המרחב לחיים עצמאיים בגליל נפגש עם הנהלת קרית שמונה

9/04/2017
 
 
ישיבת עבודה של המרחב בגליל עם הנהלת קריית שמונה

ישיבת סיירת נגישות קריית שמונה עם ראש העיר, סגניו, מהנדס העיר ואנשי ביצוע בעיר

ביום רביעי, 5.4 נפגשנו חברי הסיירת של המרחב בגליל, רני בנימיני – מייסד וגזבר "נגישות ישראל" ונטע רוטמן – מנהלת מח' ייעוץ לנגישות בעמותה, עם הנהלת העיר קריית-שמונה, לדיון על דרכי העבודה בין הסיירת לבין בעלי התפקידים בעיר.

בישיבה השתתפו: ראש העיר הרב נסים מלכה, סגן ראש העיר ד"ר בוריס סידליקובסקי, סגן ראש העיר יגאל בוזגלו, מנכ"ל העיר אשכול שוקרון, מהנדס העיר חגי קול, מנהל הפרוייקטים שמעון אמסלם ומנהל הנגישות אבי קבלו.

זה לא סוד שבשנתיים האחרונות, אחרי שאנשי הסיירת בראשות ישעיהו שקלים הצליחו להביא לעיר את מנהלי "נתיבי ישראל ולהראות להם את הסכנות לכלל האוכלוסייה ולאנשים עם מוגבלות בפרט, שיש ברחוב הראשי של העיר הוא "שדרות תל חי", ואחרי ש"נתיבי ישראל" הנגישו את כל ארבעת הקילומטרים של הרחוב הראשי, יש קיפאון ביחסים בין הסיירת לעירייה. החלטנו לפתוח דף חדש ולכן ביקשנו ישיבה עם כל האנשים הרלוונטיים לעניין מהעירייה ועם תמיכה גבית של אנשי "נגישות ישראל.

אתחיל מהסוף: הייתה פגישה טובה ואפילו חברית משהו! פתחנו ואמרנו שבשנתיים האחרונות חל מהפכונצ'יק בכל הקשור לנגישות בעיר: עשרות חניות נכים נצבעו בכל רחבי העיר. כל המרכזים והקניונים החדשים שנפתחו מונגשים לעילא. והחשוב הוא שבשורת הנגישות לכול הגיעה לעיר והיא מכה שורש.

יש דברים רבים נוספים לעשות, ועל זה נסובה הישיבה. רני דיבר בנועם והציע לראש העיר וחבריו להשתמש בידע ובניסיון האדיר הקשור להנגשה שהצטבר בעמותה, כמו-כן הציע לקיים מיד יום הגברת המודעות בשירות לחברי המועצה והעובדים בה.

יגאל בוזגלו, סגן ראש העיר אמר לקהל שהוא מרוגז ומאוכזב, משום שבדיוק לפני שנה הוא נתן לשניים מעובדי המועצה הוראה להזמין את ישעיהו שקלים לראות תכניות ביצוע של שיקום כבישים בעיר – וזה לא בוצע, וכמו-כן הוא נתן הוראה להזמין את "נגישות ישראל" ליום הגברת המודעות בשירות וזה לא בוצע.

אשכול שוקרון, מנכ"ל העירייה דיבר מהלב על המחויבות של העירייה לקיים את הנגישות בעיר, וביקש את עזרת הסיירת בהמשך איתור בעיות נגישות. הוא נתן הוראה לשתף אתנו ועם נגישות ישראל, וקידם בשמחה את הצעת רני לקיים יום הגברת הנגישות בשירות בעיר.

ראש העיר, הרב נסים מלכה, שנכנס לישיבה אמר שלעיר בעיות רבות שאינן קשורות לנגישות כלל, אבל את בעיית הנגישות צריך לפתור בהדרגה ולא במכה אחת, ושהוא מסמיך את המנכ"ל לבצע ככל האפשר.

נאמרו דברים נוספים חשובים יותר וחשובים פחות, והסיכום היה:

  1. אבי קבלו, ממונה הנגישות בעיר "יסגור" עם נטע רוטמן על תאריך ביצוע יום מודעות נגישות השירות בעיר.
  2. מהנדס המועצה, מר חגי קול, ושמעון אמסלם, מנהל הפרויקטים בעיר, יזמינו מעת לעת את ישעיהו שקלים, מנהל הסיירת, לראות תכניות ביצוע של שיקום רחובות וכיו"ב, כדי שישעיהו ועינו החדה יבדוק את התכניות מבחינת נגישותן.
  3. אנשי הסיירת ימשיכו לתעד, לצלם ולהביא לאבי קבלו מפגעי נגישות בעיר.
  4. יועמק הקשר בין אנשי הסיירת למר עופר אדר, האחראי על מחלקת ההנדסה, כדי לפתור בעיות הגישות בעיר.


רשם: עופר מיכאלי

 

 
תמונות: ישיבת עבודה של המרחב לחיים עצמאיים בגליל עם הנהלת העיר קריית שמונה

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד