאוד התרשמה מהאוירה הנעימה בכיתה , מהבגרות והכנות שהילדים הפגינו, יחד עם זאת מתוך המשחקים ששיחקה איתם עלו מס' תחושות, רגשות וצרכים נוספים שיש להמשיך ולטפל בהם כדי להעצים את תחושת השייכות, הביטחון, והעוצמה שיש בכל אחד ובכיתה בכלל.אני רשמתי לפני מה עלי לעשות לטובת הענין וכבר בשיעור הקרוב בכישורי חיים נעבוד על הדברים.
פעילות מצויינת! מאוד מתאימה
.
תודה שחשבת על פעילות זו, הרווחנו המון." (מחנכת ג')

·         "פעילות נגישות אשר נערכה הבוקר היתה מפרה, מעניינת ומהנה כאחד. המדריך היה בעל גישה נעימה לילדים והסביר את הנאמר באופן המתאים לגילאי הכיתה. הילדים הביעו התעניינות בנושא, שתפו פעולה בשיח ובהפעלות ואף העלו דוגמאות מחיי היומיום שלהם ומכיתתנו. בשיחה לאחר הפעילות עם המדריך התרשמתי כי גם הוא נהנה מהעברת הפעילות בכיתה ונהנה מההתעניינות הרבה שהפגינו הילדים. באמת יופי של פעילות, אני וכיתתי כבר מצפים לשבוע הבא..."(מחנכת ג').

·         "הפעילות הייתה בנויה בצורה הדרגתית, עניינית וממוקדת. המדריך, ניר, היה מקצועי ונעים הליכות. הפעילות הכילה עזרים שונים, כגון: תמונות, שהמחישו את הנושא. הילדים לקחו חלק פעיל בפעילות כשנדרשו לענות על שאלונים ולשחק במשחקים השונים. הפעילות היוותה בסיס טוב למפגש בשבוע הבא עם האנשים בעלי המוגבלויות השונות." (מחנכת ב')

·         "הפעילות בנושא השונות היתה משמעותית מאוד לתלמידים. היא עסקה בערך השונות, קבלה והכלה של האחר השונה ממני, הכרות עצמית והכרות חבריי, שיתוף והקשבה. הילדים היו מעורבים פעילים לאורך כל ההפעלה והמשחקים. המשחק סידור על רצף 1-10 לפי שונות פנימית של העדפות, רצונות, תכונות היו רלוונטים לחיי התלמידים בכיתה. רשמתי בפני מספר עובדת אליהם אתייחס בשעור כישורי חיים וחינוך חברתי. עדי המדריכה היתה מאוד ברורה ונעימה באופן הנחיית הפעילות. אין ספק שכיתתי למדה מכך הרבה על עצמם ועל חבריהם לכיתה ." (מחנכת ב')

·         "הפעילות היתה מקסימה, מגוונת ומלמדת. אהבתי שכל סוג של נגישות הוצג במרחב אחר/ כיתה אחרת וכך התלמידים יכלו להתרכז ולחוות באופן ספציפי את אשר הוצג לפניהם. התלמידים התנסו בעצמם בכל מוגבלות שהוצגה להם ונראה היה כי הביעו התעניינות רבה. המדריכים היו נעימים, מסביריי פנים ודיברו בגובה העיניים של הילדים." (מחנכת ג')

·         "הפעילויות היו מגוונות ומותאמות לתלמידים, למרות שהילדים נחשפו זמן קצר למס' מוגבלויות ולא תמיד זה "פשוט לעיכול", הדרך בה המסרים עברו היתה נינוחה, מרגיעה, מענינת, חוויתית ובעיקר מלמדת את כולנו איך אפשר להיות אנשים טובים יותר, סובלניים יותר, ומכילים יותר. עבורי באופן אישי זו היתה חוויה לראות את תלמידי הכיתה מתנהגים בצורה בוגרת, השאלות שהם שאלו עוררו התפעלות , שיתוף הפעולה שלהם היה נפלא, והייתי ממש גאה בהם. תודה לך, על שהבאת את העמותה לבית הספר!" (מחנכת ג')

·         "הפעילות הייתה מעניינת, רב-גונית וחווייתית. האנשים בעלי המוגבלויות היו נכונים להציג ולהסביר, המדריכים היום נעימים והתחנות השונות היו מלוות בהתנסות של התלמידים ובלמידה משמעותית: מילים מ"שפת הסימנים", שימוש בכסא גלגלים, אטימת האוזניים, כיסוי העיניים ואף הצגה והדמייה של מצבים בהם אחד התלמידים בעל לקות כלשהי. התלמידים היו קשובים מאוד והתייחסו לכל המאורע בכבוד רב! כל הכבוד על היוזמה המבורכת שטומנת בחובה הכרות עם השונה, קבלת האחר, גילוי רגישות ומתן עזרה למי שזקוק לכך!" (מחנכת ב')

בי"ס קורצ'אק – קריית מוצקין

·         "ברצוננו להביע תודה מעומק הלב על פעילות ערכית ומשמעותית בנושא "האחר הוא אני", שבו  תלמידי כיתות ה' בבית החינוך קורצ'אק לקחו חלק. תודה על ההרצאות המעניינות בנושא הנגישות וקבלת השונה, אשר גרמו לתלמידנו להיות מודעים, רגישים וסבלניים יותר. הפעילויות על ידי המתנדבים היו מעשירות מלמדות ומשמעותיות  והביאו את התלמידים להבנה, התרגשות ולהתרשמות.האנשים עם המוגבלויות הפיזיות אשר פגשנו ריגשו באישיותם המיוחדת והמרשימה. הם הצליחו להגביר את המודעות, ולהעביר את המסר החשוב עד כמה נגישות מסייעת לחייהם. החוויה בהתנסויות, של מישוש עם עיניים מכוסות, שיחה באוזניים אטומות, הליכה בקביים והתנסות בכיסא גלגלים ועוד... עוררה אצל התלמידים את ההבנה לקבלת האחר והשונה. המתנדבים  הסבירו בנועם וברוגע רב והשיבו על כל שאלה שהתעוררה בקרב תלמידנו. תודה על תרומתכם האדירה!"

·         "קיימת חשיבות רבה בהעברת מערכי שיעור אלו, הילדים מצליחים להבין טוב יותר את האחר, את השוני, ואת הקשיים הימיומים אשר מלווים אנשים עם מוגבלויות ובנוסף את ההבנה שהם אנשים בדיוק כמו כולם."

בי"ס תלמים – באר יעקב

·         "המפגשים היו מרתקים, מהנה והילדים מאוד נהנו גם מהשיחות והדיונים וגם מההפעלות."

·         "אני חושבת שזה מאוד חשוב לחשוף את הילדים לנושא זה שיגלו רגישות למה שקורה סביבם ואחרי הפעילות ניראה כי הייתה הבנה ורגישות לעניין"

·         "מאוד שמחנו להיות חלק מזה וכמובן שנשמח לעוד מפגשים כי גם התלמידים נהנו וגם המורה נהנתה."

בי"ס צאלון – באר יעקב

·         "המפגש עם בעלי המוגבלויות היה מרתק, מגוון ומעשיר, הילדים  חשו ממש את המוגבלות ויכלו להבין את המוגבלות לעומק."

·         "אני מאמינה שמפגשים כאלו יעמיקו את הערך הגדול שהוא קבלת השונה והילדים הפנימו ערך זה על ידי כך שהתנסו בחוויה של להיות בעל מוגבלות. בעלי המוגבלויות העבירו את המסר בצורה מכבדת וחווייתית."

בי"ס אושא – רמת גן

·         "הפעילות הייתה נהדרת, הילדים נהנו והבינו את המסרים. רובם חתמו על האמנה יחד עם ההורים.
המפגשים האישיים תרמו מאוד להבנה, למודעות ולהזדהות עם צרכיהם של האנשים.
כל כיתה קבלה את המירב והמיטב מבחינת המשאבים.
ההתנסויות היו מאוד חשובות וגם אני, אישית, למדתי רבות.
תודה על התעודה המכובדת והמרשימה.
"

בי"ס סביונים – קריית ים

·         "היה יום מלמד ומעצים ומטלטל רגשית - התלמידים יצאו עם המון חוויות, זהו אורח חיים בבית הספר מתוך אמונה שלי שחשוב לקבל את השונה. תודה רבה לצוות המופלא!"

בי"ס ניצנים – שוהם

·         "היה נהדר, מרגש. הילדים היו מרותקים ולמדו רבות!"

בי"ס רבין – שוהם

·         "היום הזה יום מבורך!"

בי"ס רמב"ם – בית דגן

·         מנהל בית הספר: "במסגרת הפעילות היום עם עמותת נגישות ישראל אנחנו... לחשוף את כולנו, גם את התלמידים וגם את הצוות החינוכי, כולנו לראות את האחר. זה יכול להיות השכן שלנו, גם קרוב משפחה, זה לנסות להקשיב קצת שונה מהדרך שאנחנו מכירים. כל אחד מאיתנו במהלך חייו נתקל באנשים שיש להם צרכים שונים מהצרכים שלנו. המטרה שלנו הייתה לפתח ערנות, המטרה שלנו הייתה לפתח מודעות. שכל אחד מאיתנו יסתכל לאו דווקא דרך המשקפיים שלו אלא בעזרת המשקפיים שלו, לפתח יכולת לעזור לאנשים שהוא לא מכיר.לא רק מה שטוב לי, אני אתן ואייחס לאחר. את הרגישות הזאת אני מנסה לחדד וחשוף בפניכם כדי שבהמשך דרכם תעניקו יותר צומת לב. לאורך שנים תלמידינו ארגנו אירועי התרמה למען כל מיני אוכלוסיות לעיוורים.. לחירשים.. ואני חושב שביום כזה כולל המפגש הקודם שהיה בכיתות, אתם חוויתם את זה בצורה הרבה יותר קרובה, גם היום אתם חוויתם את זה בצורה קרובה, אז יכולתם לחוש ולראות את זה טוב יותר מאשר הרצאה בנושא חירשים  או עיוורים או כל דבר אחר מפני שהתוכן המרוכז שזה ניתן חשף אתכם ליותר דברים. אני מקווה שכולנו נהיה יותר עירניים, יותר מכילים לשונים מאיתנו על ידי כך שניתן מענה לאנשים כל אחד לפי הצורך שלו. תודה רבה לעמותה!"

בי"ס גולן – רמת השרון

·         "את העניין של להגיש עזרה, אם אנחנו רואים אדם (למדנו מרמי היום) שעם מוגבלות של ראיה אנחנו צריכים לגשת אליו ולשים לו יד על הכתף כדי שהוא ידע שאנחנו פונים אליו. וגם שושנה אותו דבר סיפרה שרודפים אחריה וחושבים שהיא מתעלמת אבל היא לא שומעת אם קוראים לה שאנחנו עם הגב אליה. וזה עלה גם אצל אביגל. ובאותה נשימה פני אמרה לנו היום בבוקר שמאוד חשוב לאנשים עם מוגבלות להיות עצמאים. אז לפעמים הם לא רוצים את העזרה וגם את זה אנחנו צריכים לכבד."

·         " אביגל שיתפה אותנו היום שהייתה יושבת בתיכון בשורה הראשונה וילדים שלא הקשיבו היו פונים אליה לשאול מה המורה אמרה כי היא הקשיבה ביתר רצינות והקשבה יותר מעמיקה.. ובעצמם עזרת להם ומתוך המגבלה שהייתה לך את הפכת לעזר עבור האחרים.. שזה מקסים.."

הדפס
עבור לתוכן העמוד