חוגגים את פתיחת השנה עם מתנדבי המרחב לחיים עצמאיים בגליל

25/10/2021
 
 

ביום שלישי, 19.10.21 נפגשנו במועדון המרחב לחיים עצמאיים היושב ליד אגמון החולה, לאירוע פתיחת שנה וחשיפה למתנדבים החדשים של "המרחב לחיים עצמאיים בגליל בניהול עמותת נגישות ישראל". בתוך המתנדבים החדשים הגיעו מתנדבים מהקהילה, סטודנטים ממכללת תל חי ומכיניסטים ממעין ברוך. האירוע היה מדהים וההתרגשות לקראת תחילת הפעילות בשיאה.


לאירוע הגיעו המתנדבים החדשים שמצטרפים אלינו וגם מתנדבים ותיקים שמלווים אותנו כבר כמה חודשים או שנים. תחילה התכנסנו יחדיו לכמה מילות תודה ומיד לאחר מכן חולקו כל המשתתפים לקבוצות, ביחד עברו בין תחנות שונות וחוו על קצה המזלג התמודדות עם מוגבלויות שונות ופעילויות המתקיימות בשנים האחרונות במרחב. הפעילויות הופעלו על ידי חברי מרחב ומתנדבים ותיקים.

המשתתפים קיבלו הסבר והתנסו במוגבלות קוגניטיבית
בתחנה הראשונה המשתתפים קיבלו הסבר והתנסו במוגבלות קוגניטיבית


שלוש תחנות התמקדו במגבלות שונות -

התחנה הראשונה התמקדה במוגבלות קוגניטיבית - שרון ברניקר המתנדבת במרחב מספר שנים הסבירה למשתתפים קצת על לקות קוגנטיבית ולאחר מכן שלחה אותם להתנסות.

התחנה הבאה הייתה מוגבלות בראייה - מסלול מכשולים כאשר המשתתפים עם כיסויי עיניים. את המסלול הובילו שגיא טאקו ועידן חיון.

מוגבלות פיזית - מסלול לא נגיש, אותו עברו המשתתפים על כיסא גלגלים ובמקביל ניסו לצייר עם מגבלה בידיים.

המשתתפים עברו מסלול מכשולים על כיסא גלגלים
המשתתפים עברו מסלול מכשולים על כיסא גלגלים


שתי תחנות נוספות היו התנסות מפעילויות הקיימות במרחב -

תחנת תלת אופן, שהוביל אילן אדר, יחדיו נסעו לסיבוב.

ותחנה נוספת של אופני טנדם. אופניים המותאמים לאנשים עיוורים או לקויי ראייה, אך לא רק. על האופניים הובילו שני קפטנים- איציק שאול ויוחאי פלדמן.

לאחר התנסות ועם רדת החשכה, כולם הוזמנו להתכבד במרק מחמם ונשנושים נוספים. התיישבנו למעגל בו מיכל שיתפה את כולם על תהליך הקמת עמותת נגישות ישראל ועל הקמת המרחב.

המשתתפים רכבו על תלת אופן
המשתתפים יצאו לסיבוב רכיבה על תלת אופן


היה אירוע נהדר, תודה לכל מי שהגיע ולקח חלק. תודה למתנדבים הוותיקים והחדשים, לסטודנטים ממכללת תל חי ולמכיניסטים שמצטרפים אלינו השנה. תודה מיוחדת לאילן אדר, שרון ברניקר, נתנאל ירמיהו, עידן חיון, שגיא טאקו, איציק שאול ויוחאי פלדמן שהפעילו את התחנות השונות.

וכמובן תודה רבה לרני בנימיני ומיכל רימון שהגיעו הישר מהמרכז לקחת חלק בפעילות, לעזור ולהגיד תודה לכל אותם האנשים המדהימים.

אנחנו שמחים ונרגשים שהשנה מתחילה ומחכים לשתף אתכם עם הפעילויות השותפות שיתחילו בשבוע הבא, שלכם צוות המרחב-

אלכס שלו, סמדר זילברברג, יובל כהן ועומר שפירא.

לפרטים נוספים על הפעילות או שאלות -

עומר שפירא- 054-7384097

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד