סדנה לחשיבה חיובית במרחב לחיים עצמאיים בגליל

9/01/2017
 
 
חברי המרחב בגליל ובגולן השתתפו בסדנה לחשיבה חיובית

בערב גשום וסגרירי, שהחושך בו עוד יותר שחור מאשר בלילות רגילים, בקור כלבים שזקני הגליל זוכרים שכמותו רק ב-1987 התאספו ובאו 32 חברי המרחב בגליל ובגולן במכללת תל חי, לסדנת חשיבה חיובית, וזה כחלק משיתוף הפעולה עם המרכז לחיים עצמאיים ברשת.

 

הסדנה התקיימה בכיתה שהייתה מלאה מפה לפה במכללת תל-חי, בהנחיית נועם ליפשיץ, מנחה קבוצות וגרונטולוג (מומחה לזקנה). חברי המרחב דווקא הצביעו ברגליים והגיעו בהמוניהם!

בסדנה למדנו על חשיבה חיובית והעקרונות שלה – למשל, למדנו שהנאה + משמעות = אושר. עוד למדנו - איך כדאי ליצור ולנהל את זמן הפנאי שלנו לעצמנו ואיך לא לפחד מכישלונות ולהציב יעדים מותאמים.

החלק המרכזי של הדיון התמקד בחיים של חברי המרחב ובסיפוריהם האישיים. חברי המרחב נפתחו וסיפרו סיפורים מרתקים, שיחד קישרנו אותם לחשיבה חיובית!

 

הבנו דבר חשוב מאוד: שהחברים במרחב רוצים לדבר, רוצים לספר, רוצים שיכירו אותם, ועל-כן הם מאוד אוהבים לספר את סיפורם האישי, הפרטי, זה שבחלק מהמקרים הוא עצוב וכואב, אך הם תמיד יודעים לשבץ בו את האור של ההצלחות שבסיפור חייהם. למדנו מהם בסדנה מהם צרכיהם, ונשתדל בעתיד הקרוב ליצור להם הזדמנויות רבות יותר להשמיע את סיפורם.

תגובות של חברי המרחב לאחר הסדנה:

סיוון: "שמחתי לשתף ולשמוע אחרים, ולהחכים מנועם שהעביר מידע חשוב בערב מקסים. אשמח מאוד לעוד מפגשים כאלה, כי לדעתי זה חשוב. תודה רבה".

 

מייסון: "היה כיף, הייתה הנגשה טובה לעיוורים, שמחתי מאוד להשתתף ואני מקווה שיהיו בהמשך עוד פגישות כאלה".

אלברט: היה נחמד, היה טוב. למדנו הרבה דברים, ואני מקווה שזו תהיה גם דרך ללמידה לאנשים שתמיד צריכים להיות בשמחה ובאושר".

כפיר: "היה טוב. עצם זה שיצאנו, הגענו, עצם זה ששיתפנו. תודה".

רז: "נהניתי מאוד. אני חושבת שהיה שיח מדהים בקבוצה".

עידן: "אני אשמח אם יהיו עוד מפגשים כאלה. היה נחמד, הקשבתי הרבה, היה מעניין, חלק מהדברים היו ממש מעניינים!".

 

חברי המרחב בגליל ובגולן השתתפו בסדנה לחשיבה חיובית חברי המרחב בגליל ובגולן השתתפו בסדנה לחשיבה חיובית

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד