שנה שמינית להפנינג הנגישות באוניברסיטת בר אילן

2/04/2019
 
 

בתאריך 25/3/19 קיימה עמותת "נגישות ישראל" הפנינג "נגישות=רגישות" לסטודנטים באוניברסיטת בר אילן. ההפנינג, שמתקיים זו השנה השמינית, חשף את ציבור הסטודנטים לעולמם של אנשים עם מוגבלויות, ואפשר להם לחוות בעצמם מוגבלויות שונות בתחנות התנסות שהקימה העמותה

פאני, מדריכה עם מוגבלות בניידות, הציעה למשתתפים להתנסות בנסיעה על כיסא גלגלים במסלול מכשולים מאתגר.

אייל, מדריך עם מוגבלות בניידות ושחקן פראלימפי, הפעיל את הסטודנטים במשחק כדורסל בכיסאות גלגלים.

המשתתפים עברו מסלול מכשולים מאתגר על כיסא גלגלים
המשתתפים עברו מסלול מכשולים מאתגר על כיסאות גלגלים


לידיה, מדריכה עם מוגבלות בראייה, אפשרה למשתתפים להתנסות בעיוורון באמצעות כיסויי עיניים, תוך ניסיון לזהות את טעם הגלידה שקיבלו באמצעות חושיהם.

שובל, מדריך עם מוגבלות בשמיעה, העבירה סדנת היכרות עם שפת הסימנים, והסביר איך לתקשר עם אנשים עם מוגבלות בשמיעה. והמשתתפים אף קיבלו קעקועים של המילה I love you בשפת הסימנים.

לי, הפעילה תחנה בנושא מוגבלות קוגניטיבית, בה המשתתפים התמודדו עם אתגר פתיחת קופסת עץ תחת זמן קצוב, כדימוי לאתגרים המלווים אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בביצוע פעולות הנתפסות כפשוטות.

המשתתפים התנסו בטעימה עיוורת של גלידה
המשתתפים התנסו בטעימה עיוורת של גלידה


שמוליק, מדריך עם מוגבלות בניידות, העביר סדנת גרפיטי נגיש, המדמה מוגבלות בידיים, שבה המשתתפים ניסו לבצע פעולות שונות כמו ציור, קשירת שרוכים ועוד עם כפפות המגבילות את תזוזת האצבעות.

האירוע, שהיה פתוח לכלל הסטודנטים, אפשר למשתתפים להכיר אנשים עם מוגבלויות שונות, ולשמוע את סיפורם האישי ודרכי ההתמודדות שלהם. באירוע השתתפו גם חברי תא סמ"ן (סטודנטים מנהיגים נגישות), שהובילו לצד מדריכי העמותה את התחנות ושיתפו את המשתתפים באתגרים המלווים סטודנטים עם מוגבלות באקדמיה.

במהלך הפעילות התקיימה הופעה של להקת "כלים שלובים" – סטודנטים עם מוגבלות שכלית במגמת המוזיקה של אוניברסיטת בר אילן, שהקפיצו את המשתתפים וריגשו את הקהל עם מגוון ביצועים ייחודיים.

המשתתפים עברו סדנת היכרות עם שפת הסימנים
המשתתפים עברו סדנת היכרות עם שפת הסימנים


המפגשים וההתנסויות אפשרו למשתתפים להכיר ולהבין לעומק את ההתמודדויות השונות של אנשים עם מוגבלות בחיי היום יום, בדרך ייחודית ומהנה.

התגובות בשטח היו נלהבות, ובין המשתתפים היו גם סטודנטים עם מוגבלויות, אשר שיתפו כמה משמעותית בשבילם הייתה האפשרות לחוות מוגבלויות שונות משלהם.

הדפס
עבור לתוכן העמוד